Potne noge..

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

28. mar 2007 14:46

.Moj mož ima 12 urno službo in ko je prišel domov je bilo grozno.Tako sem tudi jaz preiskusla Lidero kremo in moram priznati,da je učinkovalo.Res pa je ,da mora nositi samo bombažne nogavice,ker pri kakšni sintetiki pa vsa kemija odpove.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

28. mar 2007 23:04

Tudi Deo-gel za noge od Scholla deluje. Če ne gre za glivice. JasnaV

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. mar 2007 7:34

Hvala. Grem takoj po lidero, da jo preiskusimo. Pa skulirat se moramo, če je to še stres zraven..Tisto zadevšno od Justa že imamo, pa ni kaj prida haska. Bom poročala o "zgodbi o uspehu" Lp Tina

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. mar 2007 18:14

Z tem problemom nimam težav.Se pa spomnim, da smo v službi dobili novo obutev. Noge so se potile in copati so postali kmalu zaudarjajoči. Začela se je ta težava povsod, ne samo v službenem obuvalu.Po različnih raziskavah sem našla rešitev.Vse čevlje dobro oprala,nakupila nekaj novih, službene pa v koš. Te nadloge sem se takrat znebila. Sedaj takoj roma v koš obuvalo, ki bi začelo povzročati te težave. ham-njam

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

29. mar 2007 21:36

Mogoče nekaj mojih nasvetov, kar 12 let sem namreč prodajala čevlje in to ne modne ampak komfortne, kvalitetne usnjene čevlje slovenske proizvodnje. Prvič pazite pri nakupu, da je ves čevelj usnjen, ne samo podloga ali pa samo zgornji del. Drugič zelo pomembno je da čevlje menjate, seveda ni dobro imeti ves dan na nogah en par čevljev. Potem mora usnje vlago tudi oddati, če pa jih vi čez nekaj ur zopet obujete se vlaga kopiči. Dobra je obutev, ki ima podplat prišit na zg, del, ker je tam zelo malo lepila. Usnjeni podplat ima ogromno lepila, če vas dobi npr, dež pa sploh ni dobro. Najlonke so strup, bombažne nogavice ali pa se dobijo še boljše iz Coolmaxa(običajno za šport) Če nimate možnost zamenjati čevljev, menjajte vsaj nogavice. Tudi vložki vam obdržilo v čevljih svežino- seveda če jih menjate in perete. Veliko je pomembno tudi od vrste usnja. Goveje usnje je bolj primerno za vlažno vreme, svinjsko začne najbolj smrdeti je tudi najcenejše, najboljše je telečje, ki pa je zelo drago.Največji pa je problem, da vam verjetno skoraj noben prodajalec čevljev ne bo znal povedati, iz katerega usnja je čevelj. Oni večinoma vedo samo kar lahko razberejo iz piktogramov, ali iz povratnih informacij od strank. To vam lahko svetuje samo izdelovalec sam. Zelo prav ima tudi ena mš in Vendelina.Vsa ostala kozmetika deluje ob upoštevanju mojih nasvetov. Sem prepričana, da ste ob negi nezavedno hkrati pazili še na ostalo. LENČA

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

18. sep 2008 17:53

ste mogoče pomislili, da noge lahko smrdijo po kakšni hrani, meni predvsem kadar jem kaj ocvrtega oziroma pečenega v olju. anitram1

Talita  

član od: 14.7.2008

sporočila: 4

30. sep 2008 16:39

Vonj nog je zaradi glivic, ki imajo v vlagi odlične pogoje za razvoj in razmnoževanje. Priporočam ti, da greš k zdravniku, ki ti lahko napiše recept za zdravilo proti glivicam. Potila se boš še naprej, vonj pa bo izginil. Zamenjaj vso obutev ali pa jo posipaj s pudrom proti glivicam. Odstranitev stare obutve pa je najbolj učinkovita. Talita

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. sep 2008 20:53

Talita je napisal/a:
Vonj nog je zaradi glivic, ki imajo v vlagi odlične pogoje za razvoj in razmnoževanje. Priporočam ti, da greš k zdravniku, ki ti lahko napiše recept za zdravilo proti glivicam. Potila se boš še naprej, vonj pa bo izginil. Zamenjaj vso obutev ali pa jo posipaj s pudrom proti glivicam. Odstranitev stare obutve pa je najbolj učinkovita. Talita

Bla bla bla bla. To ni nujno res! Predlagam ti, da te tvoj zdravnik napoti k dermatologu, ki te napoti v Mikološki laboratorij na odvzem tkiva za pregled za glivice. Zadeva je neboleča, problem je v tem, da so povsod dolge čakalne vrste... Za začetek pa poskusi s tekočim pudrom, ti ga zdravnik napiše na recept, pa v lekarni ti ga zmešajo. Meni neverjetno pomaga. lp

peter

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

30. sep 2008 21:31

Prav imaš anitram1.Jaz vem za mojega sina.On je popolnoma spremenil prehrano in tega vonja ni več.Res je bil velik problem kako je smrdelo kljub vsej higieni in menjavi čevlejv itd. Res je prehrano spremenil zaradi odvečnih kilogramov ne zaradi vonja nog,a lahko rečem,da ima hrana res vpliv na to.Ostali člani družine pa imamo še te težave,ker imamo drugačno prehrano. Spomnim se ,da je bil pred par leti v nedeljcu članek o tem ,da je kriva prehrana zelo zanimivo,takrat mogoče nisem najbolj verjela sedaj pa po izkušnjah sina vem,da je res. Žal pa je treba najti razna pomagala spreje,kreme,ker pač prehrane ne moremo vsi spremeniti. dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti