Nakup multipraktika

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

21. jan 2007 21:46

jaz pa priporočam RONIC ORIGINAL 50 JE ZELO SUPER pat

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

22. jan 2007 3:36

http://www.high-quality.si/osc/index_original Ja, tole je res super stvarca, samo kaj ko je tako drag. Mislim, da se cena vrti okrog 100 tisočakov = cca. 400 EUR. Je pa res, da ima čisto vse, kar rabiš v gospodinjstvu, je deklica za vse. jessy6

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

22. jan 2007 9:16

Teka je napisal/a:
... (uporabila sem ga dvakrat, preveč pucanja). ...
Pri uporabi strojčkov je vedno velik problem ali ovira v glavi. Treba se je odločiti in ga začeti redno uporabljati, drugače je bolje, da ga sploh ne kupiš. Drugo pa je pomivanje: vsaj pol problema, ali je pomivanja veliko ali malo, je v glavi. Ali vse pomiješ takoj, in komaj opaziš, da je kaj pomivanja in pospravljanja. Ali vse dele zložiš v stroj, in v tem primeru tudi komaj opaziš, koliko dela je s strojčkom, čeprav se stroj takoj zapolni. Če pa umazani deli stroja (posebno tisti, ki jih je treba čistiti na roke in ne smejo v stroj) ležijo na pultu in čakajo boljše čase, potem je s strojčkom VEDNO preveč dela. Pred nakupom strojčka je dobro razčistiti, kaj ZARES potrebuješ. Priporočam ti, da vzameš svinčnik in papir in napišeš, kaj nujno potrebujem in zakaj se odločaš za nakup strojčka, nato premisli, kaj si želiš in za kaj oziroma, ali boš res to uporabljala. Ko je treba komu drugemu solit pamet, je to tako enostavno in toliko idej se poraja … ja saj vem, če bi to ta trenutek kupovala sama, bi pa vas spraševala in na vas prelagala svojo odločitev …

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. jan 2007 9:29

rdkapica je napisal/a:
Treba se je odločiti in ga začeti redno uporabljati, drugače je bolje, da ga sploh ne kupiš.
Ga nisem kupila, dobila za poročno darilo Teka

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

22. mar 2007 11:34

Jaz priporočam OSKARJA. Je čudovit ! Bila sem na sejmu v Celju, kjer so ga predstavljali. Jaz imam Oskraja že vrsto let, sem ga kupila v Nemčiji na sejmu. Je majhnen, enostaven, močan... Jaz ga uporabljam vsaki dan. Tudi moji otroci, ker je zelo enostaven. Poglejte si ga na http://zakuhinjo.enakupi.com/OSKAR-reg;-kuhinjski-ROBOT-c- Mojca

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

22. mar 2007 18:31

Teka je napisal/a:
rdkapica je napisal/a:
Ga nisem kupila, dobila za poročno darilo Teka
Čeprav malo pozno čestitke ob poroki Aparat dobro dela? nasha

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. mar 2007 18:36

Mi imamo pa Vorwerkov Thermomix - tistega, ki ga je nedolgo nazaj poskušal nekdo neuspešno prodati na malih oglasih... no, jaz ga ne prodajam, tako da bom povedala po resnici. Je res neznansko drag, tako da ... ampak mi ga kar precej uporabljamo. Kar nam je najbolj všeč je, da hkrati v isti posodi tudi kuhaš. Torej pri nas zdaj že dve leti na veliko jemo različne juhice : vliješ notri malo olja, vržeš in sesekljaš eno čebulo, potem pa po vrsti vso zelenjavo, ki ti pride pod roke, pustiš malo dušiti, nato pa zaliješ z vodo in skuhaš do kraja, no mi zmiksamo vse v kremno juho. Mnjam. Ekspres in okusno. Ima tudi nastavek za kuhanje v pari, tako da smo tudi zrezke že pripravljali (nad juho). Seveda lahko zmiksaš vse mogoče frapeje, sladolede ipd. in tudi kakšno kuhano jajčno kremo smo že spravili skupaj. In pesto genovese. Zmleli smo ajdovo kašo v moko za ajdove žgance - je res drugače, če je sveža. Menda naj bi tudi zamesil testo, ampak še nismo poskusili. Večinoma se res pomije kar s splakovanjem z vodo, lahko pa dodaš vanj kapljico detergenta in zavreš vse skupaj, pa je gotovo v redu - razen, če se kaj prismodi ali preveč zasuši, če ne pomiješ takoj. Takrat je treba pa zavihati rokave, ampak v glavnem kar gre. Multipraktik (Gorenjev) uporabljamo samo še za ribanje večjih količin zelenjave (npr. bučke, kumare za v skrinjo, jabolka za zavitek itd. ) Pa kdaj za majhne količine namazov - v Thermomixu se ne splača delati manj kot 0,5 l, ker ostane preveč po stenah. Konec koncev je vse odvisno od tega, kaj nameravaš z multipraktikom. JasnaV

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

25. mar 2007 21:50

Bajsika (gospa Mojca), poglejte, prosim, ZS, sem Vam pisala. Rada bi izvedela kaj več o Oskarju. Poloni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. apr 2007 18:55

Naj prsitavim piskrček. V Merkurju sem opazila strojček MUM 8 Profesional. Cena 150.000 sit. Firma Bosch. Velika posoda za mešanje, 4,5 kg. 1400W,.

Ima kdo kak uporaben podatek iz izkušenj ?

Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti