Koliko časa približno pa se pečejo mlinci.


79.945 ogledov
3/5
5
(1)
Jajca, sladkor, vanilijev sladkor in margarino zmešamo, da se sladkor raztopi. Zamesimo testo in ga razdelimo na šest enakih delov. Razvaljamo jih v tanke mlince v velikosti pekača in vsakega posebej spečemo na peki papirju. Pred peko testo malo napikamo.
Karamel krema:
v posodi s širokim dnom pražimo, da porumeni, 30 dag sladkorja (mešamo, da ne zagori)in ga prelijemo s 1/2 l mleka. Mešamo tako dolgo, dokler se sladkor popolnoma ne stopi.
5 dag čokolade v prahu, vanilijev sladkor in 5 žlic ostre moke zmešamo z malo mleka v gladko zmes (kot za puding) in vlijemo v vrelo maso.
Vse skupaj naj vre še sedem minut.
V pekač položimo prvi mlinec in ga premažemo z vročo kremo, nanj položimo drugega in ga zopet premažemo z vročo kremo in tako naprej.
Zadnjega, šestega, pa prelijemo s čokoladno glazuro.
Mađarico režemo naslednji dan.
Tukaj je še nekaj o madžarici s foruma.
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5848žarica#0
Saj sem jih ža naredila sama, naslednjič jih bom enostavno naredila na zalogo, pa bo stvar rešena. Drugače sem pa že zvedela, slovenski uvoznik za Podravko jih nima na seznamu.
Dragička, tvoj recept je pa odličen, ko sem jo prvič delala, sem imela vsaj 5 različnih receptov, na koncu sem spravila tvojega.