Praznična peka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2011 20:22

mišzmoke je napisal/a:

...skratka, edini pravi šok v decembru je, ko se moram ločit od škatel, kaj, če sa po tako lepe

lp



mzm

Se strinjam  

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. nov 2011 20:30

Upam, da letos pa le bo praznična peka: orehi, razlomljeni speculaasi, čokoladne palčke, brizgani keksi (recept ati zlati), čokoladni huzarski krapki in piškoti iz mašine.

lp

cervus

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

9. nov 2011 20:33

Jaz sem se letos odločila, da se bom gibala vso zimo (tedensko 2-krat aerobika, občasno zumba), tako da se mi ne bo poznalo

Pri nas je tako, da nobena noče speči manj peciva (jaz ne morem popuščat, ker še nesem staršem in bratovi družini, fantova družina pa ima svoje sorodnike, ki nas obiskujejo), in tako se nabere. Potem so še tu različni prijatelji, sosedi, znanci itn., katerim moram za zahvalo enostavno poslat majhno pokušino. Konec koncev je pecivo zelo izvirno darilo, ki se ga res vsi razveselijo. Poleg tega niti ne rabim preveč razmišljati kaj naj pečem, ker že vnaprej sprašujejo, če bo to in ono. Mi kar naštevajo, kaj moram za praznike obvezno speči. In seveda jim ne morem reči ne...

Na srečo imamo tu na kulinariki same dobre in izvirne recepte, tako da ne rabim skrbet, da bi kaj peciva ostalo za naslednje leto

yulchi

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

11. nov 2011 15:10

Lisa zakaj pa ne, si boste pač izmenjali piškote s sorodnicami in prijateljicami! Vsaka verjetno kaj drugačnega napravi in potem lahko ena drugo "fehtate" še za recepte! :) Sicer pa kaj drugega pa se dela s kupljenimi sladkarijami, vinom, kavo, ki ga podarjamo za praznike ... Izmenjujemo si ga ... vsak nekaj drugačnega da kot pa dobi ... :) Tako da je v bistvu to isto, le bolj zanimivo je kaj novega domačega dati in dobiti, kot pa stvari iz trgovin, ki si jih tako ali tako lahko vsi sami kupijo ...

 

No jaz sem danes nabavila Liso, ima že nekaj zanimivih receptov ... Hmmmmm sem kar malo v dilemi, zdaj se pa že toliko receptov mota po glavi .... :)) Pa si bom že namislila kaj hočem do praznikov!

msegov

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

11. nov 2011 15:46

Pri naju se tudi vsako leto vse poje.... nekaj prijatelji, nekaj kot mzm dvema branjevkama, sorodniki, služba... Trije družinski rojstni dnevi konec decembra pripomorejo k malo več sladkarijam :)) Do sedaj sem vedno dobila super feedback od vseh tistih, ki so dobili moje piškote, in jih bodo tudi letos. Lani sem naredila okrog 15 vrečk, 5 vrst sem jih delala. Ampak še nikoli ni bilo to pod muz, vedno je sprostitev! 

Saša

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

12. nov 2011 21:42

Pri nas se tudi na veliko peče. Decembra pač mora dišat po sladkem

Sama vedno delam raffaelo kroglice, medenjake, čoko huzarske krapke, linške piškote, lani sem naredila še snickers piškote (so taprvi šli), pa 2 potici, pa še kaj po trenutnem navdihu, kot pravite ostale. Imam pa ta problem, da sva v družini kar 2, ki rada pečeva in kuhava, tako da se moram včasih malo brzdat.

Komaj že čakam, da bom spet "švicala" in da bodo sosedi v bloku spet pred najinimi vrati vohali kaj tako diši

tinazg

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. nov 2011 12:05

Jaz bom letos med drugim poskusila delat hiško iz medenjakov. Vsako leto imam namen, potem pa ni časa al pa volje. Letos sem pa našla ene fajn modelčke (tukaj), pa še dragi niso, pa bom najbrž to kupila pa poskusila :)

 

drugače pa medenjaki, potica, čokoladni cookiji, lani sem delala še vanilijev in čokoladni liker, za darila sem dala tiste piškote iz kozarcev,... Tudi jaz že komaj čakam da zadiši po cimetu in da bo spet tisto pravo božično vzdušje :) Še malo snega manjka :P

Lizzie

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. nov 2011 15:19

Lizzie je napisal/a:

Jaz bom letos med drugim poskusila delat hiško iz medenjakov.

 

Enako. Sem na eni internetni strani zasledila različne vrste hišic iz medenega testa, pa bom letos še jaz eno pripravila :)

yulchi

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

13. nov 2011 16:18

tinazg je napisal/a:

 lani sem naredila še snickers piškote (so taprvi šli)
tinazg

 

tudi jaz imam za letos v načrtu te snikers piškotke ... Nisem jih še pripravljala tako da upam, da mis uspejo! :)

msegov

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

13. nov 2011 20:15

Moji najljubši prazniki in kot pravite nekatere, idealen čas za peko. Če jih narediš količinsko dovolj in dovolj izvirno skriješ, se res da kaj najti tudi še marca   Sigurno bodo linške zvezdice (se še odločam s katero marmelado), čokoladne kugelce, roglički. Že od januarja me srbi, da bi se prvič sama lotila potice 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti