Krst-pomoč???

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. dec 2006 22:01

Ko sem bila botra, je za darilo poskrbela mami. Ko pa smo našega malega krstili, sta babi in dedi-boter kupila obleko za krst in verižico, babi in dedi pa sta dala denar, svečo in prtiček. Predlagam, da se pozanimaš kaj otrok potrebuje (obleka, igrače, ...). Kakšen mesec nazaj sem iz ene vreče privlekla medvedka, ki sem ga dobila za mislim, da 3 rojstni dan. Tamali ga je pograbil in vlačil okrog, da je bilo kar veselje (še malo pa bo medved ob oči). Pri tem naj ima otrok korist od tega. Za poročno pričo - lahko odkloniš, a prej se o vsem pogovori s prijateljico. Midva sva sestri povedala, da bo imela stroške samo s svojo obleko, ostalo bova že sama (nekaj so potem prispevali moji, nekaj pa tudi moževi straši - peka peciva,torta,...). Za darilo nama je kupila komplet kozarcev (sok, vino,...), pa še to je sama vstrajala, da kupi. Če bi mene izbrala za poročnopričo, bi bilo to veliko zaupanje ali če temu tako rečem čast. marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 16. dec 2006 22:08:06

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. dec 2006 12:42

Če te nekdo prosi, da si mu priča na poroki, to pomeni, vsaj zame, res neko čast, ker ti prijatelj tako pokaže,koliko mu pomeniš in da te želi imeti ob sebi v tako pomembnem trenutku. Tako da, pinka, lahko gledamo tudi drugače, kot praviš ti - če je prava prijateljica, bo že razumela, da odkloniš...Hm, kot prava prijateljica bi tudi ti lahko na stavr geldala drugače...Verjetno te dobro pozna in ve, kaj zmoreš ob poroki in česa ne. Midva z možem od prič nisva pričakovala ničesar - njegova nama je kupila komplet kristalnuih kozarcev in čudovit prt, in še danes, po 20 letih, se raznežim, ko to vidim na policah. Od prijateljice pa sem dobila fen za lase in košaro za umazano perilo---oboje je že zdavnaj neuporabno, ampak v spominu mi bo ostalo za vedno...Bolj so mi ti pommebni od neke stvari, ki jo dobim...Pa smo imeli kar veliko poroko, ampak, kot sem rekla, s pričamo smo hitro razčistili, da to ne pomeni nobenih denarnih obveznosti za njiju. Če sta res taki prijateljici, potem sedita skupaj - ti ji povej, koliko zmoreš, in da če odkloniš, je to samo zato, ker ne bi zmogla tega, kar od tebe pričakuje. Morda ona sploh ne pričakuje kaj velikega od tebe - odvisno je, kakšno poroko bosta imela, običaji, kdo bo financiral in podobno...Poznam primere,ko so priče kupile poročna prstana in je bilo to darilo...Vse je odvisno od pogovora in dogovora. Na koncu se boš seveda odločila sama. AMpak imej v mislih, da za pričo ne prosiš kogarkoli in da je med pravimi prijatelji pogovor vedno pravi način, da se odpravijo vsi strahovi. Mamamia mamamia

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

17. dec 2006 13:27

Se popolnoma strinjam z mamamio, prej ne odkloni, dokler se temeljito ne pogovorita, vse je seveda odvisno, bo poroka "obsežna" ali samo v najožjem družinskem krogu. Za svoje prijateljice približno vem, kaj rabijo in nikoli ni problema, kaj kateri podariti. galja

simas  

član od: 12.12.2006

sporočila: 2

17. dec 2006 17:25

Moj sin je od botrce dobil svečo, platno in torto. Botrca je kupila stolček za hranjenje, ki ga še nismo imeli in bi ga tako ali tako morali kupiti. Za darilo smo se prej zmenili, saj imamo odprt odnos. Zlatnine pa nisem želela, ker sama nisem ljubitelj zlatega nakita in tudi sina (zaenkrat) ne mislim ovešat z njim. lp

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. dec 2006 22:04

Hvala za odgovore, se popolnoma strinjam. Jaz osebno res ne bi imela srca nekoga prosit za pričo. Ker vseeno je neko nenapisano pravilo da poročna priča primakne največje darilo. In bi mi bilo groza, da nama nekdo kupuje velika darila!( trenutno živiva krasno). Seveda se lahko dogovori! Glede tega kaj pričakujejo je spet druga zgodba in mislim da velikoo pričakujejo. Zato me to tudi nekako odbija! Me ta stvar že pošteno mori!

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

17. dec 2006 23:49

Jaz pa mislim, da se vse preveč glede na to kaj je običajno in kako bi moralo biti. Hčerka je tudi prosila svojo najboljšo prijateljico za pričo, ki je še študentka. Priča ji je kupila neko simbolično darilce za spomin. Drugače pa ji je bila bolj v pomoč pri pripravah na poroko. Skupaj sta izbrali poročno obleko, pomagala ji je okrog frizerja in kozmetičarke, vabila sta skupaj pripravili in izdelali. Dogovarjali sta se glede poteka poroke in na sami poroki ji je bila ves čas ob strani, da je odnašala darila, pazila na šopek. Od nje se pa res ni pričakovalo nobenih finančnih obveznosti. Za poroko smo mi poskrbeli, prstana sta si sama kupila, tudi za fotografa sta sama poskrbela, na sami poroki pa tudi ni bilo nobenega pobiranja denarja. In bili smo vsi zadovoljni . Zato pinka se pogovori s prijateljico, če ima res takšna pričakovanja in ji odkrito povej svoje mnenje. Zato so prijatelji, da se lahko odkrito pogovoriš, če ti bo zamerila, pa ni prava prijateljica. zvezdica55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. dec 2006 10:10

zvezdica55, podobno je bilo pri meni. Prijateljica, ki mi je bila priča, je bila ob prirpavah nenehno ob meni, se vozila z mano, ko sem iskala obleko, šla z menoj h kozmetičarki in frizerju na dan poroke (in ker je vstala ob petih zjutraj, je bilo to največje možno darilo, saj sicer oči ne odpre pred poldnevom...). In imam, kljub simboličnemu darilu, izjemno lepe spomine na dan poroke in vlogo moje pričo. Res pa je, da je včasih težko preseči običaje, sploh če gre za veliko poroko in temu primerna pričakovanja. AMpak z lepo besedo se vse da. Mamamia mamamia

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. apr 2007 17:15

ima kdo kakšen verz za vabilo za krst? nujno bi rabila nekaj. je pa fantek. nektarina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. apr 2007 18:29

kaj se pa kupi za krst, če si nisi boter, ampak navadna teta? Bom zelo hvaležna za kakšno pomoč... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti