Katera rastlina je to?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. maj 2012 16:29

Točno, koloidne vrtnice. Le listki na tleh so najbrž iz sosednje cvetličarne, jih je veter prinesel.

 

 

 

naor

kuharica_mica  

član od: 14.3.2011

sporočila: 14

19. maj 2012 9:07

 

kaj pa tole?

kuharica_mica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. maj 2012 9:11

plahtica pred cvetenjem

Lisa

kuharica_mica  

član od: 14.3.2011

sporočila: 14

19. maj 2012 9:26

 uh, ekspresno!  najlepša hvala!!!

kuharica_mica

kozamurnik

sporočila: 2311

22. maj 2012 0:08

frina je napisal/a:

Naša mala biologinja je iz Ljubljane, iz parka, prinesla cvet, zložen med dva lista.

Cvetovi odpadajo, so močne roza barve. spominjajo na hibiskus, vendar nimajo močne pestiča. Imajo pa kičaste prašnike, zavihane nazaj.

Po knjigi nismo mogli ugotoviti, kaj bi to bilo. Rada bi imela svoj grm, seme.

Če ugotovimo, kako se imenuje, bo dovolj.
Hvala za pomoč.

 

F r i n a
frina, ali si našla rastlino? murnik

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. maj 2012 7:59

Ne. še nisem. Sem pa naročila razširitev podatkov na fotografijo rastline in dostavo listov.

Posredujem pogovor z našim radovednim pajkecem med umivanjem zob.

" Misliš, da bodo tete na internetu našle, katera roža je to. Da bomo dobili seme."

" Bomo videli, saj si videla, da tete že iščejo in so že povedale, katera bi lahko bila."

Dolga pavza.

" A moški tudi ?"

Dolga pavza.

" A po celem svetu iščejo?"

" Pajkec,  če je vprašanje  na internetu, potem lahko vsi na svetu pomagajo, katera rastlina je to."

" Potem cel svet išče mojo rožo. ( Sledi krik.)"

 

( Ne bo odnehala.)

 

 

F r i n a

Mygrace

sporočila: 6506

22. maj 2012 8:12

Sej za začetek bi bilo lažje, če bi bil podatek o imenu ali lokaciji parka v Ljubljani

Mygrace

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. maj 2012 10:02

Naš pajkec / 4, 5 let)tega ni znal povedati. Sicer pa živijo v Ljubljani in bo po končanem izrednem stanju v njihovi družini, zaradi česar je bila mala pri teti, pridobili dodatne informacije. Sprešan cvet ni ravno uporaben.

F r i n a

Mygrace

sporočila: 6506

22. maj 2012 10:28

No ja, verjetno otrok ni šel sam v neznani park, a ne?

Vse sem zvedla, od kopalnice preko stanja v družini do karakterja otroka.. itak so tisti cvetovi že pase, najbrž...

Bi bilo super, Frina, če bi o tem dogodku napisala blog. Ker vprašanje ima take dramaturške zaplete, da je mene zdaj začelo bolj zanimati, kako otrok dojema internet in kako fajn občutek mora biti to, da ves svet priskoči na pomoč pri pridobivanju dodatnih informacij.

Vredno najmanj novele. Le pogumno.

Mygrace

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. maj 2012 10:35

Vse sem pojasnila. Ovire pri pridobivanju točnih podatkov, ki niso na razpolago iz objektivnih razlogov. Sicer sem vedno natančna pri podatkih in tudi kaže, da sem razumela, da je več podatkov.

Otrok ne ve, kaj je cel svet, se ji pa je to zdelo dovolj razširjeno.

Mygrace, ne veš, kake barve je moja kopalnica.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti