Siri za pico!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. jul 2005 8:51

Mojim je najbolj všeč kar klasičen Pomi z dodatki po želji - origano, česen.. Tina

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. jul 2005 9:59

Jaz pa prisegam na paradižnikovo omako zanamke Vallfrutta -pravzaprav kupim paradižnik v koščkih in ommki (v pločevinki, majhni modre barve). Kupi pa se tudi popolnoma enaka omaka, le da je s celimi pelati in jih moraš potem zmiksat....vendar so nam tiste omake s koščki paradižnika zakon tako za pice kot za vse jedi, kjer se uporablja parad. omaka (zakon tudi za testenine!!!) LP Zala

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

27. jul 2005 10:08

Tudi sama prisegam da je na pici najboljsa mozzarela!

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. jul 2005 11:17

Od sirov definitivno mocarella, če je pa želja po pici močna je pa v bistvu vseeno kateri sir se da gor, samo da je. Doma najpogosteje jem oz. delam pico s tunino, sirom in koruzo. NA dopustu v Kalabriji sem jedla nekaj zelo dobrih pic, obloženih predvsem z zelenjavo - melancani, bučke, sveža paprika, rukola. Čeprav smo načelno ugotovili, da imamo tudi v naših picerijah pice kar na nivoju, oziroma boljše kot v njihovi domovini. Pri sosednji pri sosednji mizi so po obilni večerji (mularija je jedla pice, starejši pa ne) za prisotne najstnike naročili pico z nutello, ki so jo podelali v trenutku in takoj naročili še eno. Očitno je bila dobra, čeprav bi temu razen oblike in pečenja v peči težko rekel pica. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. jul 2005 13:49

paradajzova omaka je pr men izključno domača, ker ne maram jest industrijske hrane... ker mam razvajeno rit, je postopek sledeč (približno): v Italiji se da kupit (pr ns ga še nisem vidu) poseben kovinski mlin za mletje sadja/zelenjave, ki iztisne iz prekuhanega sadeža/ev mezgo, odstrani pa vse trde dele kot so lupina, peške in podobno. ne priporočam plastičnih mlinčkov iz nakupovalnih centrov najboljšega soseda, ker se pri vreli tekočini začne izločat polistiren (za vse ki jim kemija ni bila nikoli všeč:če polistiren spenimo, nastane stiropor), iz katerega se ponavadi izdeluje plastične izdelke; med njimi so tudi plastenke in če je kdaj pijača imela okus po plastiki, je to bilo to... mlin je uporaben za pripravo mezg, marmelad in podobnega... enkrat na leto, avgusta, pri nas doma en vikend posvetimo pripravi mezge, ki je je potem zadost za celo leto; kupi se cca. 120 kg paradajza (na grosistični tržnici), in se ga predela v mezgo: paradajz se nareže, prekuha da spusti vodo (to vodo se lahko prestreže in posebej uskladišči, primerna pa je predvsem za domačo župco), prekuhanega zmele in dobljeno mezgo pasterizira in pospravi v kozarce ali steklenice. najgostejšo mezgo prestrežem posebej in pospravim v kozarčke, primerne za enkratno uporabo, da mezga ne stoji po nepotrebnem v hladilniku. po želji se lahko doda travce a la origano, bazilika etc. tako se ognemo kupovanju industrijsko pripravljenih mezg, ker tja noter zmeljejo vse: od zrelih do nezrelih paradajzov, gnile, črvive, itd. cenovno je bolj ugodno od nakupa vključno z delom... Drejček Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 27. jul 2005 13:50:26

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

27. jul 2005 14:20

Drejček, tale mlinček za sadje in zelenjavo bi zanimal tudi mene! Paradižnikovo mezgo in marmelade delam vedno doma - pri odstranjevanju olupov in pečk se pa znajdem kakor mi pač uspe. Torej, prosim za več podatkov - kako se imenuje, kako deluje ... lp, burbonka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. jul 2005 14:37

Ne vem, če Drejček uporablja isto zadevo, ampak moja mama šalšo od vedno pasira z kovinskim enim ročnim pasirnikom, kot je ta na sliki na spodnjem linku. Dobi se ga v vsaki trgovini z gospodinjskimi pripomočki (ampak v Italiji, za Slovenijo priznam, da ne vem!) in je zelo poceni zadeva. http://www.marcolla.it/grafica/gra_passaverdure.htm Je pa super za pasiranje katere koli olupkaste zelenjave - od kuhanega fižola (otroci nismo marali celega fižola), paradižnika, pa tudi za kuhano špinačo (preden so odkrili palične mešalnike, je naša mama to vedno delala ročno). Lp, Tjas tjas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jul 2005 15:40

"Pasirke" dobiš tudi pri nas - od plastičnih do kovinskih. Mi imamo plastik fantastik z več različnimi nastavki (različno velike luknje), se obnese, še posebej pri pripravljanju čorb in omak za brezzobega korenjaka. Loni Makaroni

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. jul 2005 16:59

s tem so delal moji starši; deluje isto kot opisano, ampak gre bolj počas; tale električna zadeva na zgornjem linku zgleda zanimivo, ampak mam vseen rajš mlinček; pa če delaš na ročni pogon ne more bit izgovor za nedelo elektrika, ker za mletje ponavad poiščem kakšno žrtev, da men ni treba... se bom pozanimou kako se temu uradno reče, drgač pa je to res neke vrste pasirka... če se da komu brskat po topikih, enkrat sm o tem že pisou... čz par tednov bomo spet kuhal in če ne prej bom do takrat zbrskou čim več podatkov... če pa ma kdo mal pustolovske žilce pa nej gre na izlet v Trst (trgovina Marchi Gomma) ali Staro Gorico... LP Drejček Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 27. jul 2005 17:01:07 Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 27. jul 2005 17:39:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti