Sladkarije

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

7. nov 2007 22:48

Pa sej z nutello sploh ni nč narobe, še posebej če je iz Mulerja! Ena velka žlica v vanilijev jogurt z višnjami Vandrovka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. nov 2007 23:03

Jogurt s čokolado..........za moje borbončice nelogična kombinacija....ampak nutela posebej in jogurt posebej pa mmmmmmmmmm katjushka

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

7. nov 2007 23:05

Jooj, jaz bi pa imela recept za mandljeve ploščice od stane.r. Sem brskala po bazi pa nic ne najdem. Hvala vam. tinar

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. nov 2007 23:15

recept za ČOKOLADNO-MANDLJEVE PLOŠČICE: Testo: 500 g moke 250 g sladkorja v prahu 75 g kakava v prahu naribana skorja limone kavna žlička cimeta 2 jajci 350 g masla 150-200 g mandljev za posip Sestavine za testo zgnetemo in damo v hladilnik za najmanj 2 uri. Testo jemljemo po kupčkih iz hladilnika, ker se hitro segreje ter vsakič razvaljamo manjši kos deleline približno 2, 3 mm debelo. Posujemo z mandlji ter jih narahlo z valjarjem vtisnemo v testo. Razrežemo na kvadratke in jih polagamo na peki papir. Pečemo približno 12 minut na 180°C.

 

Mislim da stana ne bo jezna :)

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice Pitončica Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 07. nov 2007 23:19:15

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. nov 2007 23:18

Te črke so pa nekam majhne :(

 

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

Pitončica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

7. nov 2007 23:20

Tinar, evo, je že Pitončica napisala. V bazi ga ni, ker ne vem od kje je recept. Jaz sem ga dobila od prijateljice, ta pred mnogimi leti od ene druge itd. Mogoče ga bom res objavila, če se pa najde avtor recepta, naj se javi stana

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. nov 2007 2:57

Da bi mi nekdo rekel, da se sladoled ne da več delati, bi mu zavila vrat... brez sladoleda in kupa smetane na dan postanem najbolj tečno bitje na svetu in izogibati bi se me morali na 5km. Vedno pravim- vseeno mi je, če na svetu nebi bilo nič drugega za jest- važno da imam jaz svoj sladoled. Jem ga zjutraj, opoldne, zvečer, ponoči- kadarkoli, samo da je na dosegu roke. Kot Stana in jade čokolado Lep dan in veliko se smejte

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

8. nov 2007 9:42

Kot je že minca napisala - v zmernih količinah nič ne škodi. Še ko sem imela najstrožjo možno dieto (zdravje, ne obremenjenost s kilogrami), sem jedla nekaj saldkega, pač tisto, kar sem smela: borovničev ali jabolčni zavitek, pa kakšna sladica s posneto skuto, in tudi kocka temne čokolade na tede mi ni škodila.

 

Tako da lepo počasi in zmerno, pa se ni potrebno ničemur odreči. Meni je tudi zdravnik rekel, da bo manj škode za telo, če pojem košček čokolade ali druge sladice, če me že tako vleče, kot če se nenehno odrekam temu, a zato na to vedno bolj mislim.

 

Sicer pa je prepovedan sad tako najsaljši in najbolj grešen, kajne?

mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. nov 2007 9:54

Čokolada je prava stvar. Eno rebrce (kaka 2 dag) mi zelo zapaše, naslednje rebrce mi je pa že preveč. Tudi ena žlica nutele v redek čokolešnik je prava stva, medtem ko mi je po dveh žlicah nutele že malo slabo. Pa kakšen fini pralinejček v dnevih pred menstruacijo, ko se mi kar meša, če ni kaj čokoladnega v bližini. Imam nekako teden dni v mesecu, ko mi paše čokolada in tri tedne, ko je posebej ne pogrešam. Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

8. nov 2007 10:17

Vse sladkarije na svetu zamenjam za dober segedin. slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti