Dopust 2009

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

13. mar 2009 21:13

Še vedno sva v Turčiji in zanima naju, če nudijo v hotelu 4* približno kot pri nas. Veliko sem slišala in prebrala, da all pri njih pomeni veliko več kot na Jadranu. Brala sem že tudi nekaj o destinacijah v Side, Kemer in Alanya. Sedaj bi bilo potrebno izbrati hotel. Kompasove ponudbe še nimamo, zato me zanima Chappy, koliko je stara tvoja deklica in nekje sem prebrala, da ste izbrali aranžma po ceni cca 550 € (je končna cena). Prosim vas, poročajte kako in kaj. Vedno je zanimivo prebrati mnenja drugih, da se potem lažje odločiš. Sedaj je že tudi sama čisto navdušena na Turčijo, pa tudi doba družba me mika. Hvala vam za mnenja in LP SOnce. sonce51

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

13. mar 2009 21:57

Moja deklica je stara dvanajst let oziroma bo oktobra trinajst.Važna je starot otroka na dan odhoda na počitnice.Mi smo plačali 556€ po osebi gremo pa že 24.6 teden pozneje je dražji,če pa se nemotim kompas za ta termin nima več prostora.Pazi,če boš delala na kompasovi strani kakšen informativni izračun,ker ponavadi otroka ne odšteje (mislim plačilo) in dobiš ven ogromne vsote.Preden smo rezervirali pri kompasu sem najdla tudi agencijo iz Kranja,ki je imela precej ugodne cene.V google sem vpisala Turčija in sem prišla do njih. chappy

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

13. mar 2009 22:11

Chappy hvala. Ravno sem končala z izračuni na kompasovi strani. Vsi izračuni so znesli cca 2000 € (2 + 1 otrok 13 let). Na strani nič ne piše pri posameznih hotelih kakšen je popust za otroka. V katalogih, ki jih imam doma je zaposano pri vsakem hotelu, vendar meni ti podatki o hotelih ne pomenijo veliko, ker Turčije res ne čisto nič ne poznam. Mi bi šli še prej, če bi bilo možno že okrog 10. junija. Mislim, da takrat ni letala iz Brnika, Gulet ima menda letalo iz Gradca, kar je nam še bližje. Samo pri Guletu ne najedemo tega vašega hotela, imajo pa jih veliko drugih. Toliko in lahko noč, sedaj grem počasi spat in jitri spet novim zmagam nasproti. Čaka me čiščenje, ker se mi zdi, ko posije sonce skozi okno, da imamo razdejanje, vse v prahu, skozi okna ne vidimo, skratka groooza. Upa, da bom uspela vsaj nekaj počistiti. Hvala in LP SOnce sonce51

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

14. mar 2009 8:17

Mi se pa se nobeno leto nismo pogovarjal ze februarja o dopustu. Pravzaprav se nikoli ne menimo. En dan prej nabasemo v avto sotor in najnujnejso opremo za kampiranje in naslednji dan smo v Valkaneli. Cudovit dopust, ker ni treba gledat na uro ( kar je zame na dopustu najpomembnejse), da pridem pravocasno na zajtrk, kosilo ali vecerjo. Kuhanje pred sotorom in potem pomivanje posode ( tisto minimalno kolikor je pac je)mi je bilo pa na dopustu vedno v veliko zabavo. In tako bo tudi letos. vida70

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

14. mar 2009 10:47

Tudi mi smo se običajno odločali za dopust po izplačilu regresa, ko smo se kar na hitro odločili in že potovali. Ko so bili otroci majhni, smo dopuste preživljali v apartmajih. Sedaj je en že odletel iz gnezda, kar se dopusta tiče (študent), drugi pa je strar 13 let in se radi na dopustu razvajamo. Poiščemo ugodne variante, ko je otrok gratis in to je to. Letos smo se o dopusti žačeli pogovarjati že zelo zgodaj in sicer na pobudo prijateljev. V kombinaciji je bila ČG, sedaj pa so prijateljem na agenciji predlagali Turčijo, ki ti baje za isti denar, da neprimerno več. Včeraj smo vse skupaj pregledali in sedaj so v teku pogajanja. Hoteli, ki jih je v katalogih veliko res veliko različno predstavljenih, nam pa ni jasno kaj je OK in kaj nekoliko manj. Nekaj sem brala že tudi vaših komentarjev na temo Turčija in sedaj bi želela še sveža mnenja tisti, ki so v lanskem letu letovali tam. Hvala in uživajte v čudovito sončnem dnevu Sonce sonce51

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

14. mar 2009 11:11

Sonce 51, hotele lahko preveriš  na

http://www.tripadvisor.com/Tourism-g293969-Turkey-Vacati

 

Ne vzemi vseh ocen za sveto resnico, ampak en tak splošni vtis o hotelu si pa lahko na podlagi teh ocen ustvariš.  Ne glede na to, katerega boste izbrali, želim, da bi bil to vaš najboljši dopust do sedaj.

 

 

barbara9

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

14. mar 2009 11:17

Sonce51 če se nemotim je bilo še nekaj dni nazaj prosto za 17.6 takrat pa bi kompas moral imati organiziran prevoz. chappy

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

14. mar 2009 15:11

Chappy hvala. Bom preverila na Kompasu, danes nisem šla v mesto. Ne vem kako je pri tej tvoji destinaciji za otroka. Naši so že stari 13 let, zato iščemo hotel, v katerem so gratis otroci od 14 let naprej, oz. je pavšal. V primeru, da moramo otroka plačati 100 % so to kar drage počitnice za moj kriterij. Lep sončen dan Sonce sonce51

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

14. mar 2009 17:10

sonce 51 če imaš samo enega otroka do 14 let smo mi dobili gratis zanjo....če pa sta dva (NAŠI STA 8 IN 10 STARI)otroka pa se zadeva zelo podraži....nam je naračunala v agenciji če greva midva in en otrok-ima gratis potem pride hotel 5 zvezdic od 1200 evrov dalje...za 3 člane....če pa gre še en otrok se pa cena dvigne na 2000 evrov ker potem že rabiš družinsko sobo oz. 2 sobi. če te res zanima Turčija imam še ene 3 destinacije preračunane ,ki jih je nama ponudila ...lahko se na zs zmeniva ali pa mi tam pusti telefon. št..... kuharca37

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

14. mar 2009 17:11

Mi že vrsto let ne hodimo na Hrvaško, ampak kar k nam v Slovenijo. Naše geslo je; Zakaj bi hodili okrog, če še naše ljube domovine ne poznamo dovolj dobro. Nekajkrat smo bili v Izoli, lahko najdeš dokaj dober in kar ugoden zasebni apartma, če malo prebrskaš na internetni strani Turistična agencija Laguna. Lani smo bili v Strunjanu in sicer Salinera apartmaji, majčkano dražji od Izole, vendar super, tako, da bomo šli tudi letos. Lepi apartmaji, bazen na plaži in v hotelu notranji bazen, pa veliko sence, kar je za nas zelo pomembno. Je pa Strunjan zelo miren kraj in če imate raje kaj živahnejšega je vsekakor bolj primerna Izola. Portorož pa je drag. V Bohinj smo tudi že večkrat šli. Poleti, če je toplo se da kopati tudi v Bohinjskem jezeru. Ali pa če zavijete v gore, Kranjska gora, tudi tam so bazeni v hotelih, vendar je majčkano dražja varianta. Za tujino ti ne znam svetovati, ker bomo šli kasneje, ko doma vse obdelamo. To so bile zgolj naše osebne izkušnje. Sicer pa ima vsakdo svoja pričakovanja glede dopusta. rdeca jagoda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti