Predmeti poželenja?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 8. jan 2006 22:10 | ogledi: 4.325 | odgovori: 16

Dragi moji - minili so prazniki,Kralji so odšli, v shrambi je še ne paket za oddajo napečenih piškotov.

Ko sem v decemberski naglici prebirala recepte na tem straneh, sem zasledila, da obstaja

valjar, s katerim se regulira debelina testa

modelči za spekulase ( v Obiju v Ljubljani jih moj brat ni našel!).

Ali ste ta dva predmeta poželenja kje zasledili?

Hvala za informacije!

frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jan 2006 9:44

frina, takega valjerja še nisem videla v živo, ampak če ti kaj pomaga, dokler ne najdeš svojega predmeta poželenja, si lahko daš dve deščici željene debeline na vsako stran testa, tako da konca valjerja počivata na njih, tako boš imela celo testo enakomerno razvaljano. Ali pa daš na valjer gumjaste obročke v želeni debelini. Modelčke tudi jaz iščem, če zveš, se priporočam za poročilo;) Veri

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

9. jan 2006 10:24

Tak valjar sem jaz v živo videla v celovčkem metroju in ravno tako celovškem Intersparu. Modelčki za spekulaase tudi mene mikajo... Morda bi morala pa v Metroju malo bolj bolj podrobno pogledati ...

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. jan 2006 17:05

Jade, v obiju jih ni bilo. Bojde je bilo nekaj velikega, črnega, z napisom Zanker, si že mislim kaj. Namig na celovše trgovine je dobrodošel, imam prijateljico, ki redno potuje tja, pa mislim, da se bo dalo urediti. Trenutno je še v Londonu, zato bo treba na informacijo malce počakat. Se že veselim.... frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. nov 2006 23:07

Spet so prazniki pred vrati. Jaz se pripravljam še na enega abrahama pred tem. Razpravo o speculasih spremljam, bom že naletela na uporabne podatke. Še vedno pa iščem valjar z regulacijo debeline. Moja dunajska naveza je namreč prečekirala vse običajne dunajske trgovine in takega valjarja ni bilo. Tudi preverjanje v Celovcu je bilo brezplodno. Predvidevam, da se pred Božičem bolj založijo, zato prosim, če ob priliki pogledate, če te valjarje imajo ! Hvala. frina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. nov 2006 0:54

Frina, zelo preprost predlog ti je dala že Veri. Kupiš leseno palčko z željeno debelino, jo daš na pol in položiš na desko v nekoliko manjši razdalji kot je širok valjar.Med obe paličici daš testo in razvaljaš. Preprosto in poceni, pa še dren ti ne dela dodatni valjar. Razpravo o speculasih pa tudi jaz spremljam.Upam da bo kaj. Aki

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. nov 2006 9:58

Na (pre)majhnem pultu bi potem imela: (pre)majhno podlago za valjanje in dveh deščici, ki se bosta premikali same od sebe, pravzaprav pa bi jih morala kar naprej in naprej premikati sama. Pa še pralno ni. Poskusila z ravnili, pa ne gre. Premišljevala sem, da bi na oba roba namontirala odstranjiva obroča iz mehke gume/ plastike. Če imate možnost dobiti tako manšeto za na valjar, je problem rešen. Jaz do takega dela še nisem prišla, ker ne vem ta nikogar, ki bi v naši okolici predeloval gumo ali mehko plastiko. frina frina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. nov 2008 11:27

Ponovno priklicujem na plano pogovore o predmetih poželenja. Moj je še vedno valjar z uravnavanjem debeline. Glede na prepraznični čas, bi ga utegnili kje imeti. Vsaka informacija dobrodošla. mimika

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. nov 2008 11:33

 

Jaz pa se priporočam za kakšno informacijo, kje lahko dobim modelčke za spekulase.

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti