Mesenje kruha z mešalnikom

duda  

član od: 19.1.2003

sporočila: 1

tema odprta - 19. jan 2003 19:48 | ogledi: 10.184 | odgovori: 14

Živjo!

Zanima me, če kdo od vas uprablja kakšen mešalnik za mesenje TEŽKIH kruhov (ajdov, koruzni, ržen...).

Nagibam se k nakupu Bosch Mum 4655. Ima že kdo izkušnje z njim?

Zanima me predvsem, koliko moke se lahko največ uporabi?

Nevenka Platinovšek

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

20. jan 2003 10:13

Jaz mesim kar z navadnim ročnim mešalnikom z metlicami za gnetenje.

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

21. jan 2003 19:12

Jaz mesim vso testo z navadnim mikserjem, vendar starim že 20 let. Kupila sem že novega in je bil hitro uničen, ker so se posneli navoji, ki poganjajo metlice. Tudi jaz bi kupila kakšen stroj za mesenje kvašenega testa,( ker ga z roko ne morem mesiti ) pa ne vem, kakšen bi to naj bil. Me prav zanima, če bo kdo dal kakšen pameten predlog. Mojca

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. jan 2003 7:03

jaz mesim v kruhomatu in potem (če želim drugačno obliko) spečem v navadni pečici.

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

23. jan 2003 8:37

Imamo Boschev MUM 7000. Za testo za rezance se da vanj 1 kg moke in 10 jajc- najbrž samo rumenjakov, ter dodatke po svojem okusu.Mama dela vedno tako in je zelo zadovoljna. Sedaj imamo vedno domače rezance za v juho, široke testenine, itd..(bolj so nasitne, kot industrijske) Tudi kruh zameša v njem. Samo ne vem količin. Ko je videla na sejmu reklamo za Roonic, ko so obenem z moko dali tudi kvas (ne da bi preje postavili kvasec), je to takoj poskusila na svojem mešalniku MUM 7000. Super. V trenutku je bil narejen hlebec kruha. Tako narejen kruh je bil gostejši, kakor, če ga mesiš na roke ali v tapperware. Čudovito. Če imate MUM 7000, so lahko trgovine v soboto in nedeljo zaprte. Lep pozdrav! Darka D

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

23. jan 2003 22:37

jaz sem si nabavila kar High Quality.. ti čez par dni sporočim tudi o tej zadevi, če se da zmesit.. bomo videli.. vse ostalo gre O.K. še tehtati ti posebej ni potrebno.. ena stvar manj..še posebej, če si v bloku in imaš stisko s prostorom.. pri nakupu ! stella

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

26. jan 2003 22:19

Darka, bi lahko prosim vprašala mamo, če je bila vašemu Boschevemu mešalniku priložena knjižica z recepti, oziroma nasveti za uporabo mešalnika. Žena je nekje opazila, da bi morali s strojem dobiti tudi nekaj takega, no na žalost mi nismo. V prednovoletnem času smo pokupili vse kar so imeli... LP Bojan

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

29. jan 2003 22:05

Bojan, pogledala in vprašala. Poleg ni bilo knjižice z recepti, ampak samo običajna navodila za uporabo ter skromen prevod v slovenščino. Na mešalniku piše Bosch concept MUM 7200 - sem še enkrat pogledala. Bi se pa dalo z mašino marsikaj počet, če bi jo demonstrirali tako, kot stvari, ki se prodajajo na predstavitvah. Mi smo dokupili še dodatek za mletje mesa - zelo O.K. Ga ne zmatra žilasto meso. Kasneje pa še dodatek za mletje,strganje. Tega uporabljamo za ribanje kisle repe (mi poleg zelja, kisamo doma tudi repo - ampak cele glave) - ki jo naribamo, že ko je kisla, za sproti. Tako je mnogo bolj čvrsta. Itd. Testo v samem mešalniku pa je treba zmešati na hitro, sicer je testo, oziroma, kar pečemo, trše, ko je pečeno. Tukaj ne velja, dlje mešaš, boljše je. Vsaj po mojih izkušnjah. Ta mešalnik imamo že kakšne dve leti in sicer smo kupili pri Merkurju v akciji. Lep pozdrav Darka D

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

30. jan 2003 8:33

Darka, hvala za info. Da ne bi pri Merkurju (tudi jaz sem kupil tam) težil brez potrebe. Danes nameravam preizkusiti, kako mi bo uspelo testo za pico LP Bojan

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

30. jan 2003 11:45

Duda, imamo Boschev mešalnik CONCEPT 7000 ELECTRONIC. V skledi za gnetenje se da zamesiti kvašeno testo iz največ 2 kg moke. Sama zamesim iz največ 1,5 kg ržene moke. Nisem pa še delala testa za rezance. Mešalnik smo kupili pred nekaj leti v prodajalni v Nazarjih po znižani ceni z vsemi dodatki. Zelo sem zadovoljna z njim. Lep pozdrav! Lenca

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

30. jan 2003 21:50

Danes sem bila v Merkurju. Nikdar ni bila priložena knjižica z recepti. Škoda. Bi bila vesela, če še kdo pove svoje izkušnje Boschevim mešalnikom. Lp Darka Sporočilo je spremenil(a) Darka dne 30. jan 2003 21:53:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti