Dopust 2009

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

14. mar 2009 19:56

Mlčica, kaj pa kak kmečki turizem? Mi smo pred časom tri leta zapored preživljali dopust z malimi otroci na prijetni kmetiji v Prekmurju. Narava, živali, noč prespana na skednju, ogled mlina na Muri,..., v bližini pa (za tiste ki jim to odgovarja - nam ni, ker nismo ljubitelji bazenov), tudi precej možnosti za kopanje; moravske toplice, banovci,... Tudi v okolici Logarske doline je veliko lepih kmetij, ki se ukvarjajo s turizmom in po naših dolgoletnih izkušnjah otroci znantno bolj uživajo v objemu planin, kot pa v gromozanskih kopaliških kompleksih. Bohinj pa je sploh svetoven . In jezero čudovito za kopat - vendar na žalost le kratek čas v letu. Ne vem sicer kateri bazen si imela v mislih - če si mislila vodni park, je le ta v Bohinjski bistrici in ne v Bohinju. Precej neugledna zadeva, če mene vprašaš.

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

26. mar 2009 22:55

Mislim, da je pri nas padla odločitev. Grem v Turčijo hotel Grenwood 4* (Kemer). Potovali bomo s Palmo 15.6. Ima morda kdo kakšne izkušnje s hotelom oz. agencijo. V torek greva s prijateljico plačat, upam, da se v teh štirih dneh zopet ne bo kaj spremenilo. Letos smo nemogoči, zelo hitro smo začeli razmišljati o dopusti in se nikakor odločiti oz. uskladiti terminov, ponudb, obveznosti itd. Hvala in LP Sonce. sonce51

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. mar 2009 6:44

No moje izkušnje z Turčijo so zelo dobre. Bila sem že 7x in to v Alanyi.

Je pa res, da se je potrebno spremembam prilagoditi, posebej tisti, ki greste prvič. Za nas je to povsem drugi svet z popolnoma drugačno kulturo in prehrano. Ponekod imajo tudi evropejsko prehrano, samo meni to ne leži. Povsod kamor grem rada sprobavam njihove nacionalne jedi. In Turki imajo tega res ogromno. Musak z zelenjavo je na stotine, zelenjave da glava boli. Tudi sadja koliko srce poželi, najboljše pomaranče na svetu - čeprav ne izgledajo lepo kot smo vajeni, so bolj rjavkasto sive lupine, notri svetlo oranžne in slllaaaaddddkeeee, pa sočneeeeee......njami, se mi kar sline cedijo. In njihov kebab....na tržnici seveda, ker mi tisti za turiste pač niso všeč....pa baklave in.......lubenice, grozje, banane, dinje.....

Hrana je malenkost pikantna, zato se kar malo pripravite...posebej, če otroci ne marajo nič močnega. Solat koliko hočeš....torte....tudi meso, testenine in krompir, pa njihove omlete.....njami

no, če koga kaj konkretnega zanima, naj napiše.

Aja, pa slikice bom verjetno ta teden uspela poslati.

 

 

Kyara

melika  

član od: 16.9.2002

sporočila: 36

27. mar 2009 11:30

Draga Kyara Tudi mi razmišljamo , da odpotujemo v Alanyo. Zanima me, koliko časa se voziš od letališča do Alanye. Kdaj si bila v Turčiji ( junij, julij, avgust..) Naša edina izbira je avgust, ker smo vezani na kolektivni dopust, zato me zanima, če je takrat v Turčiji res tako zeloooo vroče. Lani smo bili na Kreti - tudi avgusta, pa je bilo znosno. Pa še priporočilo kakšnega dobrega hotela nebi bilo odveč. Hvala in lep petek !!! Melita

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

27. mar 2009 11:41

Mi pa kot vsako leto, na Hrvaško. Meni bi se mešalo, če bi se kaj zapletlo z odnosu s Hrvaško. Lani smo namreč na Krku postavili prikolico in smo bili res veliko tam. Že prej smo kampirali, vendar s šotorom. Nam je kamp in kampiranje zakon. Smo cel dan zunaj. V prikolici le spimo. Vsak vikend smo na morju od maja do oktobra in še vmes smo 2x po 14 dni in seveda prvomajske. Leto začnemo z sezono že za veliko noč. Jupi

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

27. mar 2009 11:58

Melika, letališče Antalya je oddaljeno 130 km oziroma približno dve uri vožnje z avtobusom.

Mi smo bili tam avgusta leta 1999 in prvi teden so bile temperature zraka od 45 do 50 stopinj C, morja  od 31 do 33 stopinj. Zelo, zelo vroče, dopustniški počitek smo vzeli zares in se zavlekli v senco palm, vsake toliko smo se šli ohladiti v klimatizirane sobe :)) 

barbara9

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

27. mar 2009 13:38

Midva greva pa letos v Egipt in sicer 6.6. Sharm el Sheikh . Zbrala sem hotel New Tiran.Če je komu kaj znanega o tem, bi bila zelo hvaležna. Zanima me vročina, hrana, morje in seveda piramide. buča

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

28. mar 2009 8:39

V teh kataligih turističnih agencij imaš navedeno koliko časa vozi transfer oz. v nekaterih koliko km so oddaljeni od letališča. Tudi temperatura zraka , seveda povprečna in temperatura morja je navedena za vsako pokrajino posebej. Mislim, da sem to videla v Atlasovem katalogu. Sedaj ne morem preveriti, ker sem zelo znanost pozabila v službi. Za morda kakšna informacija o našem hotelu Grenwood 4* (Kemer). Pri nas je danes kar veter zato bomo dan preživeli v hiši in praznovali možev rojstni dan. Sedaj grem hitro pečt in pripravljat šarloto, včeraj pa sem naredila rozen torto. Sonce sonce51

slavi77  

član od: 20.2.2009

sporočila: 41

28. mar 2009 9:05

Mi pa hodimo na Hrvaško že vseh 12let zakona.Imava 3 otroka (10 let,5 let in 3 leta).Ravno lansko leto smo si zaželeli polpenzion,ampak smo imeli enega otroka preveč (v vseh agencijah so to trdili).Če bi pa vzeli dve sobi pa bi prišlo 2000€,absolutno preveč.Ampak v agenciji Ojla iz Celja so se punce potrudile in nam našle čudovite počitnice allinclusive v Pakoštanah,robinzon turizem.Za en teden smo za vseh 5 plačali 1000€.Zapravili pa nismo nič več,ker imaš res vsega dovolj.Prav začudena sem bila koliko družin z 3 ali 4 otroci tam na dopuistu.Vedno pa gremo napamet,lansko leto pa smo res rabili off.Sem že za letos malo gledala Pakoštane in bi nas prišlo skoraj isto.Imajo veliko dejavnosti za otroke,na plaži je mivka,hrana pa je tudi ok. slavi77

odi  

član od: 30.4.2007

sporočila: 9

28. mar 2009 11:25

Tudi mi hodimo že vsa leta na poletni dopust na Hrvaško-v Istro-Pelegrin. Zdaj ko sta otroka še majhna, se mi zdi to kar v redu kraj. Pa še blizu je. Čeprav smo letos že razmišljali, da bi malo zamenjali. Pa smo spet ostali pri starem. Bomo videli drugo leto... odi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti