Čokoladna torta

Trobec  

član od: 11.11.2003

sporočila: 42

14. nov 2003 22:56

sem včeraj spekla čokoladno torto o kateri je govora in je res super uspela!Krema je enkratna!! 100krat hvala za ta recept...vsi so jo pohvalili.. Natasa Trobec

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

10. dec 2003 14:32

Zanima me ta krema iz čokolade in 7 dl. smetane: pravite, da jo je treba narediti en dan prej. Koliko časa pa lahko krema stoji v hladilniku, da se še lepo naredi? Ko se jo zavre: jo je verjetno potrebno mešati s kuhalnico, ne z el.mešalnikom? Pa še nekaj: rada bi s to kremo okrasila torto. Saj se ne bo sesedla, če dam notri jedilne barve? Katere barve uporabljate? Jaz sem kupila ene v Sparu in sem pokusila kapljico, pa se mi je zdela malce grenka. Kar natrosila sem vprašanja, ker se mi mudi. Lep pozdrav vsem! Katja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

10. dec 2003 14:48

Na strani 2 je Noa lepo vse napisala. Vzemi smetano od ljubljanskih mlekarn, jo segrej toliko, da boš stopila v njej čokolado. Mešaj s čim pač hočeš - metlico, kuhalnico. Smetano ohladi. V hladilniku, na balkonu... Smetana ti bo stala sigurno eno noč in dan... Stepaj jo z el. mešalnikom. Krema ti je svetlo rjave barve. Ne vem zakaj bi jo barvala?? Jedilne barve uporabljaš pri okrasitvi, ne pa pri nadevu. Jaz pogostokrat pečem torte za razna praznovanja (po naročilu), pa ne barvam nadevov, temveč samo krasim z obarvanimi zadevami in zadevcami. Če delaš čokoladno torto ti je recept od Noe sigurno eden boljših. LP,

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

10. dec 2003 14:52

Jaz namočim s sadnim (npr.jagoda) čajem torto da je bolj sočna. Lp, Tatjana

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

10. dec 2003 14:58

Sinčku nameravam narediti vlak: lokomotivo in 2 vagona, pa sem mislila uporabiti belo čokolado, ki bi jo potem obarvala, tako da bi bil vsak vagonček drugačne barve. KATJA PRUNK

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

10. dec 2003 15:12

katica, moje sporočilo ne vsebuje odgovora na tvoje vprašanje, da ti pa povem, kakšno lepo torto-vlak je imel lani moj nečak!!!! V bistvu je to bila lokomotiva z vagoni, vagoni so prevažali premog (mislim, da iz marcipana narejen), pa cevi (holipe za v sladoled), stal je pa na plastičnem nastavku, pod njim pa še ena velikanska torta, po sredini je tekel potoček (iz modrega želeja) in v njem so plavale ribe (po moje tudi iz marcipana narejene). Ob potočku na tratici (kos torte obarvan z zeleno barvo) je stala čokoladna klopca, pa vrtiček je bil zraven, na katerem so rastle glave solate (iz marcipana)....krasno! Res, nikoli še videla kaj takega. Toliko, za idejo, ali pa samo za pohvalo punci, ki je to naredila (nima nobene zveze s slaščičarnami, kar doma je sama vse spekla in okrasila). Lep pozdrav vsem. TanjaG.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. dec 2003 10:44

Moj sinek (4), pa si je zaželel torto v obliki tovornjaka.... Že en mesec prebiram forume, iščem nasvete, itd... Mislim, da bo šlo... Sicer ne bo potočka z ribicami, pa travce zelene, ker je zima... Sem pa iz marcipana naredila snežake in majhna darilca, ki jih bom prebarvala z beljakovim sladkorjem in živilskimi barvami. Se mi pa zdi tvoja ideja, Katica, zelo vredu: bela čokolada in živilske barve. Sicer še nisem poskusila, javi kako ti je uspelo. Jaz sem tudi probala kapljico (saj kdo je pa ni) te barve in je res nagravžna... Ko pa jo primešaš sladkornemu oblivu je pa res super aroma (npr. jagoda, banana, malina,...). Dodajaš pa po kapljicah in na koncu ni grenkega priokusa. V vrtec sem sinu, zdaj ko je imel rojstni dan, naredila iz keksov božičke, ki sem jih zavila v celofan, da jih je nesel vsakemu prijatelju za spomin, za na smrečko. Zmešala pa sem: 1 beljak in 200 g sladkorja v prahu - to daš v vrečko za zamrzovanje, odrežeš čisto majhen vogalček in že rišeš, pišeš na pečene kekse. Najprej sem delala belo barvo: bradico, brke, rob kapice in cofek, potem sem preostanku v vrečko dala par kapljic jagodnega ekstrakta in kapico pobarvala rdeče. Za očke pa sem stopila čokolado in iz vrečke za zamrzovanje delala kupčke na peki papir, potem ko se strdijo, pa jih "nalepiš" s sladkorno mešanico na keks. Preprosto in lepo. LP, Silva

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

11. dec 2003 11:12

Tudi jaz sem sinu naredila vlak. Za okasitev sem kupila živilske barve, ki sem jih vmešala v kremo: 250 g masla( Ljubljanske mlekarne), 1 rumenjak, 200 g sladkorja, vse skupaj mešaš, da naraste. V kremo dodajaš barvo, od količine dodane barve je odvisna močna barva, lahko tudi mešaš med sabo že obarvano kremo. Naš vlak se je s to kremo zelo lepo krasil,krema ni bila posušena, pa še okusna je bila. LP, Klavdija Klavdija Šturm

pika  

član od: 30.9.2003

sporočila: 72

15. dec 2003 6:28

Torto sem spekla, bila je zelo dobra in kar lepo mi je uspela. Toda nekaj me moti. Ko pečem bisvit, se lepo dviguje in torta postaja res lepa. Zadnjih nekaj minut, ko torta še ni pečena, pa biskvit začne upadati in se kar precej zniža. Zakaj se mi je to zgodilo? Pri belem biskvitu se mi to ne zgodi. Lep pozdrav, Petra.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

15. dec 2003 8:48

Hoj, Petra! Jaz sem spekla tale fini temni biskvit že zelo velikokrat in se mi to, kar opisuješ, še nikoli ni zgodilo. Res je, da malenkost (ampak res zelo, zelo malo) vpade po tem., ko ga vzamem iz pečice. Vendar je vedno lep, visok in rahel. Pečem na 175 stopinj in brez vključene ventilacije. Vmes nič ne odpiram pečice. Sestavine res zelo dobro in dolgo stepam, edino na kocu, ko vmešam rumanjakovo zmes h snegu in kasneje moko s pecilnim praškom, naredim to zelo nežno in previdno. Res ne vem, kaj bi lahko šlo narobe! Lep pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti