Velikonočni nadev

Aria  

član od: 6.6.2003

sporočila: 20

tema odprta - 25. mar 2024 19:50 | ogledi: 657 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Moja mama je po rodu iz Bele krajine, okolica Črnomlja. Za Veliko noč se je vedno pripravil velikonočni nadev, ki se je spekel v testu za rezance. Recepta nikjer ne zasledim. Sicer ni problem, receptov za nadev je dovolj, rezančno testo bom pa tudi pripravila. Zanima me, ali je še kje (v Beli krajini ali širše) taka navada priprave velikonočnega nadeva ("fuline"), ker na spletu tega ne zasledim. Če bo zraven še kompleten recept, pa kak nasvet, bom pa več kot zadovoljna.

Pa lepe Velikonočne praznike želim vsem!

Aria

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12655

Aria  

član od: 6.6.2003

sporočila: 20

26. mar 2024 7:18

Draga Johana!

Hvala za vse pripete povezave, super so. Ste se kar pošteno potrudili. Moje osrednje vprašanje je bilo glede zavijanja nadeva v  rezančno testo. Morda se najde kdo, ki dela nadev na tak način?

Aria

Mina43  

član od: 22.8.2019

sporočila: 19

7. apr 2024 1:09

Velikonočne potice sicer nism0 nikoli delali iz rezančnega testa, smo pa včasi naredlili malo mehkejše rezančno testo in ga nadevali z orehovim nadevim.Mlete orehe smo zmešali s kiso smetano, dodali sladkor in cimetI  in po potrebi malo limoninega soka. Včasih smo testo še prej premazali s stopljenim maslom in posuli  na tanko s prepraženimi belimi drobtinami.Nati smo vse lepo zvii in spekli.

Mina43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti