Božična večerja

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 4. dec 2006 10:40 | ogledi: 25.377 | odgovori: 29

A mi lahko kdo predlaga kaj naj naredim mesnega za božično večerjo. Izključeno je sledeče; štefani pečenka, filana prsa, dunajski zrezki, zrezki v omaki. Zraven bi poleg klasičnih prilog ponudila še zelenjavno zloženko pa se ne morem spomniti kako je drugi naziv za zloženko. Ta zloženka katera je pod tem imenom v receptih mi ni najbolj všeč.

Mi lahko kdo pomaga?

Hvala.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. dec 2006 10:55

Pečena šunka v testu.Zraven lahko ponudiš kakršnokoli zelenjavno prilogo, toplo ali hladno, francosko solato in podobno.Pa kakšno božično pecivo za posladek. LP! fakin712

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2006 11:16

Zelo enostavno je naslednje: puranje fileje mariniraš 8 ur v naslednjem: gorčica, med, maraskino, zraven daš še na drobno narezan pršut (tako kot se dela pršut za polnjenje lignjev) in suhe slive. Fileje položiš v ognjevarni stekleni pekač, opeče na obeh straneh (spustijo fino omakico) in potem dokončuješ peko v pečici 25 minut na 180 stopinj in poliješ z marinado, ki je ostala (oziroma stekla ven). Eventuelno zgostiš omakico z malo kozjega sira. Zraven gre skoraj čisto vse. Vendelina jr.

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

4. dec 2006 11:39

Jaz vsako leto spečem divjačino-divji prašič,muflon zraven pa gresove žličnike in solata. runo01

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

4. dec 2006 13:57

Kaj pa kakšna dobra ribica? Živi

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

4. dec 2006 14:21

Hvala, Loni! Loparnica je, ja Živica, ne bo šlo. Od 12 ljudi, bi jih jedel samo eden. Žal smo taki. Hvala, vsem. Še morda kakšna ideja?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. dec 2006 14:36

file wellington - pljučna v kosu, opečena, potem obložena s posebno oblogo in vse skupaj zavito v listnato testo in do konca spečeno v pečici. Zelo nobel zadeva. Ti pošljem recept, če se ti ga ne ljubi iskat po internetu ali kakšni kuharski knjigi. Ali pa puranji zrezki, obloženi s tatarskim biftekom, ki mu dodaš malokisle smetane, zaviješ vsak zrezek posebej v listnato testo in spečeš v pečici, zraven glazirana zelenjava (kroenje, brokoli cvetača). Ali pa svionjska ribica v testu, jagnječje stegno z rožmarinom... Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. dec 2006 18:40

Mesna rolada: prva plast- zmleto puranje z začimbami, druga plast zmleta govedina z začimbami, tretja plast blanširan ohrotov list, notranji del kvalitetna prekajena klobasa ( bloška). Zvito v folijo in pečeno. Drugi predlog: visoška pečenka: v zarazo svinjskega mesa vsaviti v zeljni list zavit korenček, obložiti s rezinami limone in nekaj klinčov, ki se kasneje odstranijo. Zvezati z vrvico. Tretji predlog: v listnametem testu , izrezanem v obliki ribe, pečeno polnilo iz dveh vrst rib, jajc. Knjiga Advent in Božič , kupljena v Merkurju. Četrti :Polnjene telečje prsi. Vse preizkušeno. Izdelano v zadnjem trenutku, zato sem potem en teden čisto fuč. frina

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

8. dec 2006 8:41

mamamia je napisal/a:
file wellington - pljučna v kosu, opečena, potem obložena s posebno oblogo in vse skupaj zavito v listnato testo in do konca spečeno v pečici. Zelo nobel zadeva. Ti pošljem recept, če se ti ga ne ljubi iskat po internetu ali kakšni kuharski knjigi. Ali pa puranji zrezki, obloženi s tatarskim biftekom, ki mu dodaš malokisle smetane, zaviješ vsak zrezek posebej v listnato testo in spečeš v pečici, zraven glazirana zelenjava (kroenje, brokoli cvetača). Ali pa svionjska ribica v testu, jagnječje stegno z rožmarinom... Mamamia mamamia
Hvala vsem. Mamamia, ne da se mi ne da iskati, ampak verjetno imate preizkušen recept. Lahko dobim prosim? Kaj pa recimo postrežete zraven pljučne? Ali pa zraven sv.ribice, ker verjetno je kar pusto, ali ne? Je še kakšna opcija za zamenjavo pljučne s čim drugim, če recimo pljučne ne bi dobila. Uf, sedaj sem pa natrosila vprašanj, kajne?

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. dec 2006 10:03

Frina, lepo prosim, če lahko malo bolj podrobno opišeš to rulado. Katere začimbe v katero meso. Klobaso skuhamo? Uživam v pripravljanju jedi iz mletega mesa, zato je to čisto po mojem ukusu. Pa še izgled mora biti zelo lep. Prijazen dan zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti