Kulinarične ideje za božična darilca ?

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

29. nov 2006 10:32

Tole v glinenem loncu je tudi meni všeč,pa me še nekaj zanima-ali se lončke kaj namaže,ali naj bodo lončki segreti in koliko časa se to približno peče(božični kruh) andreja č.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. nov 2006 10:36

Domaci cokoladni pralineji (s cilijem, z lavando, s suhimi slivami, s pomarancami, itd.- na googlu je ogormno receptov), domaci kruhki, pastete (na primer zajcja z lesniki, itd.), doma izdelan jogurtov sir, ki ga vlozis v olivno olje z zacimbami, mogoce zele (dzem) iz limon ali pomaranc, okraseni medenjaki, itd. fresh

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

29. nov 2006 11:39

Mogoče tole niti ne spada preveč v to temo, pa vseeno - mogoče katera ve kje v MB (ali okolici) je možno kupiti neškropljene limone in pa okrasne steklenice (o,5 in 0,75 lit) - kakšne trikotne ali kaj podobnega??? Bi rada naredla limonin liker pa potrebujem BIO limone!! Vnaprej hvala in LP gordana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. nov 2006 11:45

Pri nas se neškroplene limone dobi v Mercatorju. Pakirane pa so v mrežici. jade

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

29. nov 2006 12:01

Jaz bom sorodnikom podarila domačo vegeto, lepo okrašeno... Na lonček bom kaj narisala z barvami za steklo, pokrovček bom prevezala s kakšno lepo krpico, pa bo. jasna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. nov 2006 12:46

andreja č. je napisal/a:
Tole v glinenem loncu je tudi meni všeč,pa me še nekaj zanima-ali se lončke kaj namaže,ali naj bodo lončki segreti in koliko časa se to približno peče(božični kruh) andreja č.
Enkrat sem gledala, ko je Jamie Oliver naredil kruhke, v njih zavil pomodorine, mozzarelo in pršut ter spekel v lončkih. On je lončke na debelo namastil z maslom, če se ne motim. Jaz bi za te božične kruhke zrezala peki papir in ga lepo obložila po lončku, da se ga ne bi videlo - že zato, ker te lončke ponavadi prodajajo zraven zemlje, gnojil in strupov. Po mojem lončke ni treba segreti, tko kot normalen pekač. Sicer pa sem prej imela slučajno Liso na mizi in sem kar prepisala, zdaj pa sem doma, pa je nimam, da bi še navodila prebrala. Po mojem če pogledaš kakšen podoben kruh v bazi, ne moreš falit. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2006 13:34

- piškoti, keksi, drobno pecivo - štole - panetone - golobi, zvezde, lira, pujski,... (kvašeno pecivo) - božički iz kvašenega ali medenega testa - mafini v glinenih lončkih ali zanimo dekorirani s papirjem - picosi in grisini (moja recepta v bazi pod kruhom) - likerji - začinjen kis (rožmarinov, ...) - začinjeno olje (čilijevo, ingverjevo s česnom,...) - odišavljen sladkor (vanilijev s pravo vanilijo, s cvetovi vrtnic,...) - sadni sirupi in sokovi (malinovec, jabolčnik...) - sirup iz smrekovih vršičkov (proti kašlju) - liker tete pehte (ste že prepozni;), ampak za drugo leto - rumov lonec (ste že prepozni:), drugo leto - vložn kumkvat - marmelade in đemi - kompoti - bonbončki (karamele, tartufi/pralineji, rumove kroglice ali kaj drugega) - lizike - karamelizirana jabolka - domače suho sadje: posušeni krhlji jabolk, hrušk, suhe slivem, marelice,... - doma nabrani/vzgojeni čaji in začimbe - paradižnikova omaka (prepozni za letos, če boste delali iz domačega paradižnika, pa tudi kupljen zdaj ni več tako dober) - domač ajvar, ljutenica,... glejete recept od staner, ker je odličen! - domače čokoladice, polnjene po okusu prejemnika - začinjena sol (domača začimbna mešanica) - domača vegeta (recept v bazi, se ne spomnim, čigav) - suho sadje v medu - oreški v medu - suho ali sveže sadje v rumu - s klinčki okrašene pomaranče - moja sestra in bratec bi bila zelo vesela pite ali štrudla, jaz bi bila pa najbolj vesela, če bi mi prinesli kar osnovne sestavine, recimo gajbo jabolk, hehe:) A bo za letos? Ma, idej je še ful, ampak ni več časa za kljucat:) Taka darila so najlepše dekorirana z naravnimi materiali: blago, juta, naravni papir (recikliran ali doma narejen), rafija, naravna vrvica, okraski pa strožki, posušeni krhlji sadja, suhe rezine pomaranč in limon, cimetove palčke... Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. nov 2006 16:36

Veri vse lepo in prav ampak moji kumquati bodo zreli šele februarja enkrat. lp Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. nov 2006 16:46

V Lisi so lončke obložili z alu folijo. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2006 21:28

Reca, tvoji mogoče, ampak moj oče ima že drugo rundo zrelo, do božiča bo pa verjetno še ena... On ma zlate roke zato:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti