Žižule

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. sep 2012 3:25

mišzmoke je napisal/a:

 

 

Žižul pa ne poznam.

lp

 

 



mzm

pa nisi nič zamudila, verjemi

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

19. sep 2012 6:48

No, ena taka živa meja iz čičimaka, kot rečemo rastlinam, na katerih rastejo žižule (Ziziphus jujuba), pa tudi ni od muh, če stoji na pravem mestu............ Trni, trni........

rimljanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

19. sep 2012 8:17

http://www.google.si/search?q=%C5%BEi%C5%BEula&

Mišzmoke poglej po googlu, pa boš našla žižulo. Meni je vseč. Vajena sem bila tudi svežih datljev ( palme), vendar priznam, da me žižula spominja na nje. Vsak lahko zapiše svoje menje, tako kot Nola.

Migla

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. sep 2012 10:31

Migla je napisal/a:

http://www.google.si/search?q=%C5%BEi%C5%BEula&

Mišzmoke poglej po googlu, pa boš našla žižulo. Meni je vseč. Vajena sem bila tudi svežih datljev ( palme), vendar priznam, da me žižula spominja na nje. Vsak lahko zapiše svoje menje, tako kot Nola.

Migla



Migla, nisem te mislila užaliti, ampak vedno sem presenečena, ko se kdo navdušuje nad žižulami (ki so mimogrede pri nas dosegle vrtoglavo ceno, očitno niso všeč samo tebi, ampak še marsikomu. Se pravi, da imaš ti prav in ne jaz.). Tudi jaz se rada spominjam svežih datljev, ampak razen po velikosti in obliki bi jih težko primerjala z žižulami. Mene žižule po okusu spominjajo na čisto majhna, mokasta in  neokusna jabolka.

Ampak vsekakor in kot pribito drži, da degustibus non est disputandum in upam, da s svojim zmrdovanjem nad žižulami nisem užalila ne tebe, ne kakšnega drugega ljubitelja tega sadja.

Mišzmoke, ti se pa malo razglej po tržnici, pa jih sama sprobaj. Če jih v Gorici ne najdeš, mi sporoči, pa ti jih pošljem kakšno pest ali dve. Zdaj zdaj bodo zrele.

nola

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

19. sep 2012 10:54

Žižule v različnih oblikah, predvsem pa v žganju so vedno del ponudbe na Prazniku kakijev v Strunjanu, tam v začetku novembra.

marjanaj

Mygrace

sporočila: 6506

19. sep 2012 11:08

Žižule v žganju so zakon

Mygrace

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

19. sep 2012 12:13

Nola, sploh me nisi užalila. Vsak ima svoje mnenje in okusi so različni. Naletela sem na dve sorti. Ene sem kupila na tržnici, zrele in medene. Druge, trde, nezrele sem jedla z drevesa. Meni, ki sem jih prvič jedla so oboje odlične. Verjetno je žižul več sort, tako kot ostalega sadja. Pravijo, da imajo 20 x več C vitamina kot limone. Pravijo....

Nola, ti ne uživaš v žižulah, jaz pa. Tako se tudi razlikujemo. Pa lep popoldne,

 

Migla

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. sep 2012 14:14

Jaz sem prvič slišala za žižulo pred nekaj leti in ker radi sadimo "nenavadna" drevesca, smo jo tudi posadili, ne da bi jo prej sploh poizkusili. Kakšno leto kasneje smo jo tudi poskusili in nam je bil okus čudovit, dobila pa sem jih iz Izole. Ampak naše drevesce na Štajerskem raste zeloooooooooo počasi, prvih pet let kakšen centimeter na leto, potem se je malo potegnila, sedaj je stara 8 let, ima tudi čisto male cvetke gor, plodov pa še nismo videli ... Upamo, da jih bomo enkrat dočakali! Aja, raste kot grm, v višino pa ima kakšen meter in pol, v širino pa meter. Se odločamo, da bi jo presadili. To smo napravili tudi z Goji jagodo, ki ni hotela rasti, pa smo jo presadili, potem je pa čisto ponorela.

zvezdica55

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 618

29. sep 2017 21:27

Vidim, da ste že leta nazaj debatirali o žižulah. Letos sem jih prvič poskusila in so mi odlične. Zdaj sem jih naročila, da mi jih pripeljejo in bom poskusila jih dati na šnops. Ima katera način, kako se to naredi, kot borovničke ali ...? Hvala

http://www.zadarskilist.hr/clanci/05102010/veliki-povrat

sijasaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti