Marmelada iz kakijev

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 8. nov 2004 8:31 | ogledi: 11.616 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Ker več glav res več ve, vas vse Kulinarike sprašujem, če kdo ima ali pozna recept za pripravo marmelade iz kakijev. Letos je izredno dobra letina ampak zaradi vremena, ki je bilo doslej preveč vroče za kakije, mi ti prehitro zorijo in jih ne uspemo sproti pojest.

Torej na pomoč in na plano z receptom, če ga kdo pozna.

Hvala!

Tjas

Tjas

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. nov 2004 12:57

Nisem še delala marmelade iz kakijev. Če vzameš želirni sladkor in skuhaš marmelado v razmerju 1/1 nima bit kaj narobe.Dodaš lahko vanilijo za aromo,morda še malo limoninega soka. Vesna Leben

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. nov 2004 14:56

...Jaz bi pa lepe kakije po ugodni ceni, ker bi tudi rada kuhala marmelado... lp, lidka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. nov 2004 15:03

se pridružujem prejšnji želji...če jih imate kje na primorskem preveč in jih imate za prodajo veselo na plano, tukaj mrgoli "fovšaritnih" ljubljančanov. Mogoče naredite še v lj praznik kakijev, ko smo že na obali zamudili...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. nov 2004 18:44

Uuuu, hvala za pomoč andrejka! Pa da ostanem pri kakijih, v včerajšnjem nedelu sem videa kratko novičko o prazniku kakijev v Strunjanu in tam piše, da se je dalo poskusit vse živo - od kruha s kakiji in rulad pa celo torte, pudinge, pite in še več. Mnenje in nasvet prosim, kako bi vi naredili kakijevo pito? Ne gre mi namreč v račun, kako bi "po naravni poti" zgostila kašo iz kakijev do te mere, da bi bila uporabna kot nadev za kakije. Sej pektin iz jabolka ali dveh bi zadevo res zgostil, ampak potem bo imela zadeva okus po jabolkih in ne po kakiju. Ideje, nasveti, izkušnje? Hvala, Tjas Tjas

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. nov 2004 19:04

V oddaji dobro jutro sem videla prispevek iz Strunjana (dan kakija) in gospa je omenila,da kar lahko narediš iz jabolk,lahko tudi iz kakija.V spominu mi je še ostalo-lignji polnjeni s kakijem. Danes sem kupila kakije od primorca po 200 sit za kg. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 09. nov 2004 09:38:18

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. nov 2004 16:46

Moja marmelada je že v kozarcih. Delala sem jo po sledečem postopku. Kakijem sem odstranila lupino in pečke, jih zmlela s paličnim mešalnikom in hitro dodala limonin sok, tako po občutku. Bilo je 1 kg kakija. Dodala sem 1 kg želirnega sladkorja in vse dobro premešala. Lonec sem dala na štedilnik in ves čas kuhanja mešala. Ko je zavrela sem pobirala peno. Vreti sem jo pustila nekoliko dlje kot so navodila na sladkorju. Napolnila sem kozarčke in jih obrnila na pokrovčke. Pokriti bodo počakali do jutri. Marmelada ima lepo oranžno barvo in dober okus. Čvrsta je pa tako kot mora bit. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti