Dopust v turčiji

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

12. feb 2008 8:07

Robida, tudi mi smo si v katalogu ogledovali ta hotel v kraju Incekum, predvsem zaradi cene, no, pa tudi ponudba je izgledala kar privlačna. Zmotilo pa nas je to, ker je v katalogu navedeno, da so za v morje skale. Pa tudi valovito se nam je zdelo kar precej. Poleg tega pa je najbrž res kar daleč do krajev, ki bi si jih še radi ogledali. Sweetie, kakšno plažo pa ste imeli v kraju Side? Nam so najbolj všeč drobni kamenčki (prod). Prijeten začetek dneva želim vsem. leny

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

12. feb 2008 8:36

Zdaj sem se spomnila, da je bil naš hotel v kraju Side. Plaža je krasna, kilometre in kilometre se lahko sprehajaš po pesku in si brusiš noge. ann

koki21  

član od: 6.11.2007

sporočila: 6

12. feb 2008 8:37

Bili lani v oktobru, super, Antalya Sherwood resort, all inclusiv, 5 zvezdic. Splača se vzet all inclusiv, ker je v Turčiji res na nivoju, pa nič denarja ne rabiš zraven, razen za nakupe. Je pa Magic world tudi super, naslednjič gremo tja. Vzeli smo Antalyo zaradi majhnega otroka, ker je blizu letališča. Ko greš enkrat v Turčijo, si pol v kakšni spaniji ali grčiji kar razočaran, ker te niti približno tako ne razvajajo. koki21

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

12. feb 2008 8:44

Krasen je tudi Pirates beach club (predvsem za otroke), je tudi all inclusive. Če pa načrtujete izlete, se vam ne splača v all inclusive pa še poleti je kar vroče za izlete. Če si želite ogledat Pamukale (je res kaj videt) potem je bolje, da greste v holel s pol penzionom, pa še to je enotedenska varianta kar kratka, saj je izlet kolikor se spomnim dvodnevni. Kapadokja pa še kaj drugega pa je bolje samostojna varianta v obliki potovanja in ne v okviru dopustovanja. lp alenka alenka5

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

12. feb 2008 9:48

Koki21, ste bili tam v začetku oktobra ali na koncu (med jesenskimi šolskimi počitnicami)? Je bilo še vedno dovolj toplo (voda in zrak) za kopanje v morju?Cene so jeseni res bistveno nižje kot poleti. Problem je zaradi dopusta izven počitnic, saj gremo ponavadi na dopust še s prijateljico, ki je učiteljica, in njeno družino. leny

koki21  

član od: 6.11.2007

sporočila: 6

12. feb 2008 9:56

Bili smo čisto na zač oktobra, morje 25 stopinj, zrak 30 stopinj. Po moje konec sept začetek okt prav nič ne zgrešimo datuma. Sicer pa je tudi toliko bazenov, če se nam ne da ravno v morje. Bi pa bilo za it tudi med jesenskimi počitnicami, ker je tam res izredno topla klima. koki21

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

12. feb 2008 10:31

Leny, plaža je bila peščena! Ker je bil pesek tako vroč (sreda julija) , so nam neprestano z vodo močili potke, da smo lahko hodili bosi. Ko si zjutraj prišel na plažo je bil ves pesek poravnan, pred tem pa si videl hotelsko osebje kako so pobirali "čike" (ne razumem, kako so ljudje lahko tako nemarni kljub pepelnikom). Na plažo so ti pa tudi takoj prinesli blazino. Joj, kje je to morje..... letos grem spet v Turčijo. Sweetie

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

12. feb 2008 13:22

leny midva sva bila 2x v Turčiji in obakrat super zadovoljna tako s 4 kot 5*. V manj pa se res ne splača iti. Obvezno si privoščita turško kopel. Lani sva bila v Turčiji v začetku oktobra, pred 4 leti sva prišla domov tik pred 1. novembrom (takrat tudi oni zaključijo z glavno sezono - animatorji odidejo) in je bilo še vedno zmerna temperatura tako morja kot zraka med 25 - 27°C. Je pa res da je odvisno na kakšno vreme naletite.

Uživajte še za mene, saj letos zaradi obiska  Turčije ne bom videla, se pa vsekakor vrnem že naslednje leto!!!

Rebeka

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

12. feb 2008 14:32

Tudi mene nekaj zanima v zvezi z dopustom v Turčiji (smo 4 mladi) -gledali smo Alanyo - hotel Kleopatra princess -ali ima kdo izkušnje?? - glede na to da smo bolj navajeni Grčije, nas je malo strah in sicer v Grčiji najemeš skuter in potem z njim obiščeš vse samotne zalivčke na otoku-ali je možno v Turčiji tudi najeti skuter in oditi na kopanje 2 zaliva naprej - nam ni da bomo 14 dni stacionirani v hotelu (razen 2 organiziranih izletov) -že sam pogled na mesto nas je nekoliko odbil- da ne bomo na plaži pred hotelom na kopanju kot sardele zraven pa še 100tisoč domačinov -najbolj pa zanima "desce" ali je možno naročiti mrzlo pivo - na Djerbi je bilo to bolj slabo zato jih to zanima saj drugače ne gresta Za vse info ze zahvaljujem

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

12. feb 2008 16:13

Jaz sem bila v Turčiji že 2x in sem čisto zaljubljena vanjo. Letos greva spet:Carigrad in Kapadokija. Prvo leto sva bila v kraju Beldibi blizu Kemerja z agencijo Relax. Zelo zadovoljna z vodičem. Veliko smo raziskovali tudi sami ( renta car ) in vedno nam je posojal zemljevide in dodatno literaturo. Videli Pamukkale, Myra, Kekova, Olympos, gledali ognje na Himajri, pa slapovi na Manavgartu, amfiteater Aspendoss (tudi predstavo,božansko), Side.....Lani sva bila v okolici Alanye in se nisva toliko potepala. Prečesala sva Alanyo, pa ostala manjša mesta v okolici. Potovala sva s Sončkom in nisva bila zadovoljna ( vodička je zamujala na info ure, o izletih se ji kaj dosti ni dalo razlagat, pa še tisi izleti kjer je bilo obljubljeno slo. vodenje, se je potem izkazalo laž, bilo je nemško nje pa nikjer. Torej, letos se odpravljava na s Turčije. Komaj čakam. Zanima me pa še zahodni o9z. egejski del Turčije, ki pa ga naše agencije ne tržijo ( Troja, Efes, Izmir,Bergama... Nastaljena sva vedno v hotelih 4-5* in all in. Zakaj? Čeprav se toliko potepava je to v redu. Voda je gratis, pa še za lunch paket ti pripravijo. Ljudje so izredno prijazni in ustrežljivi. V Turčiji je cena renta car-ja cca. 40 € za avto Hyunday, le bencin je kar drag. Plaže so hotelske in ni gužve na njih. Mogoče še ena zanimivost; dobro je vedeti kdo še trži hotel. Malo bolje je, če ga Nemci, bolje kot pa Rusi ali pa celo domačini. Se pozna po raznolikosti hrane. nana1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti