Neporabljena zdravila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 20. feb 2007 6:50 | ogledi: 3.024 | odgovori: 12

 

Neporabljena zdravila ostajajo, kot smo videli v temi o zdravilih za kužka, iz različnih razlogov. Meni se zdi zelo škoda draga  zdravila, če jim rok trajanja še ni potekel, metati stran. Spomnim se akcije zbiranja zdravil (mislim, da je bil Karitas) za Bosno. Morda  kaj takega še poteka (za afriške misijone, za brezplačne ambulante za brezdomce pri nas ...???). Ta zdravila gredo naprej  navadno po zdravniških kanalih, torej varno.   Ali imate s tem kakšne izkušnje oz. nasvete?

Cila

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

20. feb 2007 7:14

Cila, tudi če je rok že potekel, jih neseš v Lekarno in tam jih z veseljem sprejmemo. Zdravila, lahko neseš tako kot si napisala tudi v Karitas in jih uporabijo natanko tako kot si dala pod

Zdravila največkrat ostanejo po smrti naših najbljižjih, sploh če so bili bolni.....

 

LP,

kobra 1

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. feb 2007 7:49

Pri nas doma zelo redko kaj ostane. Če pa čemu preteče rok, pa to oddamo kot strupene odpadke, ki jih zbirajo 2x letno. Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. feb 2007 10:22

Jaz zdravila zaužijem do konca. Če zdravnik terapijo vmes prekine ali zamenja, zdravila ostanejo. Originalno zapakirana zdravila, povoji za gospoda, ki je umrl, smo po posvetu z glavno medicinsko sestro dostavili v dom ostarelih.

Karitas je pobirala samo v času vojne v Bosni.

Kot poseben odpadek ga je mogoče odložiti na zbirnem mestu ob akciji, drugače pa ima vsaj naše komunalno podjetje zbiranje kar pri njih celo leto.

Frina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

21. feb 2007 10:30

Zdravila lahko nesemo tudi v brezplačno ambulanto in posvetovalnico za ljudi brez zdravstvenega zavarovanja, velja za zdravila, ki jim še ni potekel rok uporabe. Veseli bodo tudi cistih oblacil in obutve, zlasti za moške (vse od spodnjega perila, nogavic do srajc in majic s kratkimi rokavi). Ambulanta dela na Mislejevi 3, v Savskem naselju (nasproti Centra za rehabilitacijo invalidov "Soca"). Mislim, da delajo le določene dni. Sporočilo je spremenil(a) katti dne 21. feb 2007 10:32:18

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. feb 2007 10:38

Jaz 2x letno zberem pri sorodnikih in sosedih, ter doma seveda zdravila, ki še imajo rok trajanja in jih potem sin odnese v zdravstveno šolo. Tam jih načrtno zbirajo in jih potem oddajo bolnici za ljudi brez zdravstvenega zavarovanja ali pa v dom počitka. Tako s tem nimamo problema. Zdravila, ki jom je pa že potekel rok trajanja tudi oddamo, ampak posebej in ta gredo potem na različne konce. Kar se še da porabiti, gre v dom, ostala pa načrtno uničijo. Kyara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. dec 2008 19:39

Po smrti očeta nam je ostalo nekaj zdravil, ki smo jih namenili podariti ambulanti, kjer zdravijo ljudi, ki nimajo zdravstvenega zavarovanja.

Uspela sem ugotoviti, da se nahajajo samo v Ljubljani, Mislejeva 3.

Zanima me, če tam sploh sprejemajo še uporabna zdravila ?

Ali je zdravila mogoče oddati tudi pri Karitas in oni ta zdravila posredujejo potem v to ambulanto?

 

Lekarna sprejema zdravila, vendar jih potem uničijo, saj so doma mogoče shranjena v neprimernih pogojih.

 

Hvala za vaša sporočila.

F r i n a

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

2. dec 2008 20:44

Ambulanta sprejema zdravila - sama sem jih tja nesla prejšnji mesec. Jejža

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

3. dec 2008 12:15

Tudi mi zdravila ki jim je potekel rok odnesemo v lekarno in jih vedno vzamejo nazaj.Boljše to kot pa metanje v smeti. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. dec 2008 13:25

Nikoli še nisem imela zdravila da bi jim potekel rok,ali da bi mi ostala.Mogoče smo pa premalo bolni.Je pa lep napotek za naprej to,kam lahko taka zdravila oddam... petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti