Tipična slovenska jed

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

25. jan 2007 14:41

Če boš delala potico, je najbolje, da narediš male potičke, oz. štrukeljčke. Sem pa v knjigi od mojstra Goljata Potice (ali podoben naslov) enkrat videla, da je mogoče narediti potice z različnimi nadevi (priznam, da nisem tega vedela ), od zelenjavnih do mesnih. Lahko torej napraviš te majhne štrukelčke (potico zviješ bolj na tanko in režeš s krožnikom) z različnimi nadevi. Delaj kot nočno potico ali potico zaspanko in zjutraj samo v pečico z njimi . zvezdica55

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

25. jan 2007 16:57

Sprobaj narest tako preprosto pogačo: zamesiš testo kot za kruh (bel), prden ga drugič vzhajaš ga razvaljaš na okoli 2cm debelo, preliješ z domačo smetano** in popopraš. Še malo vzhajaš in narežeš na kvadratke (da se sa trgat) preden daš pečt. Potreseš lahko tudi s sezamom ali pa z na koščei narezano slanino, sirom, itd... **ne vem katera smetana bi bolje nadomestila domačo, kisla ali sladka... Naj to pove kdo, ki ima več izkušenj s smetano Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 25. jan 2007 17:03:31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jan 2007 17:02

Samo, sladka smetana je ponavadi preredka, najboljša je ona s kuhanega mleka, se pa obnese tudi taka, ki se jo kupi na tržnici, ni je pa čez pregreto. Samo, pri nas nič ne popramo, samo malo solimo po vrhu. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jan 2007 17:02

Pa koščki črnega kruha, namazani z zaseko, gor pa rezina kuhane kranjske klobase ali mesa iz tunke. Ko to poješ, tudi spiješ lahko kaj brez skrbi... Mamamia mamamia

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. jan 2007 18:10

jaz ko moram na kako zabavo kaj slovenskega nesti, naredim prato kot slano zadevo ali skutine palačinke kot sladko, če pa je kaj šans pa priporočam gibanico, samo ne povej takoj da je tisto črno mak, mene so na začetku gledal kot da sem z lune padla in ko sem v trgovini spraševala kje to imajo so me pomoje takoj za enga narkiča označili p.s. mak v be ne prodajajo pa v fr ga tudi še nisem našla (zanimivo na kruhu ga pa imajo) plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 25. jan 2007 18:11:01

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jan 2007 8:54

Če dovoliš, cindy, bi še jaz nekaj dodala. - Za izhodišče vzemi tri mize: na eni mizi ponudiš "finger tips" variante iz jedi JZ Slovenije (Primorska), na eni iz SV Slovenije in na eni mizi so dolenjske in belokranjske zadeve. Skladno z mizami se ponudi tudi vino iz teh koncev. - Si dobila že veliko idej za posamezne prigrizke, zdaj pa lepo alociraj prigrizke na pravo mizo. - Definitivno na dolenjsko-belokranjski mizi ne sme manjkati belokranjska pogača (ena redkih stvari, ki je formalno registrirana kot izvirna jed - pa še v roko se jo da prijeti. Prav tako na primorski mizi ne smejo majkati divji šparglji s pršutom (špargelj se ovije s pršutom in to se da zabosti) - vsak gostinec, ki da kaj nase, ima zmrznjene šparglje, pa vsak hipermarket jih ima tudi v hladilniku. Pa na primorsko mizo gre lepo sir z mletim česnom v oljčnem olju (sir se da lepo vkomponirati na kruh) S sladicami stojiš kar dobro - za to je vedno največ receptov. Kako pa s sadjem? Ena miza z relevatnimi sadjarji (jabolka iz različnih koncev) bi bila zelo primerna. Vendelina jr.

filomena  

član od: 3.8.2002

sporočila: 45

8. feb 2007 10:20

Zlati ste! Odločila sem se za ajdove štruklje s skuto (recept s tega spletnega mesta), ki so se izkazali za dobro izbiro in so bili mahoma zaužiti. Enkrat sem jih par dni prej naredila poskusno, potem pa je šlo nekaj rund zares in vsaka je bila boljša Hvala vsem, ki prispevate k vsebini Kulinarične Slovenije! Lp Alenka carpe diem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti