Rutar-zamujanje s kuhinjo

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

tema odprta - 28. jan 2008 8:58 | ogledi: 5.851 | odgovori: 70

Živjo.

Zopet se obračam na vas, seveda s težavo.Na zadnje ste mi kar pomagali, hvala.

Sedaj pa k problemu. V Rutarju sva na začeku novembra naročila kuhinjo. zdelo se nama je poceni, enostavno.Vse lepo in prav, vendar kuhije še nimava, nisva je še dobila. Poklicala sem v rutar sredi decembra(20.12), pa pravijo da bo kuhinja drugi teden.Nič od tega. Kličem v rutar letos(7.1), pravijo, da je kuhinja že tam, da me bodo naslednji dan uradno obvestili.kličem še enkrat(19.1), povedo isto. Do danes nobenega obvestila, klica, nič.

kaj sedaj? Ima kdo podobne izkušnje, kaj lahko naredim? Moram povedat da 40% cene kuhinje sva že plačala. saj res, da je bila kuhinja poceni, vendar nama ne pada ravno denar z neba.

Kaj naj naredim? Čakam, kličem?

Vaše izkušnje.

barbay

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jan 2008 9:06

Sama sem se šla osebno zmenit, pa je bilo zelo hitro zrihtano. Po mejlu kar niso poslali obvestila o tem, da je moj regal že prispel. Sicer ni šlo za ravno veliko in drago zadevo, samo principi so principi, obljube pa tudi. Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2008 9:23

Kaj pa piše na predračunu, v smislu rok dobave, standardni prodajni pogoji - mislim tisti drobni tisk? Preberi. Na temelju tega, kar tam piše, stopi do prodajne službe in se dogovori - saj se da o vsem dogovoriti. Mi pa nekaj ni jasno: danes je 28. 1., ti si pred tremi tedni poklicala, kuhinje še nimaš, vmes si še nekajkrat poklicala - PA KAJ ZA VRAGA TE JE PA (OZIROMA VAJU JE) ZADRŽEVALO, DA SE V VSEM TEM ČASU NISTA OSEBNO OGLASILA PRI PRODAJALCU? Hej, pa saj nič ne leti z lufta, se je treba za vse osebno angažirati, za kuhinjo pa zlasti. Za tolažbo: In še nekaj, jaz ne poznam čisto nikogar, ki je naročil kuhinjo, potem je šlo pa vse tika-taka...vsaj nekaj je moralo iti narobe... Vendelina jr.

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

28. jan 2008 9:42

Vendelina jr. pozabila sem omenit, da tam sem sicer bila letos, pa so mi odvrnili, da glede te stvari se moram pogovarjat z osebo, ki mi je delala načrt za kuhinjo. pa jih vprašam, kdaj ta oseba dela( tisti dan popoldne), in se seveda oglasi tam- popoldne. ampak glej presenečenje, tista oseba ni delala tisti dan popoldne. Naredila sem 70 km v eno smer, samo, da mi povedo, da ta oseba ne dela tisti dan. Ja vem, da nič ne pade z lufta, tudi moj denar ni. Zavedam se, da se je potrebno osebno angažirati, vendar se bojim, da ne moreva vsak teden v Lj., tam pa dobim nekoristne informacije, ter sive lase. barbay

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. jan 2008 9:42

Samo nekaj bi pripomnila, pa ne me kregat. pred petimi leti sem opremljala stanovanje in le od Rutarja zadeve so mi zelo hitro razpadle, pa niti niso bile tako cenene (regali, pisalna miza), od njih ne kupim nič več. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. jan 2008 9:48

To sicer ni povezano s tvojo kuhinjo, pa vseeno. Jaz sem pa ugotovil, da trgovcu nič ne moreš. Pri Kovinoplastiki smo naročili nova okna oktobra. Pustimo to, da so ena opraskana in so bile same težave, naročili smo tudi dva komarnika, ki jih ni bilo. Ne pretiravam če rečem da sem g. ki je to urejal pri njih klical med 50 in 100 krat v tem času (ves čas je patološko lagal in nategoval). Potem sem pred 14 dnevi pisal direktorju podjetja s slikami, kaj je vse narobe, česa ni, opisom in ostalimi dokazi. Zgodilo se ni nič. Komarnike sicer montira Roltek v 7 dneh od naročila, pomeni da jih sploh niso naročili, sicer bi jih v 4 mesecih že imeli. No da ne dolgovezim. Ugotovil sem, da če se trgovec ne boji direktorja, ta pa se ne boji ničesar, mu ne moreš a ma nič. Sem prosil, sem zahteval, sem težil. Ja, lahko pokličem inšpekcijo, dvomim, da bo prišla. Ampak v končnem smislu jim nič ne morem. Pravzaprav sem se zavedal, kako sem srečen, ker okna smo vsaj dobili, lahko bi plačali pa nič dobili. Jernej - zasebno mnenje

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

28. jan 2008 9:49

A ni bil Rutar celo na televiziji zaradi nemogočih rokov dobave? Mislim, da so bili celo inšpektorji pri njih na obisku...

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

28. jan 2008 9:53

A ni Rutar znan po tem, da gre vedno kaj narobe? V Vipu dostikrat berem pritožbe čez njih. Jelenckova

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

28. jan 2008 9:55

Katka lopatka sem slišala. Res pa je, da sva se ta rutar odločila zgolj zaradi cene. Počasi me mineva ta kuhinja.res sem se je veselila, sedaj imam pa že rahel odpor do nje. Ne vem kaj naj. Bom sedaj še enkrat poklicala, pa bomo videli kaj bo. Kaj bi pa vi naredili na mojem mestu? barbay

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. jan 2008 9:59

Ista zgodba je bila, ko smo naročili sobo za mojega brata. Same obljube in zavlačevanja. Grozljivo. Od takrat Rutarja sploh ne povoham. Pa kvaliteta je poden od podna.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

28. jan 2008 10:02

jst bi šla v rutarja in bi jim TEŽILA. Ker po telefonu se te kar hitro rešijo. Ampak je pa problem ker si daleč doma. Ali pa če imaš kakšne sorodnike v Lj pa naj grejo oni tja in se zmenijo. Tudi mi smo imeli probleme: rezervirali smo ne poceni sedežno, rekli so da je v skladišču, smo šli popoldne jo iskat (da smo dobili kombi pri stricu) in glej ga zlomka, sedežne ni bilo več. Nas je skoraj kap. Doma pa smo staro že razkopali. Tako da smo potem eno staro nazaj dali in smo še vedno brez nove. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti