Dan brez nakupov

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

22. nov 2007 7:51

Sprašujem se, zakaj sobota. A ni nedelja Gospodov dan? Dan za počitek,za druženje, za dušo?

Priznam, tudi mene kdaj zanese v trgovino, če v soboto pozabim na kakšno sestavino za kosilo, sicer se pa ne pustim.

Na nedeljo!

 

Mic

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. nov 2007 8:33

Jaz pa ne grem vsak dan v trgovino, niti firbcat se mi več ne da. Včasih minejo 3 ali celo 4 dnevi, potem šele grem, pa še to po malico in če zmanjka jogurtov. Jaz imam že sedaj dneve brez nakupovanja. Drugi pa,..po svoji vesti. Jelenckova

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

22. nov 2007 10:35

slepakura je napisal/a:
Kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo! Zal sem pozabila avtorja. slepakura
Čisto točno gre tako: Ljudje smo smešni. Trošimo denar, ki ga nimamo, da kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, in vse to samo zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo. Pajo Kanižaj lp K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. nov 2007 11:39

Štos vsega je v tem, da človek poskusi, kako je en dan živeti z občutkom, da ene stvari ne počneš. Eno je, človek nekam ta dan pač ni šel, drug občutek pa je, če si v glavi postaviš pravilo, da ta dan tega ne boš počel, pa bi v bistvu lahko. Skratka, gre za vajo iz abstiniranja. To isto lahko poskusite tudi z mobilnim telefonom. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2007 11:54

Ja, abstiniranje je dober trening.

Jaz ga prakticiram vsake toliko, čisto tako, zaradi vzdržljivosti.

Sicer pa tudi ne nakupujemo vsak dan, kvečjemu enkrat na teden, v soboto, nedeljo, ker sicer ni časa. Hotlejdi, pri nas ni varante, da bi šli med tednom, ker sem raje 2 uri na dan z otrokom, kot da bi z njim besno letela v trgovino, prišla domov in jo dala spat.

Pa ob sobotah si privoščimo kavico zjutraj skupaj, ali sladoled. Sploh zdaj, ko je vreme bolj tako, pač nekam gremo, vseeno kam. Tudi za vogal bloka v slaščičarno. Telefoniram tudi ko je nujno, enkrat na par dni. Pa moža vsak dan zvrcenm, da me pride iskat na postajo. : ) Ker nikoli ne veš, kdaj bo mestni bus pripeljal...

Jaz sem že zdavnaj ozavestila potrošništvo in bombandiranje z reklamami. Sem jih pa včesih vesela, ker najdem kaj takega, kar bom kupila ob priliki, ko bom tam, kje blizu trgovine. Je pa to fenomen Slovenije, kako in koliko se nakupuje. Ne glede na to, koliko novih trgovin se pojavi, moč nakupovanja ne upade... Tu bi bilo dobro iskat problem.

 

In ko bojo ljudje ozavestili to, potem bo vseeno, če bojo trgovine odprte 24 ur na dan, vse dni v tednu.

lidka

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

22. nov 2007 12:57

Povedala sem svoje mnenje, pa so me kar počrnili. Stvar je taka, da jaz hodim v trgovino med tednom, vendar ne vsak dan. Po trgovinah je med tednom manj gneče in nakupim hitreje. Če sem besna, ponavadi takrat ne grem v trgovino, ker potem kupim tudi kaj takega, kar ne rabim. Takrat gre mož namesto mene. Za otroke si vsak dan vzamem čas. Ko gredo spat, pa opravim še druga dela in grem pozno spat. Tudi v soboto grem v trgovino, če sem med tednom kaj pozabila. Nikoli pa ne grem v nedeljo, ker je to dan, ko smo vsi skupaj doma in ta čas preživimo drugače. hotlejdi

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

22. nov 2007 13:11

No mene sigrurno ne bodo videli v soboto v trgovini oz. ne bo izvajala kakršnekoli druge oblike nakupovanja. Pobuda je. Na nas pa je ali se je udeležimo ali pa razpredamo na dolgo in široko zakaj pa bi vendarle šli kupovat, pa zakaj ni v nedeljo dan brez nakupov,... Ne se potem pritoževat nad rastjo cen sedaj je priložnost, da pokažemo da se ne strinjamo. Pa razne jajčke in moka bodo pa že menda počakale. Kajne? ally82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti