Alergija na mleko

katarinabarbara  

član od: 24.8.2008

sporočila: 31

tema odprta - 3. dec 2008 19:14 | ogledi: 2.811 | odgovori: 4

Lep pozdrav vsem.

Danes sem izvedela da ima hčerka alergijo na mleko.

Zanimajo me vaše izkušnje s tem.

Kaj lahko sploh je in kakšno mleko lahko sedaj pije.

Hvala za odgovore in lepo se imejte.

katarinabarbara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. dec 2008 20:33

Jaz sem našo dojila do 15 meseca starosti in ko sem ji ponudila izdelke iz kravjega mleka se je izkazalo, da ima alergijo na mleko in mlečne izdelke. Danes je odrasla, mleka in mlečnih izdelkov ne mara in zaradi tega se (iz lastnih izkušenj govorim) ni vredno sekirati. Naša ni marala niti sojinega. Otrok bo že sam pokazal kaj želi in kaj mu paše. Ne jo silit, če nekaj zavrača in ponudi ji tisto, kar ima rada. Tudi jaz sem pila mleko dokler sem bila dojena, se pravi le materino mleko, pa sem zdrava kot dren. Moje kosti so čvrste, v življenju še nisem imela gibsa. Naša prehrana je polna sadja in zelenjave, veliko stročnic je na našem jedilniku, res pa je, da pospravimo preveč cukra. Zaenkrat je še vse v redu. Moje skromno mnenje. lp Vesna

katarinabarbara  

član od: 24.8.2008

sporočila: 31

3. dec 2008 21:57

Reca hvala za odgovor. Naša ima pa zelo rada mleko, zato me kar skrbi kako bo sedaj reagirala da ne sme piti kravjega mleka. Pa tudi ni navdušena nad kakšnimi spremembami. Nocoj sva že jokale, ker bi rada jedla jogurt. Ah bomo že preživeli. lp katarinabarbara

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

4. dec 2008 7:30

katarinabarbara, kakšna pa je točna diagnoza? Namreč, punčka je lahko alergična na laktozo - mlečni sladkor, v tem primeru lahko uživa fermentirane mlečne izdelke ( temu rečejo laktozna intoleranca) ali pa na mlečne beljakovine, tu pa je zadeva bolj komplicirana.

Niti ni nujno, da bo to trajno.

 

lp

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti