Težave pri odvajanju dojenčka

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

17. avg 2007 11:00

Ojoj, plopsa, hruške pa res samo zapirajo! Bojlše zvečer namočit suhe slive v vodo in jih naslednji dan zmiksat pa bo otročka res "pognalo"... LP;) a1

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. apr 2008 17:42

a1, suhe slive so za dojenčke premočne, fejst napenjajo, zato se v začetku da samo tista voda, v kateri so se slive namakale.

Sicer pa zelo pomaga papaja-zmehča končni izdelek, tako da tudi, če dete ne kaka nekaj dni, ni vse trdo. Ampak mora bit res zrela. Pri nas ful pomaga... Sem se ravno spomnila, ker imajo trenutno v Lidlu take papaje, jaz potem kar več kupim, oćistim, pretlačim in dam zmrznit kocke, pa po potrebi 1 ali 2 odtalim in zmešam z banano ali jabolkom. Še nikoli nisem bila razočarana, pa sta oba mala kar precej zaprte sorte.

Samo ne kupovat tistih zelenih v Sparu in Mercatorju- morajo res bit rumene in malo mehke na pritisk.

čoko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. apr 2008 20:27

a1 je napisal/a:
Ojoj, plopsa, hruške pa res samo zapirajo! Bojlše zvečer namočit suhe slive v vodo in jih naslednji dan zmiksat pa bo otročka res "pognalo"... LP;) a1
To jaz sem bila do pred kratkim takšnega mnenja, pa mi je pediatrinja zagotovila ravno nasprotno.....hruške naj bi zelo fino uravnavale prehrano. Glede na to, da sem jaz pred časom odprla to temo, pa moram povedati, da se je našemu fantu prebava uravnala kar sama od sebe, tako da kakšna banana in korenček sedaj sploh ni problem. katjushka

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

18. apr 2008 9:54

Hruške odpirajo, še posebno tiste, ki imajo v mesu trde kroglice. Moja hčerka je bila tudi zaprta na začetku uvajanja goste hrane, tako da sva včasih morale uporabiti glicerinsko svečko. Po enem mesecu se je prebava uredila. Za lažje odvajanje sem ji dajala slivovo kašico, hruške, fige, kasneje tudi jogurt. Fige so fajn, ker imajo koščice, ki dražijo črevo in tako spodbujajo prebavo. Pomembno je tudi da otrok veliko pije. katra55

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

18. apr 2008 14:36

Pri nas je pomagalo, če sem skuhala zelo močne kamilice (1vrečko čaja na 0,5dl vode) in jih močno sladkala (3-4 žličke) - to pomaga tudi meni! Emma07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti