Mleko po enem letu

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. jan 2007 13:17

hej dolores ko bi i vedela kako to zgleda na nizozemskem: -roditi moraš doma, razen če zdravstveno stanje tvoje ali otrokovo priča v prid temu, da bi bilo bolje roditi v bolnici in še to če je vse ok greš po nekih 3 ali 4ih urah domov!!! porodniška pa se izteče v treh mesecih!!! in dojenčki so lepo od osmih pa do šestih pop v vrtcu,.... _ v be je enako razen rojstvo zgleda enako kot pri nas v bolnici, kjer te vprašajo, če slučajno ne želiš epiduralne,... in so odprti za veliko načinov poroda... je pa tukaj ena zadeva da nimajo vrtca do 2.5leta tako da mamam omogočijo nekakšno porodniško do petega leta z neko min. vsoto porodniške,... zdaj pa če zračunaš, da imajo vsaj tri otroke so doma lahko tudi 10let in tako izgubiš vsako željo po nekem delu,.... obstaja pa še slabša varijanta in to so -američanke na porodniški dopust lahko nastopijo en teden pred rokom in traja samo 6tednov in bognedaj da hudo zamujaš čez rok ker potem je otrok star 4tedne ko gre stran od mamice v vrtec za cel dan oz. do večera,.... P.S.(po dopustu bom dala v tak ameriški vrtec prošnjo za delo, tako da bom lahko napisala takrat kaj več, kar seveda mi nebo strogo prepovedano) plopsa

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

25. jan 2007 13:21

Jaz imam dve hčerki, res da že malo odrasli. Do enega meseca sem ju dojila, potem pa ker nisem imela več mleka ,sem ju hranila z domačim kravjim mlekom, seveda razredčenim.Pri prvi sem začela s kašami pri 4 mesecih, pri drugi ravno tako, čeprav so mi odsvetovali do 6 meseca.Pa hvala bogu ni bilo nobenih problemov.Danes pa je vedno nekaj novega ,da človek ne ve več ,kaj je dobro za naše malčke.Zato tudi jaz svetujem, da poizkusiš po svojem občutku,če malček tega ne bo maral, ti bo že pokazal. Liza

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8729

25. jan 2007 14:10

Moje mnenje je, da slediš razumu ne pa nekim trendom, ki narekujejo to in ono... Če boš šele pri enem letu dala otroku mleko in normalno hrano, čez teden dva gre pa v jaslice in tam dobi že normalen obrok - si predstavljaš kakšen šok bo šele to. Pozdravček!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jan 2007 15:42

Jaz sem pričela dodajat domače kravje mleko pri hčerki pri 11 mesecih (kakšno kašico, ki se zmeša z mlekom), do 1 leta je jedla čisto malo druge hrane, ker je stalno "visela" na mamici. Dojili sva se do 13 meseca, ona bi se sicer še ampak, ker sem bila takrat še enkrat noseča sem jo odstavila. Sinek se je dojil do 11 meseca potem pa je ugotovil, da je druga hrana boljša in je sam nehal. Tudi njemu sem začela dajati domače mleko pri 11 mesecih. Pri varuški pa sta dobivala alpsko mleko. Tako, da jaz nisem nikoli kupovala mleka v prahu. Sadje in zelenjavo pa sem jima počasi začela dajati pri 6 mesecih. Sicer pa saj vsaka mamica sama ve kaj je za njenega otroka najbolje, pač mu probaš nekaj dati in, če dobo prenaša daješ naprej. Je pa sedaj taka propaganda proti kravjemu mleko, ne vem kako smo mi gor zrastli, takrat dojenje sploh ni bilo tako propagirano kot zdaj, pa še mamice so šle prej v službo, pa smo vsi gor zrastli in nam nič ne manjka. Zdaj pa forsirajo samo ta razna mleka v prahu (jih ne poznam, ker hvalabogu ni treba kupovati). Največja sramota pa je, da je to tako drago in so tiste mamice, ki ne morejo dojiti še po žepu udarjene. plopsa kar doma morajo rodit? Da dol padeš. Doma si pa res ne bi želela rojevat. jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. jan 2007 17:53

Jaz sem mlečne kašice dajala po 9. mesecu (z alpskim), prej sem dajala tiste, ki se z vodo razredčijo - za hčer. Sin je pa bruhuhu po teh kašicah in po prilagojenem mleku. Me je bilo strah, kaj bo. Pri 11 mesecih sta oba začela piti kravje mleko in sta zdaj velika porabnika (1 liter na dan ne zadostuje). Vseeno je nekaj resnice na tem, da kravje mleko ni za dojenčke. Jaz ga do vsaj 7., 8. meseca ne bi dala. Je pa res, da zdaj dojenje tako reklamirajo: moja mama je dojila tri mesece, potem so pa prilagojena mleka tako hvalili, da je nehala z dojenjem (da nam ja ne bi česa manjkalo). Sedaj pa pravi preobrat! Sicer sem bila jaz prava mlekarna pri obeh, sinka počasi odstavljam pri starosti 14,5 mesecev (nič ne pogreša dojenja, če ima kravje mleko), hčer sem dojila 15 mesecev. Pa še to bi dodala: otroci sploh ne rabijo stekleničk, magičnih lončkov ... Naša dva sta začela piti iz navadne skodelice pri 6 mesecih. Je fajn, ko greš kam na obisk, pa ne rabiš s sabo flaše vlačit Atina

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. jan 2007 17:56

Nagibam se na domače kravje mleko.Na začetku malo razrečen pa če je ok-narazredčenega.Pri nas v vrtcu pijejo navadno mleko,tako kot vsi ostali. ena mš

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

25. jan 2007 21:50

Natassa: omenila si nehomogenizirano mleko; homogenizacija pomeni samo manjše maščobne kroglice, ki so lažje razgradljive (žolč ima manj dela po domače). Alternativci pa nimajo znanja o fiziologiji. Saj je krožil en mail od ene kemičarke, ampak je bilo kar nekaj. Čim manj kompliciranja, pa čim več naravnega v prehrani otroka, razen če je bolan. Poleg tega pa so naši dedi in babice zrasli na polnomastnem mleku, pa na žgancih. In moj pradedek je dočakal 94 let. Lep pozdrav, Irena

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 205

25. jan 2007 22:06

moja hčerka pa se je odločila, da svojemu sinu ( 14 mesecev ) daje razredčeno alpsko mleko- pije ga samo zjutraj, zvečer pa ga uporablja za mešanje kašic.Drugače pa zelo pazi kaj njen sin je in pije / dela namreč v zdravstvu / pat

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

25. jan 2007 22:53

jaz dam moji 18 mesečni hčerkici nehomogenizirano mleko od planike, kolikor ga pač hoče pit. Li ni preveč navdušena kar se tiče mleka, mlečnih izdelkov raznih kašic. Dajem ji pa že,še preden je imela eno leto. Majda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti