Dopust biograd na moru

tema je zaklenjena

avsecmaj  

član od: 23.3.2014

sporočila: 2

tema odprta - 23. mar 2014 20:25 | ogledi: 13.604 | odgovori: 18

Zdravo.

Letos sva se s fantom odločila za dopust v Biogradu na moru. pa me zanima če priporočate kak apartma, saj jih je na internetu malo morje in ne veš kateri je res oddaljen od plaže toliko kolikor plaže,ter podobne stvari. najbolje je izvedeti iz prve roke.

 

prosim za inf.

Lp

avsecmaj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. mar 2014 0:20

Od takrat, ko sem bila v bližini Biograda na moru je preteklo verjetno več let, kot si ti stara. Moj čisto konkreten nasvet boš lahko uporabila vsakokrat, ko se boš kam odpravljala:

Ko najdeš sobo/stanovanje/hotel, ki ti je iz takega ali drugačnega vzroka všeč, odtipkaš naslov v Google maps in ti bo zelo natanćno pokazalo, če je na točki, ki ti je privlačna.  Jako pripraven je tudi Google Earth, ki ga imaš po vsej verjetnosti tudi na računalniku. 

 

 

Vanja

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

24. mar 2014 11:55

Biograd na moru je lep, ampak ima to napako, da na plažah ni sence. Apartmaji so na nivoju, ampak jih moraš kar zgodaj rezervirati, sicer pa tudi privat soba ni slaba, važno je da imaš svojo kopalnico... Zabava je, ampak bolj na koncu kjer je kamp v mestu pa so stojnice. Če bosta res v Biogradu na Moru vama priporočam, da se ustavita v sladolednici v mestu (je ne moreš zgrešit ker je vedno vrsta), kjer strežejo gigantske sladoledne kupe, ampak tako dobre....

asimetra

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. mar 2014 13:06

 

Biograd na moru ni tako daleč, da si ga ne bi s fantom ogledala v aprilu in se potem odločila, kako vama zadeva ustreza. Se pride v enem dnevu tudi gor in dol, če je huda sila. Mimogrede, tako bosta ugotovila, da so Kornati čisto blizu in da obstajajo izleti tja in da so najboljše plaže itak na Kornatih in ne tista, ki je pet metrov proč od apartmaja.

 

Ker tale: koliko je do plaže in kako je komot in kako ni komot - to so vprašanja, ki spadajo v mentalni sklop nekreativnega in kot ovca vodljivega turista, ki ga nagovarja kak Neckermannov katalog. Pri mladih ljudeh bi pa človek vseeno pričakoval malo več proaktivnosti, radovednosti itd itd itd.

Tako kot bi človek od generacije Y v resnici pričakoval, da zna poiskati informacijo o zadevi, ker to, da znate poiskati butlaj, ki išče namesto vas, to že vem.

 

Zdajle se bo na tole verjetno vsul kak slap dobrotnic, ki blazno rade pomagajo in ne glede na to, če je pomoč potrebna ali ne. Go, girls...

 

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. mar 2014 13:16

Ups, no, moj nasvet bi bil Google Maps in GooglEarth, več ne rabiš. Kornatske plaže so res nekaj posebnega, ampak večina je hudimanovo špičastih in primernih za fakirje; se najdejo tudi gladki kotički, ampak jih ni prav lahko najti (glede na to, da so že z Biogradom težave). Ker marsikaj od tega, kar turistom prodajajo kot "izlet na Kornate", do Kornatov sploh ne pride. 

Predvsem bi za začetek morala definirati, kaj je "lepa plaža" (skale, pesek, beton, senca, plitvo morje, globoko morje, vrulje da - vrulje ne, tuš da ali tuš ne, bife v bližini ali brez bifeja, trampolina, pedalink in tobogana....) in kaj je za vaju "daleč od plaže" (10 m? 100 m? 2 km?). Če tega ne vemo, si bomo slikali svoje idelne plaže vsak po svojih predstavah in ne bo na koncu nikomur prav. Malo več torej povejta, kaj pričakujeta.



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 24. 2014 14:09

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

24. mar 2014 17:29

Lani smo prvič dopustovali v Biogradu, z dojenčkom starim 4 mesece, tako da je sence več kot dovolj. Je tako dolga plaža, da najdeš senco, sonce, tobogane, sladoled, pice, še tisti zaviti pomfri, od katerega se olje kar cedi; skratka polni program iz Neckermannovega kataloga :)  Za apartmaje pa žal ne vem, mi smo šli v hotel. Me pa Biograd ni tako navdušil, da bi se vrnila. Je fino še kaj novega videti.

 

 

Gigi_84

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. mar 2014 18:21

Mi smo mladi in radi raziskujemo zato nam je Biograd preveč turističen, že zaradi moževega hobija. Letos potujemo na Žirje. Nam pa konfort, da je plaža blizu morja veliko pomeni, saj gremo tudi drugam ampak da vsak dan sedež v avto in se voziš na plažo negre.

 

Se mi pa zdi Biograd fajn za dopustovanje saj imaš vsega po malem in se za vsakega po nekaj najde. Enako kot druge pa priporočam Google Earth ali Maps, mi vedno tam vse pregledamo...

testeninca

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

27. mar 2014 10:36

Lani smo bili v kraju Sv. Petar ,nekako 15 km pred Biogradom.Apartma je bil ob cesti ,hrup ni bil moteč,saj so vse sobe apartmajev obrnjene proti morju.Zvečer smo se zapeljali do Biograda ,enkrat do Zadra.Lastnik je imel v hiši 4 apartmaje ...tudi 2 para -mladih sta bila tam.Tako ,da jim ni bil problem se malo vozit zvečer.

Plaža pa tako kot je pisalo 30m stran-fenomenalno ti rečem.Po plaži te ni nobeden lovil z krofi,pitami.2x na dan je pripeljal sladoled.Na plaži mir,čistoča,morje čisto.Nobene gužve.

Je pa zgoraj omenjena mladina potarnala ,da so bili en dan v Biogradu na plaži in so bili razočarani-gneča,brisače pustijo še čez noč tam,da imajo zjutraj plac.

Zelo všeč mi je bil tudi Turanj-bližje Biograda,tam smo se prvi dan ustavili za 1 uro.

Zdaj je pa odvisno kaj si želiš.Če hočeš imeti cel dan vse na dosegu roke potem definitivno Biograd.Če pa te zanima situacija čez dan mir,poležavanje,plaža,malo v dvoje potem pride v poštev kjer smo bili mi.

Če te še kaj zanima vprašaj .

kuharca37

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. mar 2014 17:46

Ful dober. A vrečke na glavi so ful obvezne, al samo če sam hočeš?

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. mar 2014 19:08

Mila Limnol, na tom daru ti hvala. (prosto po Skavtu Petru.) lp, proxima

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. mar 2014 19:24

Limnol, redko uporabim smeška, ampak ob tej priložnosti:  

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti