Hrana za v hribe

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

tema odprta - 10. jul 2007 14:30 | ogledi: 9.574 | odgovori: 26

Naslednji vikend se odpravljamo v hribe (morda celo na Triglav), pa me zanimajo kakšne ideje glede hrane, ki jo treba vzeti s seboj - torej energijsko bogato in takašno, da prenese tridnevno prekladanje po rukzaku. V mislih imam kakšne kruhke s suhim sadjem ali pa kaj podobnega in prosim za recepte.

Ponavadi smo v hribih ribje konzerve jedli, pa so se mi uprle, zato treba kaj drugega pogruntat.

tigris

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. jul 2007 15:41

No, jaz po novem v hribe sploh ne vlačim več veliko stvari. Kakšno šunko v lastnem soku, ribjo konzervo, sirček. pa suhe marelice, kakšno čokolado. Potem se pa že neha. Aja - pa kakšno flaško Si raje v koči na koncu ali pa vmes privoščimo kakšno obaro, saj tako pašeee. Tina

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

10. jul 2007 15:45

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4236 Tu imaš povezavo - predvsem se za domače rezine poslužujem tistih receptov v podanem linku s strani maychi. Drugače pa zelo rada za na tako pot vzamem vakumsko pakirane rezine rženega kruha (a la pumpernickel), vakumsko pakirano salamo ter sir v lističih. Na vrhu gore je prav prijetno izvleči in si sproti napraviti sendvič ... ne maram tistega preležanega, stisnjenega, celo morebiti še od prejšnjega dne napravljenega sendviča. Bljak. Je bolj trotlziher nesti vakumsko pakirane stvari. Zelo rada na tako pot (Triglav ipd.) vzamem kar kupljene Frutta belle - je lahko za nositi, okusov imaš zdaj že veliko, energijsko je pa tudi zelo bogato. Dobre so tudi suhe marelice ali pa študentska hrana. pa morda še kak tekoči jogurt v plastenki (seveda, če ni res prehude vročine in se ti ne segreje ... ) Ravno velike izbire res ni, sigurno pa te še vseeno lahko reši kakšen obrok v kakšni koči - mnjam, kaj na žlico prav sede, bankrotiraš človek pa zaradi tega tudi ne. Dober korak in varno pot! Katka P.S. Vidim, da me je kristi prehitela - in navedla podobne "prehranjevalne običaje", če temu lahko tako rečem. Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 10. jul 2007 15:47:17

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. jul 2007 15:46

Čokolada, rozine, voda to so osnovne stvari, ki jih moraš imeti s seboj, toplega obroka pa itak dobiš po kočah. Če greste na Triglav, srečno!!! lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 10. jul 2007 15:47:01

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. jul 2007 19:12

Ja konzerve so pa res "pamena izbira"če nimaš že tako dovoj težkega nahrbtnka ,potem je pa treba uzeti še nekaj pločevine,da je prave teže! Moj nasvet glede hrane pa je: da je obvezno potrebno imeti kake polnozrnate žemljice,ali pa kaj podobnega ,nekaj sira,temno čokolado, suho sadje ,energetske ploščice(frutabela.......itd),limone,fruktozo,in dovolj veliko količino tekočine. Kar se pa ostale hrane tiče ,če greste na trigav je okol in okol tolik0 koč ,v katirih se dobi dovolj toplih obrokov ,ki so bolj priporočljivi kakor sama suha hrana! Želim vam da bi se imeli prelepo ! val Sporočilo je spremenil(a) val dne 10. jul 2007 19:14:14

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

10. jul 2007 19:18

Ne se mi smejat., ampak ko grem jaz v hribe, najprej izračunam koliko vode bom nesla s sabo, kje se lahko z njo še oskrbim, da ne bo ruzak zaradi nje pretežak. V hribih laže pogrešam kakšen sendvič, kot pa vodo. Srečno pot! lp menci

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. jul 2007 19:22

Jaz nesem vedno čaj,pa čajne filtre,ker čaj ni nikoli"sparjen in ga lahko piješ mlačnega,in po potrebi dodajam fruktozo. val

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

10. jul 2007 22:27

Hvala za nasvete, še posebej Katki za posredovanje receptov, sem jih le na hitro prebrala ampak vem, da so super, ravno take stvari sem iskala. Kar se prehranjevalnih navad tiče imam kar nekaj izkušenj, to da si v koči privoščiš topel obrok je jasno. Zdaj so po kočah glede na kategorijo določene enotne cene klasične hrane (enolončnica brez ali z mesom, ter golaž in segedin), cene ostale hrane se oblikujejo prosto in te so kar zasoljene. Tako da za zajtrk jemo kar si prinesemo s sabo in za večerjo tudi. Predvsem zajtrk mora biti kvaliteten, tako da polnozrati lubi kruhek bom sama spekla doma, one musli rezince pa bodo za vmes med potjo... se pa tudi jaz strinjam s tem, da je najvažnejša voda. tigris

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

10. jul 2007 22:36

S seboj vzami še kakšne bobi palčke, da nadomestiš s potenjem izgubljene snovi. Pa seveda tudi čokolado, ki ti hitro povrne energijo za vse klance, ki te čakajo in jih kar ni konca. Vreme bo lepo, zato kar se da uživaj. breskev

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

11. jul 2007 7:58

V soboto sem videla, da so planinci pri sosednji mizi prinesli sabo še kuhan fižol, štrudl in breskve (poleg raznih paštet, kruha, salam in sira). Kozmeja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. jul 2007 8:25

jaz pa ko pomislim na hribe, vedno voham piščanca, ki ga je mama spohala pozno zvečer... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti