Rama recept

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

12. jan 2003 10:02

Hvala za napotke. Bom poskusila. Držite pesti! Sporočilo je spremenil(a) cheyenne dne 13. jan 2003 14:25:30

sisika  

član od: 10.3.2002

sporočila: 14

17. jan 2003 9:17

Ojla! Prepisujem recept:ČOKOLADNE REZINE ZA SNEGULČICO IN SEDEM PALČKOV Testo: 15 dag margarine RAMA, 15 dag sladkorja, ščepec soli, 4 rumenjaki, 12,5 dag jedilne čokolade, 5 dag mletih mandeljnov, 3 dag moke, 4 beljaki. Margarino, sladkor in sol stepemo z ročnim mešalnikom, da se malo speni, postopoma dodaš rumenjake in vse skupaj dobro umešaš. Zdrobiš čokolado in jo stopiš (stopila sem jo v kozici na štedilniku). Čokolado umešaš v maso, dodaš moko in mandelje, na koncu še beljakov sneg. Testo pečemo v pomaščenem( ali peki papir) pekaču pri 225 stop. 10-15 minut. Ohlajeno testo razreži v tri trakove, vsako ploščo namaži z marelično marmelado in položi eno na drugo.Posujemo z nalistano čokoldo in slad. v prahu. Prijetno sladkanje dita

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

17. jan 2003 14:19

Kakšen okus ima pa ta Višnjeva torta? A morda malo preveč čokoladno? Ker pri nas nismo ravno čokoholiki! Vem, da se to ne nanaša na to temo, ampak Mica Maca, ker si ga že okusila, če mi lahko prosim poveš! Sporočilo je spremenil(a) cheyenne dne 17. jan 2003 14:19:32

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

18. jan 2003 15:57

Helo Cheyenne! Če me sprašuješ o višnjevi torti (recept Damjana Ocvirk) ti moram povedati, da okus ni preveč čokoladen. Je pa res, da je temne barve in da tako po videzu kot po okusu spominja na čokolado. Jasno, če je pa notri čokoladni puding!!!! Če bi vedela, da te ta torta tako zanima, bi te že prej povabila na kakšen kos, da bi sama ocenila !!!!!! Okusi so različni, tako, da ti kar težko pomagam. Če ste pri vaši hiši zelo nečokoladni pa poskusi z kakšnim navadnim biskvitom... bo po moje čist uredu! No pa dobro peko... Lep pozdrav, Mica maca

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

18. jan 2003 16:00

Helo! Pa še nekaj... poskusila sem narediti koruzne muffine iz te knjižice (zadnji recept). In moram priznat, da mi niso všeč, ker se zdrob za moj okus ne nakuha dovolj, ampak ostane po peki kar nekaj zrncev koruznega zdroba trdih in me to moti... mogoče bi jo morala pa najprej skuhati. HE-HE A jih je še kdo probal narediti??? Lep pozdrav, Mica maca Sporočilo je spremenil(a) Mica maca dne 18. jan 2003 16:01:16

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

18. jan 2003 20:36

No, Mica maca, hvala za odgovorček. No, mislim, da bom poskusila narediti torto prej, tako da za rojstni dan ne bo prevelikih presenečenj. No, pa še naprej veliko uspešnih kuharskih receptov! Cheyenne

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

3. feb 2003 10:12

Helo! Se oglašam na temo RAMA RECEPTI... Sedaj sem preiskusila celo 2 recept iz knjižice in moram priznati, da so piškoti za 40 razbojnikov lepo uspeli... niso presladki in so mojim zelo všeč! Kar pogumno, če se še kdo odloči za peko teh piškotov... pripombo za peko si lahko pogledate pod Linške oči (avtor Rebeka Rogelj). Lep pozdrav, Mica maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti