Jedi iz kuhane govedine

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 25. mar 2002 14:24 | ogledi: 57.717 | odgovori: 15

Kaj storite z govedino, ki vam ostane po kuhanju goveje juhe? Mojim se sama govedina zdi rahlo prepusta, pa še včasih je meso malo manj kvalitetno in ga težko postrežem samega, zato me zanima, če ima kdo kako zanimivo idejo, kako še drugače pripraviti kuhano govedino.

Hvala za pomoč in lep pozdrav

maja

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

25. mar 2002 14:34

Dokler sem še jedla meso, se mi je zdela najboljša, če sem jo pripravila v solati. Meso sem narezala na tanke rezine, solila, poprala, narezala čebulo in zabelila s kisom in oljem. Zraven pa so zelo dobro šla v trdo kuhana jajca. Že kuhano govedino sem pripravljala tudi v omaki, da ni bila tako pusta. LP Simona

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

25. mar 2002 14:42

Mi ponavadi kuhano govedino zmeljemo, dodamo nekaj svežega mletega mesa ter naredimo čufte ali lasagno ali polpete glede na recept s kruhom, jajci etc... LP Saša Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 25. mar 2002 14:43:29

neznan uporabnik

25. mar 2002 14:43

Če so lepi kosi mesa, vsekakor okisano v solati, tudi v fižolovi ali kakorkoli. Sicer pa iz nje narediš dobre polpete. Meso zmiksaš v multipraktiku in dodaš vse ostale sestavine (česen, peteršilj, začimbe, morda korenček, jajce in žemljo, namočeno v mleku). Nato oblikuješ polpete in jih ali ocvreš v olju, ali narediš v omaki, jaz jih najrajši spaniram in opoham. larisa

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

25. mar 2002 15:10

Kuhano govedino zmelji, dodaj česen, peteršilj in jajce. Zmes mora biti mazava. Naredi vlečeno testo (kot za štrudelj - tudi kupljeno je čisto v redu), namaži z nadevom in zvij v tanke zvitke (ne tako debelih klobas kot za študelj - premer naj bo največ 3 - 4 cm). Speci jih pri 220 stopinjah - približno 20 minut. Hladne nareži na kolobarčke. Moja mama jih je vedno uporabila kot jušni vložek (suhe na krožnik in vrelo govejo juho čez), meni pa so ti kolobarčki najboljši kar sami, kot prigrizek. Lahko z njimi postrežeš ob vinu, prednost je v tem, da jih lahko spečeš že prejšnji dan. Dober tek!

neznan uporabnik

26. mar 2002 10:51

pr mojemu ex so delali tako: vse kar je blo v juhi, torej vsa zelenjava, se je nasekljala na drobno, pa zraven na drobne kockice narezana govedina. prepražiš svežo čebulo, dodaš zelenjavo in meso, zaliješ z juho, nastane fantastična omaka. izboljšaš s kislo smetano in podmeto. lp

neznan uporabnik

15. apr 2002 22:15

Poskusi to: naredi gost bešamel, med mešanjem dodaj zmleto, očiščeno (brez maščobe, žilic, itd...) kuhano govedino, sol, peteršilj, zmleto sladko papriko, čili v prahu, poper in sojino omako. Oblikuj manjše polpete, paniraj in ocvri. Lp saja Sporočilo je spremenil(a) saja dne 15. apr 2002 22:16:45

neznan uporabnik

16. apr 2002 8:57

Hojla, jaz navadno naslednji dan naredim po receptu iz kuharice sestre Vendeline: mleta kuhana govedina, prepražena (čisto kratko, da meso zadiši) na olju in čebuli (solim, popram, dodam česna) + namočene žemlje + petrešilj + jajca. Lahko se oblikujejo polpete in ocvrejo, jaz pa zmes zlijem v pekač spečem. Lep pozdrav, Nina

boris  

član od: 17.4.2002

sporočila: 14

18. apr 2002 22:36

zame je najboljše v solati. pa majhen nasvet : če želiš da bo meso po kuhanju bolj sočno, ga pred kuho popeči iz vseh strani na vroči maščobi,tako se bodo pore zaprle in ne bo iztekal mesni sok. nato pa ga tako popečenega daš v toplo oz.vročo vodo in nadaljuješ kuhanje. prav tako ga lahko daš v vročo vodo in ne hladno kadar ga daš kuhat in znova se bodo pore zaprle in sok bo ostal v kosu mesa.problem je le v tem da v obeh primerih potem dobimo oz. se nam skuha juha slabše kakovosti saj je razumljivo ker nam mesni sok ostane v mesu in se ne izluži v juho.torej odločiti se moraš ali boljšo juho ali bolj sočno meso. poskusi enkrat tako enkrat drugače boš videla razliko pa lep pozdrav in dober tek.P.S.ČE BOŠ ZAPEKLA MESO NAJPREJ DA TI BO OSTAL SOK V MESU,IN BI RADA PRAV TAKO IMELA DOBRO JUHO DODAJ V JUHO TUDI KAKŠEN KURJI HRBET ALI PA KAR GOVEJO KOCKO boris toplek

boris  

član od: 17.4.2002

sporočila: 14

18. apr 2002 22:40

skoraj sem pozabil, tudi če je meso pusto se da pomagat. pripravi kakšno hladno hrenovo omako ali kakšno drugo lahko tudi toplo omako npr.:čebulno itd.lep pozdrav boris toplek

boris  

član od: 17.4.2002

sporočila: 14

18. apr 2002 22:42

znova jaz.enkrat za spremenbo ponudi zraven pire krompir in paradižnikovo omako.pa dober tek boris toplek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti