Alergija na jajca in mleko

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

6. maj 2003 23:48

Ribica! Tudi jaz imam malo nečakinjo ,ki je alergična na jajca in mleko,zato bi za omenjene recepte lepo prosila tudi jaz. Veliko sončka! Ireny

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

16. jul 2003 21:17

HG, Helena! Moj osemmesečni sin ima tudi alergijo na mleko, kot kažejo kožne spremembe pa najbrž še na kaj, zato me zanima, katere alternativne metode se je lotil vaš mož. Hvala in lp, Renata

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

28. jul 2003 11:12

IMA KDO RECEPT ZA TORTO BREZ JAJC, LEPO PROSIM ZANJ HVALA IN LP žagar zinka

neznan uporabnik

8. avg 2003 19:10

V veliko pomoč vam bo knjiga Živalim prijazna kuharica, kjer so vsi recepti veganski. Notri je tudi recept za torto, ki je (preizkušeno :) odlična! Tudi v knjigi; sodobna vegetarijanska kuhinja je veliko veganskih receptov, sicer se da pa vse prirediti. Lp, veganska Meta_ Meta_

Valenija  

član od: 9.11.2004

sporočila: 11

5. dec 2004 22:02

Recept za pecivo brez jajc. 1/2 kg moke 1 margarino (250g pakiranje) 1 kislo smetano (180g lonček) Sestavine zmešate v testo, ga na tanko razvaljate, izrežete kroge, na sredino kroga daste malo marmelade, ga prepognete na polovico in z vilico stisnete testo skupaj. Dobite polkroge, ki jih spečete in pečene posipate z mletim sladkorjem. Preizkušeno zelo dobri- nič dietični. Valenija

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

9. dec 2004 11:20

Glede alternatinih terapij priporočam terapijo BICOM, ki ima odlične rezultate pri odpravljanju alergij. Pravzaprav so alergije samo odraz dogajanja v notranjosti organizma ,vzrok pa je lahko tudi naše bivalno okolje (zrak, voda, EMS...) zato je najprej potrebno uravnovesiti notranjost, najbolje z revitalizirano vodo, in nasploh ne moremo biti alergični npr. na jajca ampak samo na razmerja snovi v jajcu določenega izvora, ker bi drugače bili alergični na vse aminokisline, te sestavljajo beljakovine, ki so osnovni gradbeni element celice in brez njih pač ne morejo niti nastati....zato npr. nekdo lahko uporablja kozje mleko, ker je glede molekularne strukture in razmerja snovi bližje celičnemu metabolizmu, kot kravje mleko z dolgimi verigami molekul, snovi so enake, razmerja drugačna itd. Nadomestila se vedno najdejo a jajce ima vse potrebne aminokisline in da jih nadomestimo moramo uporabiti več različnih živil kar pa zahteva spet določeno znanje, lahko pa se odločimo za uporabo naravnih aminokislin združenih s tehnologijo npr. MAP. Pa še to na gluten je veliko ljudi alergičnih, katii njegova funkcija je lepljenje in kar se zlepi je težko dosegljivo celičnemu metabolizmu. Uradna in alternativna pa bi morali sodelovati, kajt vsaka ima svoj + in -. Bojan Kokot

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

23. jan 2005 21:33

Alternativna terapija BICOM res deluje-preverjeno. Kogar še zanimajo recepti brez jajc in mleka, sem pred kratkim dala v bazo OREHOVI ROGLJIČKI (BREZ JAJC).Tak je naslov, so pa v resnici tudi brez mleka.So zelo dobri in zelo lepo se delajo.Priporočam! Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti