Fiksni zobni aparat

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1694

27. jul 2012 20:46

Bila sem skoraj že pri vseh zdravnikih na maksilofacialni. Vsi se trudijo vendar ja moj nasvet, da kadar je treba na op. čeljusti vztrajajte, da vas operira dr.Nataša Ihan Hren. Ona je špica pri tem. Tudi kadar je imela prosti dan me je prišla pogledat, ko pa me je vizita prezgodaj poslala domov je pa naslednji dan klela čez vizito, da je bilo joj. Splint je tudi meni povzročal nemalo težav, še posebej če je bilo treba bruhati. Drugače pa: "Bilo i prošlo."

Za lepoto je treba potrpet. Zvezdice bom imela še cca. 3 mesece potem bom pa skoraj kot nova. Še spodnje šestice mi nadomestijo pa bom zadovoljna.

LP, Saša

 

Mir in dobro!

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

28. jul 2012 11:24

Tudi mene je operirala Dr. Ihanovova. Same pohvale, tako glede strokovnosti kot človečnosti. Zdravnica z veliko začetnico. Pa še Štajerka je!!!

Vložena Marelica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jul 2012 21:22

Venturini, a sedaj že lahko grizeš?

Vendelina jr.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1694

29. jul 2012 14:33

Sedaj že 3 tedne jem vse s vilico in nožem. Od zrezka obrežem maščobo ker je ne pregriznem, rafaello kroglice dam na pol in odstranim mandelj, sadje narežem na koščke in ne grizem celega, sladoled na palčki kupim takega, ki nima korneta in nima čokoladne glazure, ker mi je pretrda. Na vilice si ne naložim prevelikega kosa hrane, ker ne morem še tako odpret ust. Ostalo  je kot prej le, da jem zelo počasi in me morajo vsi čakat. Kilogrami pa kar nočejo gor. Pri 163 cm imam še vedno 49kg :((

LP, Saša

 

Mir in dobro!

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

29. jul 2012 14:51

Zakaj se pa sekiraš zaradi kilogramov? Saj imaš BMI ravno na spodnji meji zaželjenega! Jaz imam z 11 cm in 7 kg več enak BMI kot ti, pa nikakor nisem zelo suha, ampak kar idealna, se mi zdi 

Dobro okrevanje želim!

perpetua

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1694

29. jul 2012 15:22

Se mi zdi, da kar dam nase mi visi. Nič novega si to poletje nisem kupila, ker mi je še št. 34 prevelika, potem pa v trgovini mislijo, da sem anoreksična. Kakšne 3-5 kg če mi kdo odstopi bi bila zelo vesela.

LP, Saša

Mir in dobro!

PastaLover  

član od: 15.4.2012

sporočila: 19

31. jul 2012 14:12

Sama sem dobila aparat pred kakšnim mescem. Nameščanje ni tako bolelo, da se ne bi dalo zdržat, le težave s hranjenjem imaš prvi teden. Zobni aparat pač zahteva veliko nege, čiščenja in malo več časa kot prej. Še vedno me zelo moti zatikanje hrane v zobni aparat in pa afte(ujede v ustih) ki se mi zaradi njega pojavljajo. Toda nič zato, pomembno je, da se bodo zobje nekako popravili, pa čeprav je stanje izredno. 

 

Lp vsem,


PastaLover *:*

Sporočilo je spremenil(a) PastaLover dne 31. 2012 14:13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jul 2012 21:49

Venturini, to, kar naj bi si v trgovini mislili o tvojih prehranjevalnih navadah, je irelevantno.

Vsekakor je pa tako, da delaj več na krepitvi mišic. Postelja in manj hrane, to povzroči, da se mišice zmanjšajo in potem je občutek, da vse visi - pa v resnici res visi. Skratka, delaj vaje za mišice (bi rekla, da tvoja sestra zna nekaj o tem) in ob čvrstih mišicah je teža irelevantna.

Vendelina jr.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1694

1. avg 2012 14:59

Hvala za nasvet. To o miganju že vem saj sem pred op hodila 3x na teden na vadbo sedaj, ko je poletje in lepo vreme se mi pa kar ne da. Pa bo treba spet nazaj v zagon. 

LP, Saša

Mir in dobro!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1694

22. sep 2012 14:18

Da malo posodobim temo. Okrevanje je že skoraj popolno. Tudi oreščke že meljem na zadnje zobe...le še sadja ne grizem celega. 29-tega  novembra imam zadnji pregled pri dr. Ihan in slikanje telerentgen in ortopan. Do takrat mi mora ortodontka aparat snet dol. Z rezultatom zadovoljni vsi še posebno jaz.

LP, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti