Omaka k čipsu

MojcaA.  

član od: 19.5.2004

sporočila: 6

tema odprta - 15. jul 2004 12:09 | ogledi: 13.134 | odgovori: 6

Živjo!

Prijateljica je zadnjič naredila omako k čipsu - zelo dooobro. Nakar je pokazala vrečico začimb, imenuje se; malce hecno - Omaka za pomakanje - dodala jo je h kisli smetani in pustila, da so se okusi prepojili. Začimbna vrečica je od Kotany - ja. Vendar tu nastane problem.... Povsod sem iskala to začimbo, pa je nikjer ne najdem. Mi lahko pomagate?

Ali pa če veste kakšen drug preprost recept za takšne omakice....

Hvala!

Temo je spremenil(a) MojcaA. dne 15. jul 2004 12:09:51

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

15. jul 2004 13:57

Te začimbe imajo praktično v vsaki trgovini, kjer prodajajo Kotany. Sicer pa jo lahko brez problema narediš sama. V kislo smetano, jogurt ali majonezo lahko vmešaš začimbe po svojem okusu in to je to. Pa še brez glutaminata bo, ki je dodan vsem tem instant zadevam, da jim ojača okus. Upam, da sem ti kaj pomagala. Avena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

15. jul 2004 14:25

To vrečko sem videla v Šparu (BTC) tam, kjer so salame, nasproti je v sredini hladilnik s svežim mesom - to stojalo je ob straneh tega hladilnika. LP

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. jul 2004 14:44

Juhu! Jaz sem že kipila od Chio čipsa omakce za čips in tortilje, pa mi niso najboljše. Veliko bolj slastno je, da doma narediš mix začimb po okusu, dodaš mičkeno olivnega olja in več kisle smetane in malo pustiš. To pa je dobro! Lp, s

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

15. jul 2004 15:09

Obvezna je kisla smetana, limonin sok, strt česen (ali česen v prahu), sol, poper, drobnjak ali peteršilj, origano... Preizkušaj sproti pa bo! Darja

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

15. jul 2004 15:23

Pri nas naredimo več različnih omakic, vse po spontanem in trenutnem vzdušju. Za osnovo vzamem a) kislo smetano in b) paradižnikove koščke in c) salsa rosa (majoneza + ketchup) Not pa vse od paprike v prahu, čilija, česna v prahu, čebule v prahu, svežega drobnjaka, bazilike, origana, muškatnega oreščka, curryja, rožmarina, žličko konjaka (predvsem v salso rosa)....malo nečesa v eno skledico, malo drugega v drugo skledico, pa je. V te zadeve pomakamo čips in tortilla čips, zraven pa hladno pivo! Sicer pa to bolj redko prakticiramo, ni ravno zdravo, ne? TanjaG.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

16. jul 2004 10:37

pa še en ameriški, zelo preprost recept: kupite čebulno juho v vrečki. Polovico vsebine zmešajte s kislo smetano in pustite prek noči v hladilniku. Če bo omaka pregosta, še dodajte smetano. V to lahko pomakate čips, še boljše pa je surova zelenjava (na dolge palčke narezano korenje, paprika, zelena, surova cvetača (kar poskusite kako dobra je!) surove bučke, itd.... Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti