marmelada

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

13. jul 2008 18:11

Aha, pa še eno vprašanje : je že kdo delal marmelado samo iz ribeza? Imam rdečega in črnega, skrinja je skoraj polna, pa se nekako ne opogumim za marmelado, ker se mi ne sanja, kakšno naj bi bilo razmerje med sadjem in sladkorjem, sploh pri črnem. Ima kdo s tem že izkušnje? Vnaprej hvala, lp pero

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. jul 2008 19:28

sem že kuhala marmelado samo iz ribeza, - ribez (zaradi otrok) spasiram, ker jim te male košice ne grejo po grlu. Je malo bolj kisla, uporabljam jo za peciva. Letios žal nisem uspela pobrati ribeza pri mami (opravičilo je da je 100 km stran) sama vedno vzamem 2,5 kg zrelega sadja. 1 kg sladkorja in dva gelfixa 2:1. http://www.edelweissimports.com/dr-oetker-gelfix-21-pr-884.ht sem letos kuhala jagodno in borovničevo. lani ribezovo in mešano sadje. vedno vzamem enako razmerje. Pri zrelem sadju je to dovolj sladkorja, marmeladfa pa je bila vsaka do zdaj trda. klavdija

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

13. jul 2008 20:16

Lepa hvala, Klavdija... Jutri poročam, kako bo uspela.lp pero

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jul 2008 20:54

Seveda, iz rdečega, črnega in iz kombinacije. količina sladkorja po tvojem okusu. Črnega pustim celega, ničesar ne odvzamem (seveda uporabim osmukanega), pri rdečem pa, kakor kdaj, lahko iz soka, lahko iz celih jagod. Zelo dobra marmelada je, če v spoku rdečega ribeza skuhaš črnega, se skoraj ne opazi, da je rdeč zraven.

rimljanka - zasebno mnenje

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. jul 2008 7:36

Letos sem skuhala sirup in pa marmelado iz mešanice malin, borovnic, gozdnih jagod, višenj in rdečega in črnega ribeza. Razmerje je bilo skoraj enako, marmelada in sok pa božanska. Zdaj se pripravljam še na marelično marmelado. Vse pa delam po starih receptih naših babic, se pravi, sadje in sladkor, pasiranje in dolgo kuhanje. Je malo več packanja, ampak se splača. Kyara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. avg 2008 20:55

Kozamurnik,da ne bom odgovarjala pod recept,napisem sem,morda bo komu prislo prav: recept za marmelado iz buck(zucchine) in grenivk: 1 kg ociscenih buck in 3 grenivke(izlocimo meso,brez bele kozice) zmiksamo,dodamo naribano pomarancno lupino ter malo ruma. - Naprej delamo kot smo navajeni, z zelinom ali brez,na to kolicino porabimo cca 1 kg sladkorja. Marmelada je zanimive zelenkaste barve in prav dobra!Ko sem jo zadnjic kuhala,sem dala se par banan zraven, skratka, malo domisljije in obcutka,kateri sadezi" pasejo skup", pa bomo imeli pestro zalogo v shrambi! Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 05. avg 2008 21:00:31

kozamurnik

sporočila: 2311

6. avg 2008 5:46

Hvala ,hvala za recept! kozamurnik

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

6. avg 2008 7:25

Včeraj sem skuhala breskovo iz debelih cepljenih breskev . Nastala je super marmelada, podobna marelični. Njami! Kar celih 6l sem je skuhala. Breskve sem izkoščičila in karere so bile mehke olupila, bolj trde pa samo z olupkom vred narezala na večje kocke. Dodala sladkor, vanilin, cimetove skorjice in malček ruma. Ko se je to že 2 uri kuhalo, sem z paličnim mešalnikom vse premešala in spackala, nato kuhala še 2 uri. Vmes sem dodala samo malo acitrona, ker je bilo bolj medlo in sladko. Sedaj pa je za prste polizat. Božanska! Tako sem zadovoljna in srečna, da kar ne morem nehati pisati, hehe Količin ne vem, mislim pa da je bilo tam okoli 8 kg breskev, 3 kg sladkorja ostalo pa po občutku. Kyara

kozamurnik

sporočila: 2311

11. avg 2008 6:18

Naredila sem marmelado iz cukinov in grenivk in tudi jaz ne morem verjeti,da je res tako dobra! Ponovno jo bom skuhala,tokrat za novoletna darila in bi rada vedela, kje lahko kupim narejene karo ali enobarvne okrasne "krpice " iz blaga za na pokrov, da z njimi okrasim kozarce? Vnaprej hvala. kozamurnik

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

11. avg 2008 6:49

Če boš delala za novoletna darila, boš v poznem jesenskem času lahko nabavila blago z novolenimi motivi. Lani sem ga kupila v Lj. BTC hala A spodaj.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti