E knjige

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

17. mar 2012 10:50

Haha dobro vpršanje! Ni mi kul da ne morem kupovat knjige prek Amazona, ker ni podprto za to državo, tako da se vsakič v avstrijo zapeljem (ko grem po fasungo) in kupim.

Da se delat opombe in zaznamke, ampak pri mojem je malo nerodno, ker nima tipkovnice pod ekranom ampak jo je treba odpret in se s tipko pomikat za izbiro črk. Včasih bi že blo fajn da bi se dalo kaj dopisat sploh pri študijski literaturi, za ostale knjige pa sploh ne rabim. 

Glede zaznamkov je odvisno od vrste (serije) kindla. To se je treba prej pozanimat in seveda upoštevat za kaj se rabi Kindle. Nekateri imajo Kindle Fire enostavno zato, ker jim nadomešča prenosnika, medtem ko drugi (tudi jaz) imamo Kindla samo za branje knjig.

Monika7

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

17. mar 2012 19:02

Monika7: kako ne moreš kupovat knjig prek Amazona?

Jaz imam kindla in brez težav kupujem knjige prek Amazona direkt od doma....

 

emmy

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. mar 2012 19:11

Jaz ga rabim samo za branje in ker je pratkičen.
Zapisovanje pa mi je fajn zato, ker si tudi v zdajšne knjige z svičnikom kakšno opombo zapišem, oz. kakšno zanimivo zadevo označim, katero pol, ko preberem knjigo, zapišem v my little red book :>

Kolko pa sploh stanejo originalne knjige za Kindla? Če ne bom najdel kakšnih na torrentih, si mrbit kakšno tudi kupim.

Kindla bom vsekakor nabavil, saj vas dosti prisega na njega, pa še drag ni.

Papa

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

18. mar 2012 15:22

Ne vem meni vedno napiše da nisem v dovoljenem omrežju. Jas sem registrirana preko avstrijskega amazona, ker pol poštnine ne plačam. Te pa možno da zaradi tega ne morem kupit.

Sej označuješ lahko ampak pri mojem je nerodno, ker ima tako tipkovnico.

Monika7

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

18. mar 2012 16:38

Monika7 je napisal/a:

Ne sploh ni problem s piratskimi knjigami. Polnoooo jih je. 

Pdf teksti se kamot pretvorijo v .mobi format (ki ga kindle lažje bere) s programom calibre. Čisto enostavno.

Tudi slovenske knjige obstajajo ampak je izbira omejena.



Monika7

Mene zanima, kako je s temi piratskimi knjigami in kaj je .mobi format

Sama sem do sedaj vedno samo kupovala angleške knjige preko Amazona (saj sem prav s tem namenom kupila kindle - prej sem namreč preko Amazona kupovala angl. knjige v papirnati izdaji in zdaj ne vem več, kam jih dati, ker jih je toliko...

Ker nisem tako vešča z računalnikom, ne vem, kako bi lahko dobila drugače te knjige. Sicer pa verjetno ni primerno, da pišem o tem kar javno v forumu... Vendar pa bi vam bila hvaležna, če bi me kdo "izučil" na tem področju. Morda preko zasebnega sporočila?

 

precsis

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

18. mar 2012 17:47

ni problema. Dobiš zs.

Monika7

precsis  

član od: 30.6.2008

sporočila: 18

18. mar 2012 21:22

Hvala.

precsis

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. mar 2012 7:29

Katero generacijo Kindla imaš ti Monika7? Oz. kdaj si ga nabavila in ali si ga dala odkleniti?



Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 23. 2012 07:33

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

23. mar 2012 8:36

Jaz mam 4. generacijo, nabavla sem ga pa 3 mesece po tem ko je prišel na tržišče v ameriki. Torej je v Evropi bil cca.1 mesec. Nimam odklenjenega, tak ko je prišel v škatli, tak je. :)

 

Zakaj pa ga je dobro odklenit?

Monika7

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. mar 2012 9:48

Nimam pojma. Zasledil sem tole opcijo, pa se ne spoznam. Jaz bom kupil 3 generacijo, pa me je le toliko zanimalo,da ne bi pol bilo kakšnih problemov z pdf,txt, in ebook variatami. Da ne bi šlo naložiti zadev ali pa kaj.
Imas 3G verzijo verjetno. Lahko uporabljaš int. za vse ali samo za knjige vlačit dol?
Sem pa zasledil v opisu, da imaš možnost označevanja, dodajanja zapiskov, kopiranja segmentov itd itd.
Mislim da je to super zadevca. Pa v USA so tak poceni da ne moreš verjeti ej. Rabljene, dobro ohranjene sem gledal za 50$!!!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti