Dan brez nakupov

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

21. nov 2007 12:24

He, he. Če bi se vsi tega držali, potem bi bila v petek strašna gužva

 Sicer pa se meni zdi zanimiva ideja, da vsakič, ko se s polnim vozičkom peljemo proti blagajni, ven vzamemo 3 stvari, ki jih zares ne potrebujemo.

Bi kar nekaj € prišparali in imeli nekaj manj krame pri hiši.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. nov 2007 12:29

Zara-Marisa je napisal/a:
Veste kaj, s takimi dnevi brez nakupov ne bomo ustavili potrošniške kulture. Problem je v nas samih - stalno hrepenenje po boljšem življenju. Stalno sanjamo. In to nas vodi v nakupovanje stvari, ki jih ne potrebujemo. Če mi bo v soboto zmanjkalo mleka in če ga bom potrebovala, ga bom šla kupit. Da bom pa sedela doma in iz principa ne šla v trgovino, je pa smešno. zaradi takih dnevov ne bo na svetu nič manj oglaševanja in še manj ljudi, ki oglaševanju ne bi nasedali. Kajti .... dan brez nakupov ne bi obstal, če ga ne bi oglaševali in če temu ne bi nekdo verjel. dejstvo je, da ne bo prinesel kesanja oglaevalcev in drugih akterjev, ki jih krivimo za to, da sodobni človek vidi del smisla svojega življenja v nakupovanju. Verjamem, da je namen akcije dober. Ampak vse skupaj je prepovršno zastavljeno. Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 21. nov 2007 12:03:25
Namen takšnih akcij je v končni fazi predvsem to, da začnem razmišljat. če boš morala v trgovino, bogpomagaj, ampak spomnila pa se boš... pa kakšen drug dan tudi... veverica

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

21. nov 2007 12:40

Samo delno se strinjam, da takšna akcija ne more biti globalno uspešna, saj se mi zdi, da je namen predvsem v tem, da začnemo o tem pri sebi razmišljati. Osebno sem bila precej vpletena (službeno) v problematiko nedeljskega dela trgovin in čeprav sem bila proti reševanju tega vprašanja z referendumom (ki dejansko tudi ni nič rešil) mi je dolgo v glavi zvonil Jankovičev argument, da kupci vsako nedeljo "referendumsko" odločamo o odprtju / zaprtju, ko gremo v trgovine. In sem si rekla, da jaz pa več ne bom hodila po nakupih ob nedeljah. Zadnja leta nisem bila petkrat v nedeljo v trgovini... in povem vam, tudi na denarnici se pozna - manjkrat greš, manj zapraviš. Morda res nimam doma tisti hip ko se spomnim, tistega kar bi rada in bi s petminutnim skokom v trgovino rešila problem, po drugi strani me pa v parih minutah mine in se velikokrat zgodi, da te "nepogrešljive" stvari tudi naslednji dan več ne kupim. Pa lačni nismo bili tudi še nikoli zato Irena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. nov 2007 12:45

....in s tem prizadanemo ravno tiste, ki recimo na tržnici samo ta dan prodajajo.

Načeloma najbrž s takimi dnevi ni nič narobe, samo, to je tako kot z dnevom brez avtomobila, če si 8 km od prvega javnega prevoza (če sploh še obstaja), nimaš veliko izbire. Tudi na nevarnosti virusa HIV je dobro pomisliti še kdaj, ne le 2. decembra.

Je pa tak dan dober za osveščanje.

rimljanka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

21. nov 2007 13:08

a ni dan proti aidsu 1.12? Irena

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

21. nov 2007 13:31

[citat=--rimljanka--]

....in s tem prizadanemo ravno tiste, ki recimo na tržnici samo ta dan prodajajo. Verjetno akcija leti na nakupovanje v trgovinah oz. v nakupovalnih centrih v katere večina drvi ob sobotah Ko sem napisala, da ne nakupujem v soboto sem mislila na nakupovalne centre. Na tržnico pa rada stopim ob sobotah. K

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. nov 2007 14:14

Ja, saj vem, karmina, letelo je na centre, ampak vseeno.  Samo za primer sem dala. V principu je nakupovanje nakupovanje. Seveda je dejstvo, da smo vsi potrošniki (in vsaj enako veliki proizvajalci, vsaj smeti, odpadkov, če ne drugega). Tudi pri slednjem bi se seveda dalo narediti marsikaj.

Mi je pa všeč, da je tema odprta, vsaj malo pa le da marsikomu misliti.

Piškotek, a ni vseeno, 1. ali 2. 12.????? Zame je vsak dan, tako je treba živeti.

rimljanka

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

21. nov 2007 15:22

Sej ni to fora da jo s tem ko en dan ne gre v trgovino spremeniš ampak daš vedet da obstaja problem...ki pa se ga potem definitivno rešuje drugače. Ampak v razvajeni družbi,ki ima vsega preveč(seveda ne vsi) je še EN dan problem... evagirl

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. nov 2007 16:23

Jaz se pa samo vprašam, koliko ljudi v soboto ne bo nič nakupovalo, pa ne zato, ker bi to bil dan brez nakupov, ampak zato, ker preprosto ne zmorejo. Saj vemo vsi (vsaj upam), da so šle cene nujnih življenjskih potrebščin v zadnjem času drastično gor. In, ne, ni mi všeč, ko nekateri pišejo, da smo razvajena družba - v nakupovalnih centrih res vidimo ljudi, ne vidimo pa množice tistih, ki tja ne hodijo, ker si tega preprosto ne morejo privoščit.

LP

cervus

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

21. nov 2007 16:34

Rimljanka, kot zagotovo veš, imamo razne "dneve" otroka, zemlje, vode, boja proti aidsu in seveda niso le zato, da bi nanje mislili le na ta en, določen, dan. Ampak če je za dan boja proti aidsu določen 1. 12. naj bo tako in naj se ve pravi podatek. Samo zato sem te popravila. Pa brez zamere, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti