Pil

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

16. nov 2006 17:51

Vendelina vem da je mišljeno tako, pa vendar se mi zdi butasto vprašanje. ivonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. nov 2006 20:02

Dekleta, upam, da se vam to, kar bom zdajle napisala, ne bo zdelo preveč "bogoskrunsko", pa vendar - ali veste, kakšno literaturo imajo letos vaši osmo- in devetošolci predpisano za Cankarjevo priznanje? LP cervus

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

17. nov 2006 0:34

Prebrala sem vsa mnenja o PILu in se popolnoma strinjam z Zelda1. Naš 10 letnik in tudi jaz sva navdušena nad njim, prebiramo pa tudi Moj planet in NGJ. Glede na vse kar je bilo danes napisano o njem, pa sem si še enkrat podrobno ogledala Oktobersko številko. Začne se z rubriko ZA ali PROTI v kateri otroci izražajo svoja mnenja o izumiranju živali in temu je nato dodano še mnenje strokovnjaka, PILu pa je bila dodana tudi knjižica Ogrožene živalske vrste. Potem sledi test z naslovom Plišaste živali ?, katerega tema so spet ogrožene vrste. Nato so tu strani vesele šole s temami: kostanj - tudi delavnica na to temo, agility, Kameleon, glavna tema v posebni knjižici je Na pomoč -reševalci.Ta knjižica ima tudi stran za slovenščino, matematiko in nemščino, ter rubriko Pokaži kaj znaš, ki se navezuje na knjižico. V reviji je tudi intervju z biologinjo in v živalskem vrtu in mlado vzrediteljico psov - 13 letno deklico. Seveda so v njem tudi glasbene novički, besedila pesmi, napovednik za kino, pa veterinar svetuje,teta justi, ki puskuša reševati probleme najstnikov - lahko je tudi istočnica za pogovor doma, če jo preberejo tudi starši, križanka, horoskop. Pa vabilo k branju knjig s predstavitvijo Kristine Brenkove in strip in še marsi kaj. Od reklam je ponudba Pošte za razvijanje slik, vabilo v športni klub, reklame za revije MK in Mobizabavo, ki pa je tudi lahko tema za pogovor z otrokom o tej vrsti zabave, mi smo te stvari razjasnili. Revija se mogoče res ne ukvarja s podajanjem nekih osnovnih znanj, je pa zato v njej veliko "nepomembnih podatkov", ki dopolnjujejo znanje otrok. Sin in tudi jaz jo vsak mesec v celoti predelava. Glede naročnone, pa je pri revijah MK mislim tako, da če jo naročiš sam, jo naročiš do preklica, če pa reko šolskega poverjenika pa za šolsko leto. LP Otilija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. nov 2006 6:29

Mi smo že prerasli tovrstno literaturo, ampak pred 10 leti je bilo vsaj malo boljše. Naša dva pa sta imela naročena vsak svoj Pil v obdobju 6 let samo eno šolsko leto, nato pa ne več, ker sta se naveličala in sama rekla, da je postal nezanimiv in poln reklam in raznih "brezveznih" stvari. Sedaj imata oba naročena vsak svojo strokovno literaturo, katero pa še jaz rada preberem. Hči ima neko revijo o gradbeništvu, sin pa medicinsko revijo. V obeh pa se na žalost najdejo tudi brezvezne reklame. Izgleda, da nobene revije ni več brez teh nepotrebnih reklam. Mene to moti in ko kaj čitam, grem mimo, kot da ne obstojajo. Z ozirom, da revije niso poceni, je to malo preveč. Kyara

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

17. nov 2006 7:18

Lana1, hvala, bom poklicala tudi jaz. jankica

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

24. nov 2006 16:18

ko smo že ravno pri pilu...če bi pogledali kaj vse pišejo ubogi Teti Justi bi se šele za glavo prijeli...GROZA AnnaH

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. nov 2006 16:30

Tudi meni PIL ni bil všeč in tudi moji otroci se niso ogreli zanj. Imamo National geografic junior, ki je sicer še kar v redu, vidim pa, da hvalite Moj planet, bomo še tega pregledali. Ampak revija moje mladosti pa je bil Zabavnik in Vseved, komaj sem čakala naslednjih številk. Še zdaj mi rata toplo pri srcu...

odis  

član od: 5.12.2002

sporočila: 1

4. feb 2007 15:42

Pil je cool revija!Zakaj se jezite nanj? DIANA BOLARIČ TEA BOLARIČ

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

4. feb 2007 16:22

No, pa sem se jaz tukaj iz dezele traca in temu podobnih revij. Tukaj se v vsakem supermarketu pri kasi dobi 10-20 takih revij kjer se na dolgo in na siroko razpisujejo o Bradu in Angiolini in Jen ali pa o problemih Oprah W in ostalih, National Geographic ali podobno pa moram letet iskat v malo odrocno knjigrno. Pred vec kot 15 leti sem omela pogosto solo popoldne, dopoldne pa sem skoraj cel prezivela pred televizijo, kjer so bilo programi "Follow me to Britain" ali podobno in veliko ucnih ur matematike, biologije, fizike, kemije... Tega se spomni se moj moz, ko je hodil iz Italije in se mu je zdelo, da imamo v Slo same poucne programe. No, potem pa mine nekaj let in glej ga moziclja, nismo nic boljsi kot ostale kapitalisticne drzave (vsaj glede TV in tiska).... Piskotek se ti pridruzujem tudi jaz. Jerneja USA

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

4. feb 2007 19:37

Pil revija je še kar sprejemljiva. Vendar smo jo že konec prejšnjega šolskega leta odpovedali. Naša punca se je odločila, da bo brala Smrkljo. Halo? Zato ker ima super članke pa nagradne igre, itd. Revijo sem prelistala in ugotovila, da so tu podobne vsebine kot pri Pilu. Po najnovejši raziskavi se pri nas najbolje prodaja dnevnik Slovenske novice pa med drugim tudi tednik Lady. Pač okus širše množice. Strinjam se, da je treba vplivati na okus otrok in jim dopovedati, da trač revije ne poglabljajo znanja in ne širine. Naša 14 letnica že od malega posluša kaj zasluži našo pozornost (ji pridigamo). Nič ne pomaga, če jo vabim denimo na ogled razstave (dolgčas) ali pa jo na silo vlečem na ta in oni koncert, predstavo, če pa je vse tako "bedno". Kar se nam odraslim zdi sprejemljivo, se otrokom ne. Siliti ni dobro. Naša punca je sedajle rekla (mi kuka čez ramena), da naj založniki naredijo kako dobro revijo pa jo bo takoj zamenjala. mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti