Kako seltone sred januarja 01 sfiži fižol

lonja  

član od: 20.3.2003

sporočila: 26

tema odprta - 2. nov 2003 22:15 | ogledi: 3.770 | odgovori: 3

Dragi seltone,....pečeni fižol po makedonsko, Makedonci mu pravijo grafče tafče in ga ponavadi pripravljajo z rjavim fižolom, tetovec pa je bel fižol, kar si najbrž opazil, če nisi 12krat dcl vina spil še predno si se odpravil v trgovino po potrebščine za svoj pečeni fižol. Torej Tone, ko si bil po nakupih, bi lahko kupil tudi kak paradižnik. Močno dvomim tudi o učinkovitosti janeža proti flatulenci.

Lonja

lonja  

član od: 20.3.2003

sporočila: 26

2. nov 2003 22:17

Še nekaj... Tone,...12 zrn popra, ti pa si malenkosten,... čudi pa me, da se - glede na to, da se kvaliteten tetovec ne dobi ravno za vsakim voglom - nisi toliko potrudil in uporabil kako drugo "kubaso", temveč ravno kranjsko (grdo). Lonja

lonja  

član od: 20.3.2003

sporočila: 26

2. nov 2003 22:19

Še tole... Sploh pa vem, da je pečen fižol po makedonsko čisto izvedljivo pripraviti v treh do 4 urah. Mar ne? Sam k si mou flašo glih ofnano,..... katerega vina pa zaboga? Refoško - uvoz iz Makedonije? Lonja

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. nov 2003 14:35

Hej, lonja, čemu tak izbruh jeze? Prebrala sem duhovito recepturo Seltoneta. Simpatično! Pa mislim da je več kot očitno poudaril, da je to NJEGOVA varianta, različica, inačica, ali kakorkoli že. Kranjsko klobaso ima marsikdo zelo rad (jaz osebno sicer ne), če ne, jo pač nadomestiš s kakšno drugo. Jaz imam celo raje prebranac, ali pečeni fižol brez vsake klobase ali kake druge suhomesnine. Stvar okusa. A ja, janež in kumina zanesljivo blažita vetrove, flatulenco, ali "detonacije"! Lep pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti