Goveji zrezki
Sestavine
1,5 kg govejega stegna
sol
50 g moke
100 g masti
zelenjavna juha
60 g slanine
sesekljana čebula
košček v moki povaljanega surovega masla
Postopek
Za prst debele zrezke potolčemo, posolimo, potresemo po eni strani z moko in jih na hitro, najprej na nepomokani in potem še na drugi strani, na razbeljeni masti opečemo. Odvečno maščobo odcedimo, k ostali gošči pa prilijemo nekaj zelenjavne juhe ali vode ter precedimo na zrezke. Posebej popražimo na drobne kocke narezano slanino in sesekljano čebulo, dodamo k zrezkom ter dušimo do mehkega. Na koncu vmešamo še košček surovega masla, ki ga prej povaljamo v moki.
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
Zelo okusno! Moram reči, da nam je večina vaših receptov ušeč. Držala sem se recepta, le za konec nisem dodala maslene kocke. Le z 0.3 dcl vode in žličko jedilnega škroba sem zadevo zgostila.
GOVEJI ZREZKI SO ZELO OKUSNI ,ČE JIH NA MASLO HITRO OPEČEMO NA OBEH STRANEH ,POTEM JIH ZAJIJEMO Z VODO ALI JUHO IN NATO SOLIMO ,POPRAMO IN DUŠIMO.
meni osebno se zdi dušenje govejih zrezkov uničevanje! Najboljši so posoljeni potolčeni in na vročem olivnem olju popečeni na obeh straneh samo 2 minuti.
Goveje meso ali tisto meso, ki je imenovano « rdeče » meso (gos, raca) se ne sme NIKOLI soliti pred pripravo sicer zakrkne, ostane trdo in suho. Poizkusite in videli boste, da imam prav. Tudi, ko kuhate govejo juho naj voda z zelenjavo ne bo slana. Ako želite, da bo meso v juho zelo dobro in ne suho ga dajte v že vroco vodo v kateri so bistvene zelenjave za juho.
Hedonist, nam lahko razložiš? Na kakšni realni torej osnovi temelji tvoje prepričanje nam razloži, prosim. Sem prepričana, da nas bo več takih, ki bomo veseli razlage.
Meni tudi ni jasno to s soljenjem..torej če grem meso cvreti,naj ne bi solila..kdaj se torej soli ?
Gogad, včasih so rekli da se nepanirani zrezki ne smejo soliti, ker sol povleče vodo ven. KAr je sicer res, če posoliš in pustiš stati na pultu. Drugače se zrezke posoli in takoj popeče.
Jaz posolim in začinim tudi drobtine. Tudi za vse te teorije s kuhanjem juhe in kdaj se doda meso, so že dokazali, da so nič drugega kot stare vraže.
Seveda lahko razložim: moja izjava temelji na povsem realni osnovi in sicer iz lastnih dolgoletnih izkušenj. Preizkušal sem oba načina, meso sem solil pred pripravo, meso sem solil potem ko je bilo že kuhano/pečeno. Ugotovil sem, da je mnogo bolj okusno tisto, ki se soli prej. Seveda prej ne pomeni več ur ali pol dneva npr. ampak nekaj minut preden ga damo v ponev. Zaradi tega ni čisto nič bolj trdo/mehko in zato sem zgoraj napisal, da je to bedarija. Mehkoba je odvisna od kvalitete mesa in to je to . Amapak ker vem, tudi iz lastnih izkušenj , da večina gospodinj in gospodinjcev sploh ne pozna vrste mesa, ne zna po barvi oceniti starost , ne ve od katerega dela živali je kak kos potem se seveda rado zgodi, da je pripravljenen zrezek trd kot podplat. Kajti, če hočemo dobiti izvrstno jed moramo upoštevati, za katero se kak del uporablja in ne more biti kriterij to, da je v trgovini tisti dan popust na denimo podplečje.
O mesu se da veliko napisati ampak tokrat sem odgovoril samo na Rimljankino vprašanje.
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | Nikita |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Srbski pasulj
Jugoslovenka