Meso iz juhe - kaj z njim?

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

tema odprta - 16. apr 2005 14:58 | ogledi: 27.571 | odgovori: 14

Živjo!

Imam večni problem kaj naj naredim z mesom, ki ostane po kuhanjugoveje juhe. Pri nas kot takšno nikakor ne gre v promet.

Mož ga je edino v solati s fižolom in čebulo, pa ga vseeno ne porabimo. Poskušala sem ga že zmleti vmes med mleto meso za bolonsko omako, pa ne izpade najbolje. Stran mi ga je pa tudi škoda metati.

Imate kakšen predlog?

Hvala!

bc

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

16. apr 2005 16:09

Predlogov kar nekaj. Naša mami je pripravljala "granadir marš". Na nekaj olja popražiš čebulo, dodaš na koščke narezano govedino iz juhe in še malo popražiš. Potem dodaš kuhan, olupljen in zrezan krompir (kot za pražen krompir) in malo pražiš. Tik pred koncem dodaš še nekaj kuhanih testenin. K temu smo jedli solato. Potem lahko iz te govedine narediš ojkusne polpetke. Kuhano govedino drobno zmelješ, dodaš jajce, praženo in odcejeno čebulo, kruh ali žemljo (ki jo predhodno nadrobiš v malo juhe in potem dobro ožmeš), petršilj in začimbe po okusu. Oblikuješ polpetke in jih popečeš na malo olja. Ponudiš s krompirjevo solato. Jaz naredim včasih tudi žlinkrofe. Govedino ravno tako zmelješ in z njo pripraviš nadev za žlinkrofe. Poleg govedine dam v nadev tudi nekaj kuhanega krompirja, praženo čebulico, jajce, česen, petršilj in začimbe po okusu.. No, za enkrat to. Pri nas gredo vse tri jedi dobro v promet. Pozdravčke in dober tek!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. apr 2005 18:29

Naslednji dan naredim " grahov golaž " ali pa gonač. Lumpica

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

16. apr 2005 18:38

mogoce pa kaka zelenjavna omakca kamor daš malo bučk, paradižnika, kak cvetek cvetače ipd? pa notri narežeš meso na rezine in pogreješ pa pire krompir zraven? Marjeta Žniderčič

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. apr 2005 10:04

Lahko narediš različne solate: - govedina, čebula, fižol, črna redkvica - krompir, jajca, kisle kumarce - kisla smetana, majoneza, kumarice, sir Ali pa malo pogledaš v hladilnik in dodajaš po svojem okusu. stana

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

17. apr 2005 17:00

Najlepša hvala vsem!!! bc

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

17. apr 2005 17:47

Tudi jaz sem pred kakim letom odprla podobno temo in dobila veliko nasvetov. Pri nas se npr. mesne kroglice iz kuhanega mesa ne obnesejo, velik uspeh pa ima kuhano goveje meso z omako iz tunine ali kot temu pravijo moji sodrzavljani "vitello tonnato". Pri nas sicer za govejo juho ne rabimo teletine, je pa recept zelo dober tudi z navadno kuhano govedino. Recept je zelo enostaven: tunino iz konzerve (brez olja) das v multipraktik, dodas zlico ali dve majoneze, kapre za ostrejsi okus in pozenes. S to omako prelijes na rezine razrezano kuhano govedino in ponudis. Pri nas imamo to varianto vsi zelo radi. ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2005 9:21

Mi smo doma z govedino iz juhe, ki je ne je nihče razen mene, rešili drugače: za govejo juho sploh ne uporabljam več mesa, ampak kupim zelo mesnate goveje kosti (in pri našem mesarju so res zelo, zelo mesnate), dodam kak kos kure (hrbet, vrat, ostanke prsi, ko izluščim fileje) in problem je rešen. Nekaj kosti oglodam jaz, druge pa pes in vsi smo zadovoljni. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 9:52

V reviji dober tek ga naredijo kot neke panirane palčke. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti