Plumerija

akireoo  

član od: 29.11.2011

sporočila: 2

tema odprta - 7. maj 2012 19:51 | ogledi: 11.473 | odgovori: 7

Ko sva bila z možem na Baliju, mi je od vseh čudovitih rastlin, ki jih lahko tam vidiš, najbolj padla v oči PLUMERIA, zdaj pa me zanima, če mogoče kdo ve kje bi jo lahko dobila.

akireoo

akireoo  

član od: 29.11.2011

sporočila: 2

8. maj 2012 20:45

hvala ti za odgovor, a tudi pri njih sem že povprašala, pa so mi rekli, da so jih včasih imeli zdaj pa ne več

akireoo

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

9. maj 2012 9:47

Ha, ha, akireoo, sva že dve ljubiteljici te čudovite rastline, čudovitega vonja cvetov. 

Vem, kje to prodajajo :). Poguglaj tudi pod frangipani. 

barbara

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

9. maj 2012 16:33

Frangipanier je zascitni znak Taitija, raste pa na vseh tropskih otokih ... tudi na Reunionu smo jo videli. Disi blazno dobro in tudi res lepo je na pogled. Obstaja v razlicnih barvnih odtenkih, najlepsa pa je ravno v rumeno-beli kombinaciji.

Jaz sem k moji mami privlekla eno sadiko, ki je sicer lepo pognala, a je po malo vec kot dveh letih "izpustila duso". Ocitno ji evropska klima ni bila po godu, kajti v dveh letih je imela samo liste ter ni nic kaj dosti zrastla (po nasvet smo sli celo v eno vrtnarijo, kjer se spoznajo na malo bolj eksoticne rastline, pa so nam svetovali, da naj bo rastlina na svetlobi, da naj ima vlago, pa da ne sme biti premrzlo ... nikoli pod 15C, pa se je rastlina na koncu vseeno posusila).

Najbolje, da si doma zgradimo en rastlinjak, noter ustvarimo tropsko klimo in nabasemo not polno tropskih rastlin ... he he.

urska

akireoo  

član od: 29.11.2011

sporočila: 2

13. maj 2012 11:46

barbara zelo bom vesela, če mi lahko zaupaš,  kje jo lahko kupim

akireoo

hussky  

član od: 15.2.2017

sporočila: 1

15. feb 2017 20:45

Pozdravljeni,

vem, da zamujam nekaj let, ampak pravijo, da nikoli ni prepozno ;) Plumerije v Sloveniji vsaj meni že leta zelo lepo uspevajo in tudi cvetijo, čeprav ne v taki meri, kot v njihovem domačem okolju. A vredno se je truditi in potem biti nagrajen z omamno dišečim cvetom. Trenutno je po mojih podatkih okoli sto frangipanijev, razpršenih po različnih koncih naše domovine.

 

Lep večer vsem skupaj,

vik

hussky

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15227

15. feb 2017 22:44

Zelo lepe.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti