Hrana za v hribe

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2007 8:32

Včasih smo za v hroibe pripravili (za rezervo, za krizne trenutke in malo za razvajanje) grenolo. Jo (še) kdo pozna?

Tekočina je pa res obvezna, ja, pa snežnica ni Ok, ji je treba kaj dodati, s potenjem ne izgubčljamo le vode, ampak tudi soli, elektrolite torej.

 

rimljanka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. jul 2007 16:01

Rimljanka,dej prosim povej kaj je grenola? Me fejst firbec mantra!!! val

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

13. jul 2007 16:59

V mojem nahrbtniku je vedno kaka suha salam, kos špeha, kruh in čebula, paprika ali paradižnik. Pozimi pa tudi kakšen glaš kislih kumaric ali fafaronov. Deskica in nož sta tako obvezna oprema, par piksn pira in pa plastenka ledenega čaja, ki ni nikoli sparjen. Je tudi malo topel užiten.

Poseben čar je ko si na vrhu hriba ali v koči narežeš salamo, špeh in čebulo, mogoče še kak paradižnik in od strani vidiš zavistne oči. Taperverjeva škatla vse obdrži celo. Se nič ne zmečka v rgzaku. To lahko vzamem s sabo ker profitiram na teži, ker ne nosim več v hribe daljnogleda, fotoaparata in podobne težke krame.

Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jul 2007 17:11

val, kaj pa.če malo počakam na kako zmago v igrici SE GREMO IGRAT? rimljanka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. jul 2007 18:08

Oh, pri nas pa je obvezna močna goveja juha v termoski. Govedina pa v solati. Za otroke, ki govedine v solati ne marajo naredim pa špansko pito iz baze ali naš slavni prazolio. tudi jaz vzamem jogurt, ampak ga zmešam z vodo in solim. Zelo osvežilno in nadomesti izgubljene elektrolite. Frutabele so obvezne. To je za dva dni - razen juhe, ki se ohladi oz. prej izgine. V kočah so pa cene kar zasoljene, ampak marsikje imaš pa take goleže, da bi jih še domov nesel. Še to - kruh obvezno sabo, ker ga računajo na kos in pri golažu si lahk predstavljaš, da plačaš več za kruh kot ostalo. Srečno v hribih in mogoče samo pripomba. V tem in začetku naslednjega meseca jaz na Triglav ne bi šla. Je ogromno neviht - nenadnih ohladitev, zato bodite res opremljeni za zimo in poletje. Pa štrik je tudi obvezen, ker te zagrne megla v trenutku in izgubiš stik z predhodnikom ( če ste v skupini seveda ) Lumpica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jul 2007 18:21

Pa še enega Jägermaistra bi dala naša mami zraven. Jaz živim v hribih od študentenfutra, kornšpicov in polnozrnatih krekerjev, včasih se bratim pa še s kakim paketom Laibnitz keksov. Seveda pa mi dajo doma še kak kos šunke za zraven, kislo mleko in sir se pa že na poti najde. Ni ga čez eno mineštro, ko na vrh prilezeš.

Loni Makaroni

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. jul 2007 22:48

O,hvala loni,to pa poznam samo pri nas temu malo drugače rečemo! Je pa pametno kaj tazga seboj v hribe vzet! Še malo pa gremo na "dopust" v hribe pa gotovo tudi to naredim! val

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

13. jul 2007 22:58

Za v hribe je edina prava "čokolada" tista alla Fruatbela in podobne žitne rezinice. To ti baje da energijo, ki so počasi sprošča, medtem ko menda klasične čokolade to naredijo v enem šusu, potem pa konec. Kar se tiče ostale hrane, smo pa malo bolj čudni, tako da glede tega ne bom prav dosti svetovala;-) Barb31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. jul 2007 8:04

barb31, ....menda.................baje.......................kaj je zdaj to? Čokolado potrebuješ v hribih pogosto ravno za to, da ti TAKOJ da potrebno energijo, zgoraj omenjena grenola (granola) je pa predhodnica - in mnogo bolj dobra - raznih žitnih rezinic. To smo vedno nosili s seboj, da nam je dala malo več energije na malo daljši rok kot jo da čokolada.

Iti v hribe pa seveda lahko pomeni sprehod z Vršiča na Sleme in nazaj ali pa večdnevno turo v predelih, kjer (skoraj) ni planinskih koč; pa še mnogokaj vmes.

Se mi zdi, da vsak zase najbolje ve, kaj mu v hribih prija (če res hodi v hribe), pa se tega potem drži. Konec koncev tudi stroškovno, jasno.

Nekja pa je zatrdno res: neka nujna železna rezerva je obvezna, ne samo v hrani in pijači, predvsem v obleki! Koliko manj težav bi bilo, če bi se ljudje s pametjo oblekli in obuli, pa imeli še nekaj rezervne gardeerobe v nahrbtniku.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti