Je že katera pekla to pecivo??

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

tema odprta - 19. jun 2009 12:38 | ogledi: 3.299 | odgovori: 20

je že katera pekla topecivo, namreč rada bi ga naredila danes ali pa jutri in imam par vprašanj....

gre za to pecivo...

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12140

zdaj pa vprašanja, kaj testo damo samo na dno pekača ali tudi po obodu....pa glede praška za puding, kakšna okusa bi naj to bilo...

...se opravičujem če sem kaj narobe naredila, ampak sem nova na tem forumu in se še ne spoznam tako na določene stvari...

lp in upam da mi boste odgovorile na vprašanja...

ursyy

Temo je spremenil(a) ursyy dne 19. jun 2009 12:38

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jun 2009 12:51

Glede na postopek in slike bi rekla da gre testo samo na dno (ceprav ne bo nic narobe, ce oblozis tudi obod), prasek za puding pa jaz uporabim ali vanilijo ali pa smetano. LP, R.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jun 2009 12:54

Pozdravljena!

Sicer še nisem pekla, a mogoče bi znala kaj pomagati. Ponavadi se krhko testo (torej tisto, ki ga gneteš) pri pitah razporedi po dnu in obodu pekača. Ni pa po moje nič narobe, če je samo po dnu (če ti ga recimo pride premalo). Prašek za puding je verjetno mišljen vanilija, če daš pa jagodnega, ne bo nič narobe :)

 

Pogumno na delo in veliko uspeha!

Atina

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

19. jun 2009 12:58

ursyy, sicer te torte še nisem pekla, ampak mislim, da na tvoji vprašanji vseeno lahko odgovorim. V samem receptu ni točno določeno, je pa na sliki prikazano, da je testo položeno tudi cca. 2cm po tortnem obodu. Če tebi ta varianta ne ustreza, lahko testo daš le na dno tortnega modela. Obe možnosti sta popolnoma ok. Pri pudingu je najbolje, da se odločiš za vanilijo. Glede na ostale sestavine in barvo file, mislim, da ne more biti drug okus, edino morda okus smetana. Sem pa ravnokar dobila idejo, da bi morda lahko poskusila s pudingom z okusom banane. Tortni model bi uporabila velikost max premera 26. Upam, da sem ti bila v pomoč in ne obremenjuj se preveč z receptom. Zagotovo imaš dober občutek, kakšni okusi se ujemajo in si le zaupaj. Na koncu bo sladica s tvojimi majhnimi popravki morda še boljša! :) tejch

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. jun 2009 13:22

Nisem pekla po tem receptu, Delam po podobnih. (recimo, da v nadev dam sadje in ne po vrhu) Jaz testo vedno dam še po obodu. Glede pudinga pa je tako, kot so ti rekle; vanilijev ali smetanov. Ali pa jedilni škrob. Sem par dni nazaj delala eno podobno. V nadev dodala limonin sok in lupinico, po vrhu pa kose limone (v likerju prekuhane). klavdija

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. jun 2009 13:45

no še glede jedilnega škoroba, zdaj ga bom prvič uporabljala, in sem včeraj nabavila koruzni jedilni škrob, v špari nisem drugega zasledila, verjetno bo ok ta... ...hvala za toliko odgovor, jih nisem tak dosti pričakovala... ...jaz pa imam tortni model premera 30, verjetno bo moral zadostovati, imam pa tudi 500 g skute, in ne 400 tako kot piše v receptu (tako da upam da nebo pecivo prenizko)... ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. jun 2009 13:48

še nekaj, glede mazanja marmelade (piše da se namaže tudi ob strani torte), zdaj pa kam mi jo bo lažje mazat, če bom dala ob strani testo ali ne ( v tem primeru jo morem potem mazat na skutino kremo)... ursyy

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

19. jun 2009 14:00

Marmelado namažeš na nadev v vsakem primeru. Če boš dala testo do vrha oboda, pa boš namazala marmelado tudi po nekakšni ''krožnici'' torte. Mislim, da marmelada tu ne igra neke bistvene vloge. tejch Sporočilo je spremenil(a) tejch dne 19. 2009 14:00

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. jun 2009 14:24

kaj če imam tortni model iz teflona je potrebno dati papir za peko... ursyy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jun 2009 14:51

Hej, saj to ni tvoje prvo pecivo, ali pac? Papir lahko das, lahko pa pekac samo dobro namazes in potreses z moko. Z marmelado lahko premazes celo torto, lahko pa tudi samo po vrhu, ali pa nikjer. Namesto pudinga lahko das toliko vec gustina (v sili lahko das tudi moko) in obratno - namesto skroba das pac se eno (in pol) vrecko pudinga vec. Itd.... V receptih mislim da so torte vecinoma premera 26cm. Ce pride v takem pekacu pecivo priblizno 5 cm bo v tvojem primeru za dober cm nizje, kar ni tako kriticno. Lahko pa povecas kolicino mase za cca 30%. LP, R.

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

19. jun 2009 15:38

kaj če imam tortni model iz teflona je potrebno dati papir za peko... ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti