Goveja rebrca v slastni vinski omaki

FacebookTwitter

dobro, okusno, malo dela.. pa še poceni je

Vrtejbenka  40.522 ogledovUvoz iz Anglije
    mesne jedi: govedina
  • Zahtevnost 2/5
    enostaven recept
  • 3 ure
  • Ocena 5 (5)

Sestavine

Količina: za 5 oseb(toliko je bilo nas)📏 Mere·🌿 Začimbe

lep kos govejih rebrc

malo maščobe

3 žlice paradižnikove mezge

1 cela glava česna

3 dl črnega vina

4 dl jušne osnove

sol, poper

Postopek

Mesarja prosimo, naj nam rebrca porcijsko razseče. Doma jih lepo posolimo in popopramo. V globoko ponev damo maščobo (olje, mast, maslo...) in segrejemo. V tej maščobi na hitro pocvremo rebrca, da bodo noter bolj sočna. Celo glavico česna prerežemo počez, da se vsi stroki prerežejo na pol in prerezan del česna malo pocvremo. Odmaknemo česen na stran, damo na sredo ponve še paradižnikovo mezgo (po primorsko šalšo) in jo malo podušimo. Dolijemo vino, pokuhamo par minut in dolijemo še jušno osnovo. Kozico pokrijemo z alu folijo in damo peči v pečico na 170 stopinj približno 2 uri .

Ko je pečeno, odstranimo rebrca, česen, ki je sedaj čisto mehak, ga z vilicami spasiramo skozi cedilo nazaj v omako in jed je izgotovljena.

Med peko sem naredila še domače rezance s panceto in gobami.


Opombe

Rebrca so zelo okusna, sploh omaka. Tako pripravljena rebrca so zelo okusna, nimamo veliko dela, pa še malo koštajo. Drugič bomo sprobali še s telečjimi rebrci.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Nekaj podobnega je pripravljal Ramsay. Je tudi name naredilo vtis. V naslednjih dneh se bom tudi jaz tega lotila. Kar po tvojem receptu.

stokrat sem že rekel, da ne bom več bral receptov dopoldan na prazen želodec.....tečejo sline :)

Pirnica..zato pa sem napisala ,da je receptura uvoz in Anglije ;)

Najbolj mi je bil všeč stavek,naj nas ne bo sram vprašat mesarja po poceni kosu mesa..ker iz tega se da naredit specialiteto.Preverjeno.

MMmmmm jaz mam tud rada takale rebrca!!! na teh je fino velik mehkega mesa..

Že dolgo nismo jedli, tako dobre govedine. Zdaj bodo rebra, na ta način redno na jedilniku. Zmeraj so mi bila rebra odveč in sem iz njih kuhala le juho. Hvala še enkrat, za prekrasen recept. Sem jih pa pekla 3 urce, lepo počasi, kar topile so se v ustih. Predvsem je super, ker res ni nobenega dela z njimi, le čas rabiš, da se spečejo.

Menda nekateri zalivajo rebra tudi s pravo kavo in vinom. Je kdo že poizkusil?

Ja, ja! Tole je Ramsay delal v Ultimate cookery course in je res super. Naredila večkrat ;) Vedno pojedli do konca... Sem jih pa tako kot mperhaj pekla 3h. :D

Vrtejbenka,super recept,hvala zanj.Danes sem jih pripravila za kosilo in tudi pri nas za prilogo široki rezanci, malo podušeni v omaki od pečenja,z gobicami.

Ups,to pa moram sprobat.Mož je pravi mesojede,jaz pa paštojedec......bova kar iz istega krožnika jedla.....se hecam.

Danes sem preizkusila tale recept, in res je fantastičen. Za moj okus sem dala nekoliko preveč česna, ampak je kar šlo. Zaenkrat sem jedla samo meso, pomočeno malo v omako, tako jo je večina ostala in bom zvečer ali jutri k njej naredila polento, pa bo še enkrat užitek.

Odlično, pravo nedeljsko kosilo.

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec