Siri za pico!

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

tema odprta - 26. jul 2005 16:47 | ogledi: 9.765 | odgovori: 62

Pozdravljeni!

Zanima me,kakšni siri se najbolje podajo na pico in kakšne nadeve za pico imate najraje!

Marjetka cvetka

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

26. jul 2005 16:55

Jaz imam pizzerijo fokulus skoraj doma;))),tudi najboljše so mi,tako,da jih sama sploh ne delam več. Najraje imam pice z morskimi sadeži,tuno...zelenjavne in čeprav sem mesojedec,najman rada imam mesne. tulipa Sporočilo je spremenil(a) Tulipa dne 26. jul 2005 16:59:47

boka228  

član od: 20.8.2004

sporočila: 2

26. jul 2005 18:31

najboljsi sir je definifivno mocarella!na vrh pa pršut! odlicno Boštjan Oprešnik

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

26. jul 2005 18:37

Mozzarella kupljena pri levih sosedih Pri nas je cena strahotno navita pa še izbira je slaba. Da ne govorim o originalni feti, ki se jo plača kot suho zlato in do zdaj mi jo je uspelo najti samo v Sparu. Sicer to ni ravno najbolj pogost sir na pici, je pa pa super v kombinaciji z rukolo. Doda se ga na koncu narezenega/naribanega na tanke lističe skupaj z rukolo in pršutom pa še malo se vse z olivnim oljem pokapa... ko naredim to pico je praznik doma... :)

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. jul 2005 18:44

U Lunika, hvala za dobro idejo! Take variante pa res še nisem sprobala naredit. Različic sem se spomnila že 1000 in eno, ma ta mi pa nikoli ni prišla naprej. Bomo probali ob prvi priliki. Lp, Tjas

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

26. jul 2005 21:07

Tjas, ti kar probaj, me veseli, da sem ti dala idejo. Sem pa v zadnjem času postala malo komot in raje naročim margerite, med tem ko čakam dostavo pripravim rukolo, feto in pršut in ko pica pride, samo vse zmečem gor: najprej domači kraški pršut, potem rukolo, posujem vse s lističi fete in na vrh polijem malo olivnega olja. Mjami! Sporočilo je spremenil(a) Lunika dne 26. jul 2005 21:08:59

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

26. jul 2005 21:15

Halo,lešnike pa čokolada v prahu,ne me basat.No ja,za kakšno sadno pico že mogoče,za pico OBLOŽENO z pršutom in sirom pa mislim da tale kombinacija ne bi bila preveč posrečena. Feta sir in rukola,to bo pa za probat,dobra in izvirna ideja,ni kaj! Marjetka cvetka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. jul 2005 22:33

Kar se tiče kakava v prahu v testu za pico moram priznat, da sem enkrat probala. Na TV je v eni otroški seriji enkrat zgodba šla tudi o neki piceriji, ki je imela bajno dobre pice, pa pek ni hotel izdati recepta. In se je na srečnem koncu izkazalo, da je v testop dajal kakav v prahu. Pa je mene seveda firbec matral in sem šla probat, če je to res kaj posebnega. Pa se sploh opazilo ni, razen malo v barvi!!! So bili vsi okusi gor na pici (pomidor, začimbe, siri in vse ostalo) veliko močnejši. Tako da s kakavovimi eksperimenti pri picah nisem nadaljevala, heh heh. Lešniki bi pa znali "zveneti" podobno kot druga semena v polnozrnatem kruhu. Zanimivo, ampak spet nepotrebno ob vseh okusih NA pici. Glede nemastnih sirov imam pa slabe izkušnje. Ponavadi se namreč veliko slabše topijo in potem pica ni taprava. Če se hoče človek izognit mastnim sirom na pici, bo vedno najboljša izbira mocarela. Lp, Tjas

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

26. jul 2005 22:39

Lahko pa v testo dodaš začimbe kot npr: timijan, majaron, origano..... Lahko narediš testo iz ržene, koruzne moke in ji dodaš začimbe............ lp juhica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

26. jul 2005 22:56

Zadnjič sem v foculusu jedla eno najbvoljših pic pri nas (na jedilniku jo imajo pod imenom "Poletna" pizza) - gor je bila seveda paradižnikova omaka, mozzarella, bučke, melancani, paprika, svež paradižnik, bocconcini iz mozzarele, rukola....edino kar mi je manjkalo je bila bazilika in črne olive, pa vseeno nisem tega dodatno naročila, ker je bilo vsega dovolj :) So mi pa tudi zelo všeč pizze v Subito (pod Kolosejem)! Kar se pa tiče sirov na picah imam pa najraje mozzarelo, in zame je to edini pravi sir na picah! Tudi najlepše se stopi :) LP Zala

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

27. jul 2005 1:28

Ko smo že pri sestavinah za pico: katero paradižnikovo omako rabite? Meni so še najbolj všeč zmečkani pelati, čeprav mi ta paradižnikova podlaga nikoli ne uspe kot v nekaterih picerijah. Probala sem že omake, ki so namenjene za pice, ampak mi je nihov okus preveč sintetičen in spominja na ketchup, ki ga ne maram.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti