Nakup avta

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

9. nov 2010 16:18

Če bi se jaz odločala med Peugeotom in Modusom, bi definitivno izbrala Peugeot. Poleg drugih prednosti, se mi Modus v tej primerjavi zdi zlooo majhen, jst pa rabim veliiiiko prostora ko grem v večje nakupe, pa tut tisti ki so z mano :))) . Sicer pa je to samo moje mnenje. Odločit se boš na koncu morala pa sama, saj najbolj veš kaj ti paše. Pazi malo tudi na to, koliko opreme, ki je v avtomobilu dejansko rabiš. Jaz sem dve leti nazaj kupila rabljen avto - fabio 1.4. Najboljša lastnost je da je bolj prostorna kot Clio, ki sem ga imela prej. Porabo ima pa večjo, kar me na dolgih progah malo moti. Lp mina20

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2010 16:24

elaphus je napisal/a:

kuharca37 je napisal/a:
Toliko v vednost vanje in elaphus,ki me hočeta provocirat...

kuharca37

Nina88 pove, da se odloča za nakup drugega avtomobila in nas sprašuje za nasvet, kaj je bolje, Peugeot 207 1,4 bencin ali Renault Modus 1,2 bencin. Ti ji pod nos pomoliš svojo makino, ki je rabljena vredna 25 jurjev. Kdo tule provocira????? Niti najmanjšega vtisa nimam, da sem to jaz.....

lp

cervus

 

Saj ne vem, ce sem slepa, ker istega, kar je Elci kopirala, nisem nasla.

Sem pa namignila na gospo Zsa zsa. Ker s terenci, ce jih rabis, ni cisto nic narobe.

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

9. nov 2010 16:27

Ko sem se jaz odločala za nov avto, sem najprej ocenila, koliko denarja zanj lahko namenim. Potem sem v tem cenovnem razredu začela gledat, si naciljala peugeota, kot sem že omenila, potem pa iskala dalje in primerjala.

Seveda je istočasno s ceno potrebno upoštevati za kak namen avto kupujemo in kaj vse od njega pričakujemo. Meni so  bili, poleg oblike avta, pomembni zmogljivost in moč motorja, prtljažni prostor, da ima pet vrat, kako sedim v njem in kako se avto vozi (lahko vodljiv volan, dober servo, lega na cesti). Od dodatne opreme pa je bilo pomembno centralno zaklepanje in eletrični pomik stekel, avtomatska klima ter dober radio.

Seštevek in primerjava sta dala rezultat, kot sem ga uvodoma omenila.

Je pa zame avto predvsem potrošni material in prevozno sredstvo, toliko bolje seveda, če se v njem dobro počutim.

 

Za večje užitke v vožnji je pa treba sesti za volan česa močnejšega. Tudi temu se ne odrečem.

Mamamia

mamamia

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

9. nov 2010 16:30

Ežoj, tudi mi imamo (poleg twinga, ki ga uporabljam samo jaz do službe in nazaj) dobre avte verjemi, ampak danes lahko vsak, ki je zaposlen kupi dober avto.Leasing vse prenese. Zbereš tistih 2 do 3 tisoč EUR za polog in avto je "TVOJ". Ampak ponavljam tisto, kar sem že napisala- v loncu pa nič, samo da pred hišo stoji dober avto. LUCIJA99 Sporočilo je spremenil(a) LUCIJA99 dne 09.nov 2010 16:30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

9. nov 2010 17:00

No, ja, jaz ne bi tako povprek tega trdila. Drži, da nekateri, ki imajo dobre avte, nimajo kaj za v lonec, a res je tudi, da si dobre avte kupijo večinoma tisti, ki si vse drugo prej uredijo, s polnimi lonci v red, in si tak avto lahko tudu privoščijo. zaradis ebe si ga kupijo, ne zaradi drugih.

In navsezadnje, kaj pa je to - dober avto?  Za nekoga že twingo, za nekoga golf, za nekoga se pa dober avto začne šele pri beemveju serije pet (ker trojka je itak vsem dostopna), mercedesu, audiju šestici, da o terencih ne govorim.

Pa še to: za lizing je tudi 1500 evrov dovolj. Potem pa po 160 evrov na mesec, in se izide. In za v lonec kar nekaj ostane.

 

Tako da ne vseh v isti koš metat.

 

Torej, kdo od teh nima nič v loncu?

mamamia

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

9. nov 2010 17:04

sara.vidmar je napisal/a:

Kaj pa bi svetovali nekomu, ki kupuje star avto za malo denarja? (do 15 let, do 700 €)

sara

 

Sara, pred dobrim mesecem sem kupila fiat punto, 1995 letnik.... ohranjen v nulo, podovzje in vse ostalo brez kančka rje, pije (po dosedanjih ugotovitvah) 6,5-7l/100km. Cena: 700€. Drugače so me pred njih zelo "strašili", da kako je trd, pa kako ne gre menjavat, pa kako fejst pije (sem slišala tut cifre okol 11l/100km). Ampak sem ga probala peljat, preventivno ga je pred nakupom še pregledal moj mehanik (nekaj je probal pri zadnjih kolesih, mislim da zadnjo gred ali nekaj takega).

 

Probaj pregledat in pa predvsem na testno vožnjo peljat čim več avtomobilov, tako ko so že pred mano omenjali.

 

Lp,

Petya

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. nov 2010 17:39

Nečak je pred par tedni prisijal s črnim, novim volvom, terencem za 45.000 eurov. Bila sem navdušena nad lepotcem, ampak sama ga ne bi kupila, razen če ga ne bi res nujno potrebovala in imela pri tem res zajetno denarnico. Pa ne gre za foušarijo, le-te sama ne poznam. Sem skromna, ker me je življenje tako naučilo. Vse, kar imava, sva si sama zaslužila in zato cenim denar. Oja, velikokrat me zapelje, da bi "tole" imela. Potem se pa vprašam, ali to potrebujem in če si ogovorim, da ne, potem ne mislim več na to. Razmišljam pa tudi drugače. Če bi bili vsi taki kot jaz, bi industrija propadla v enem mesecu. Tudi diamanti se morajo kupovati, pa jahte, treba je hoditi v prestižne restavracije in fitnese, se mazati z dragimi kremami in pudri. Ogromno ljudi živi od tega, čeprav si teh dobrin  s svojo plačo ne more privoščiti.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4530

9. nov 2010 19:34

elaphus je napisal/a:

In brisat svoje napisane in odposlane dopise, nad katerimi se ljudje začudijo, je, milo rečeno, otročje.... če nekaj napišeš, stoj za svojimi besedami ali pa sploh ne napiši. Vse to leti na kuharco37, ki je svoj dopis izbrisala.

lp

cervus

..pa v vednost tudi za ostale "brisače".

lp

mzm

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

9. nov 2010 22:39

Sama si tudi kopujem avto za okoli 2000€. Gledam ford focus letnik 99/00, bencinerja. Zanima me vaše mnenje glede fordov oziroma focusov? lp lovebeyba Sporočilo je spremenil(a) lovebeyba dne 10.nov 2010 09:43

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2010 8:33

Ni moje mnenje, ampak mnenje mojega mehanika, da Fordi so ok, dokler ne ratajo stari in je treba začeti menjavati zadeve, se jih menda zelo težko odšraufa, sname, skratka, treba je odstraniti in zamenjati še kak del zraven, ker se vse skupaj drži, kar pa potem zviša ceno popravila. Samo ponavljam, ker sem sama nekaj časa gledala fieste.

No, ta novo še vedno gledam. Gledam pa tudi Peugeota 207, ko bo treba škatlico zamenjat. Alternativa mi je še vedno Twingo, čeprav me malo motijo cene rezervnih delov, prej sem imela Peugeuta, razlika je kar opazna. Že pri navadni anteni za radio.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti