Steak

Nincka  

član od: 13.4.2002

sporočila: 9

tema odprta - 13. apr 2002 15:41 | ogledi: 5.457 | odgovori: 3

Zanima me vse o pripravi steaka. Kakšna naj bo debelina zrezkov, začimbe, kako in koliko časa poteka "pacanje", kako se pečejo... Ker sem bila dolgo časa vegetarijanka, se z mesom še ne znajdem najbolje

Nincka

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

13. apr 2002 17:56

Za bozjo voljo ostani to kar si oz., kar si bila Lep pozdrav vsem Henri

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

13. apr 2002 18:47

Najbrz ti je trda predla, ko si bila se vegetarijanka? Zato tak apetit na dobro meso! Steak je tudi velika tema v kulinariki, ampak pravzaprav preprosta jed. Imeti moras dobrega mesarja. Odreze naj po zelji iz govedine: Chateaubriand, cel komad 35-50 dag, na vroci masti popeces nato na manjsi temp. +160°C 15-20 minut na vsako stran. File mignon, 6-8 dag, rezine 4 cm, hitro popeci na vsako stran in potem na manjsi temp. kot zgoraj 5-8 minut. Steak iz stegna, rezine 2-3 cm a 15 dag, tudi kot rumpsteak znan, kot prej Porterhouse (V.Brit.), 6 cm rezine, 70-100 dag, na zaru na vsako stran do 7min Prime Rib, rebrca pocez, 2-3 cm rezine, 20 dag, na zaru do 10 min Rib Eye, podobno kot prej malo bolj masten Sirlion, 1 kg do 2 kg po komadu rostbifa, rezine 4-6 cm, srednje vroc zar T-Bone, 60-70 dag rostbifa, 4 cm rezine, kot zgoraj. Kost ima obliko crke T. Turnedo; medaljoni/mignoni 9-10 dag, koluti naj ostanejo okrogli (povezati z nitko), v vroci masti 4-5 min. na vsako stran. Mariniras: Vse z gorcico 2 uri pred peko. Nato odstraniti gorcico, pokapljati z limono in namazati z oljem, in vse dobro otreti/obrisati s kuh.papirjem. Zacimbe: sol, poper: sele ko je peceno! Pred serviranjem lahko vse kratko flambiras z dobrim konjakom Lep pozdrav vsem Henri

Nincka  

član od: 13.4.2002

sporočila: 9

14. apr 2002 22:37

Hvala za odgovor. Ni mi ravno trda predla (če odštejem "puste" in nedomiselne vegetarijanske menije v lokalih s študentsko prehrano), tudi zdaj si meso privoščim bolj redko, ampak zato takrat toliko bolj konkretno Nincka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti