Jedilna barva

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

tema odprta - 5. avg 2005 14:06 | ogledi: 5.027 | odgovori: 44

Pozdravljeni forumci in forumke!

Zanima me kje kupujete jedilne barve in kakšne so - v kakšni obliki (tekočina, pasta, obarvan sladkor), pa tudi znamke, ki jih kupujete? Predvsem me zanimatudi kako kakšno vrsto uporabljate, katera je za kaj bolj primerna,... Rada bi naredila prava lectova srca za prijateljičino poroko, pa tudi nečakinja ima septembra rojstni dan in bi ji rada naredila malo bolj pisano torto.

Hvala za odgovore!

Ana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. avg 2005 18:47

Uporabljam Etolove barve v stekleničkah (za zeleno, ornažno, rdeče) ali tiste v tubah (firme ne vem na pamet, so na policah z drugimi pripomočki za peko). Za rdečo barvo se lahko uporabi tudi nekaj kapljic soka rdeče pese, za zeleno špinača, drugih izkušenj pa nimam. Pozdrav, Mamamia mamamia

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

10. avg 2005 7:52

Mamamia najlepša hvala. Še nekaj - kaj je alkohol v teh etolovih barvah, ki jih uporabljaš ? Če je, verjetno ni primerna barva za otroško torto. Hvala. Ana

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

10. avg 2005 11:32

Ana, mene pa zanima recept za lectovo srce?! Jih narediš s testa za medenjake, ali...? Se priporočam za recept! lp, burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. avg 2005 14:18

Ne, v etolovih barvah ni alkohola, kar brez skrbi jih uporabi za otroške torte. Mamamia mamamia

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

11. avg 2005 7:08

Mamamia, najlepša ti hvala. Burbonka, lectovo srce bi res naredila kot medenjake, vendar malo bolj trde. Enkrat sem delala medeno hišico po receptu sestrte Vendeline in sem mislila uporabiti ta recept za lectovo srce. Delala ga sicer še nikoli nisem. Vse je enkrat prvič, a ne? Če tega recepta nimaš, ti ga lahko kasneje napišem, sedaj sem namreč v službi in ga nimam s sabo. LP! Ana

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

11. avg 2005 7:17

Pri etolovih barvah me moti čuden priokus in vonj, ki ga povzročijo. Kako to rešite? Zaradi tega jih jaz ne uporabljam več. Pozdravček! Zdenka Sporočilo je spremenil(a) Szdenka dne 11. avg 2005 07:17:53

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

11. avg 2005 7:52

jaz kupujem v sparu barve v tubicah ( va taki mali rdeče roza škatlici so-4 barvne tube) s katerimi barvam smetano, so brez okusa. z njimi dosežem zelo intenzivne barve, prav za otroške torte. nekateri pravijo, d ase spremeni gostota smetane, morda je res bolj gladka, ampak samo za zunanji sloj, mislim da to ni moteče. na forumu pa ej potekala razprava tudi o tem, kak mesec nazaj, če boš pogledala. lp tabina

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

11. avg 2005 11:21

Ana, prosim za recept, ker ga nimam. Tudi jaz imam idejo, da bi naredila dve lectovi srci za darilo. Žal še nisem nikjer zasledila, kako so včasih barvali lectova srca, s kakšnimi barvami? Lep pozdrav, burbonka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. avg 2005 13:18

Burbonka, vem da je bilo enkrat o lectovih srcih v ateljeju ali pa unikatu, prav recept in postopek, samo na žalost tega nimam pri roki, je doma na Gorenjskem, če bom šla za vikend kaj gor bom poiskala, drugače pa v knjižnici... p,

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

11. avg 2005 19:20

Burbonka, to je recept za lectova srca. Je od sestre Vendeline pod imenom preprosto medeno testo, ki se ga uporablja za medeno hišo, miklavžke in druge figurice. Mere so za 1 kg moke kar je zelo veliko, tako da si preračunaj mere za svoj lectov srček. lp! Ana PREPROSTO MEDENO TESTO 25 dkg medu 2-3 dl mleka 40 dkg sladkorja v prahu dišava za medenjake (sama kopujem Kotany) 1 jajce 1kg moke 1 žlička sode bikarbone Med segrej na 50 C (samo, da se stopi- postane bolj tekoč, zavreti pa ne sme), prilij mleko, dodaš sladkor, dišavo, jajce. Gladko zmešaj in postopoma dodajaj moko s sodo bikarbono. Zgneti in zavij v plastično folijo. Naj počiva kake pol ure. Nato razvaljaj, oblikuj srčke,... in peči pri 180-190 C 10-15 minut oz. do svetlo rjave barve. Ana Geržina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti