Amoksiklav - ga kdo ne potrebuje več?

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

19. feb 2007 18:43

Vsem, ki razumete in ste pripravljeni pomagati, hvala za pomoč. Tistim, ki me obsojate, ker želim po nasvetu veterinarja prihraniti kakšen evro za zdravila, ki bi jih kdo drug vrgel proč, ne želim odgovarjati. Vem le, da ima moja psička oskrbo, kakršne nima niti vsak od dvonožcev... prehranjujemo jo s kvalitetno hrano, pri veterinarju je vedno, ko je to potrebno, pa še kdaj, ko ni nič hujšega in lastnica zažene paniko . Ali je res takšno zlo, če vprašam, ali so komu ostala zdravila, da jih ne vrže proč, jaz pa bi jih po nasvetu veterinarja uporabila. Mar bi bilo bolje, da mi jih na mojo kartico predpiše zdravnik iz mojega obveznega zavarovanja? Mislim, da ne. S tem zaključujem debato. Komentarje in energijo prihranite raje za kaj pomembnejšega. Pa lep dan še naprej, Joan Joan

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

19. feb 2007 21:44

Jade bravo,toliko nepotrebnega govorjenja zaradi škatlice Amoksiklava. Lucija sploh nisem neodgovorna,sploh pa po 30 letih dela v ambulanti.Pač lahko naredim nekomu uslugo in mislim,da je čisto brez potrebe,da me sedaj obsojate in pišete vsemogoče glede odprte teme/ se opravičujem,če ste zdravstveni delavci/in niti slučajno ne pljuvam v svojo skledo . Pa prosim,da zaključimo to temo,če ne morete pomagat,tudi kritizirati ni potrebno. Lep pozdrav. jelcy

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

19. feb 2007 22:41

Joan držim pesti za tebe in tvoji psičko,tudi jaz imam doma štirinožca,ki od časa do časa potrebuje zdravila in vem kako je to. upam,da bo psička čimprej zdrava nicol

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. feb 2007 6:16

veverica je napisal/a:

Zgolj v vednost: nazadnje, ko sem v lekarni vprašala, če lahko oddam neuporabljena zdravila, so me napotili na Barje... Nabral se mi je že lep kupček zdravil in čaka, da bomo šli kaj na tisti konec! Ana Češnovar

Tudi meni so rekli, naj jih oddam takrat, ko bodo pobirali nevarne odpadke. Izgleda da v lekarnah mreža zbiranja neuporabljenih zdravil ne deluje. Včasih jih je občasno zbirala kaka humanitarna organizacija.

Lp 

 

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

20. feb 2007 10:24

V lekarnah je tako, da morajo plačat, ko oddajo neuporabna zdravila, zato se temu izogibajo. Ampak če vztrajamo, jih morajo vzeti, vsaj v MB je tako. Sicer pa mi oddajamo stara zdravila ob zbirlanih akcijah, na katere nas opozorijo z letaki, ki jih dobi vsako gospodinjstvo, pa tudi posebni zbiralni otoki so po mestu, kamor lahko odnesemo ne le zdravila, pač pa tudi baterije, električne aparate in podobno. Mamamia mamamia

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

20. feb 2007 11:19

Tudi mi smo vprašali v domači lekarni, če lahko vrnemo zapakirana zdravila, ker je pač odpravljena težava, zaradi katere je tašča kar dolgo potrebovala določeno vrsto zdravil, pa so rekli, da oni tega ne jemljejo nazaj.

Tako da, draga Vendelina, v tem stoletju marsikomu ni kaj jasno, ne samo nam - navadnim smrtnikom.

 

Edini pomislek, ki bi se mi v takem primeru pojavil je  (pa ti verjamem Joan)  kaj pa če zdravila le ne bodo namenjena živali - tu pa potem lahko nastane problem.

 

 Joan tvojemu ljubljenčku pa želim čimmanj zdravstvenih težav.

 

Lep dan vsem skupaj

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti