Mixer - nasvet

ziwa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 4

tema odprta - 7. jan 2008 15:16 | ogledi: 1.881 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Imam eno mogoče nekoliko čudno vprašanje..

Kupila sem mixer, ki ima ploščate stepalke. Že v trgovini mi niso bile preveč všeč, vendar drugačnih takrat tako rekoč ni bilo.

Sedaj pa imam problem. Te stepalke mi uničijo vse posode, ker so tako ostre. Kar me še bolj moto pa je dejstvo, da vse te okruške pojemo.

Uničile so mi že vse Tuperwareje, celo neko kovinsko posodo, ki sem jo kupila v Ikeii ravno s tem namenom, da ta bo pa tako trda da je ne bo uničilo... Pa jo je..

Ima mogoče kdo podoben problem?

najraje bi nesla ta mixer nazaj ali pa dala nekomu pobrusit te nesrečne stepalke...

Lp

ziwa

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

7. jan 2008 15:20

Kupi novega - najcenejši so že od 10 ali 12€ naprej. Če pa ga bodo v trgovini vzeli nazaj, ga preprosto vrni ali zamenjaj za drugega. s0ncek*

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. jan 2008 15:39

Jaz bi tudi mikser menjala. Ker roko na srce, če uniči TW posodo, je to že škoda... lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. jan 2008 16:14

Sploh si ne znam predstavljati trakšnega mikserja.

 

Sicer sem si pa pred nekaj dnevi v Leclercu kupila nov mikser, s stepalkami za smetano in gnetilkama za testo, za 15 evrov, in to s stojalom in posodo za mešanje in gnetenje ter petimi hitristnimi stopnjami. Od starega miskerja sem zgubila gnetilke, nobene druge niso pasale v odprtine, in sem tako ob prvi priložnosti kupila vse novo. Set za 15 evrov, firma elta, pa tudi ni stran vržen denar.

mamamia

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8724

7. jan 2008 17:35

Sigurno imaš mešalnik AEG Sisstems... ta je meni živce požrl. Sedaj za kazen stoji v omari in ga ignoriram ter sem ga zamenjala z novim. Pozdravček!

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

7. jan 2008 21:36

Če imaš še račun spravljen, ga nesi nazaj v trgovino. Morajo ti ga zamenjati ali pa ti naj dajo dobropis. Sklicuj se na skrito napako. Če ne bo šlo, pa pokliči na Urad za varstvo potrošnikov. seherezada

ziwa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 4

8. jan 2008 19:18

Ja AEG je!?!? Bom poiskala račun in šla v akcijo. Upam, da se bodo v Merkurju poslovno obnašali. ziwa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jan 2008 20:57

Za bodoče žrtve: ali so metlice iz lokov, ki so ploščati ( prerez kvadrat), običajni pa so iz okrogle kovine ( prerez krog) ? F r i n a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8724

8. jan 2008 21:01

Točno tako! Posoda, ki je vrtljiva, pa je kovinska - rostfraj. V posodo moraš dat vsaj 7 - 8 jajc, da se kaj pozna in da metlice imajo kaj mešat. Pozdravček!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2008 12:11

Jaz vedno kupim Gorenjevega z vrtljivo posodo, tako da mi potem od prejšnjega gre gor posoda in stepalke, da imam zdaj vse dvojno:) Se splača, da lahko vmes delaš kaj drugega, sploh zdaj;) V tej posodi lahko zmešaš tudi 2 jajci brez kakih problemov. Veri

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. jan 2008 12:43

oslarijo sem naredila tudi jaz - stari mikser se je pokvaril, jasno da sem takoj tekla po novega. V Merkurju so imela enega Gorenjevega v akciji, moč na škatli se mi je zdela OK, pa sem kupila. Gledala seveda nisem, ker "kaj pa naj bi bilo posebnega na navadnem mikserju". Doma pa odprem in tako gnetilke kot metlice so čisto kratke. Ko torej mikser uporabim, potegne maso do stroja. Že četrt kg moke se ne da ugnesti, ker je testo takoj na aparatu. Ni mi jasno v kakšen namen gredo proizvajat takšno sranje. Zdaj moram kupi še enega, kar me zelo jezi - ampak tista reč v omari je neuporabna. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti